Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

cum sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
silviun

silviun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.06.2003
Salut!


Am un set de boxe Altec Lansing 251, 5.1, legat la placa de sunet(SoundStorm) integrata pe o placa de baza Asus A7N8X-Deulxe. Intrebarea mea este: cum pot activa si satelitul central, in conditiile in care nu am gasit nicaieri in driverele placii mele de sunet optiunea CMSS.


Multumesc anticipat,

Silviu

#2
noel

noel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.06.2002
Intamplator am si eu aceleasi boxe si tot placa ASUS cu SOundstorm. Insa mai am si un Audigy si o folosesc pe cea de la Creative.
Sfatul meu - pe spatele subwoofer-ului ai un comutator - da pe 2/4 si o sa mearga.

#3
silviun

silviun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.06.2003
Am incarcat. Tot nu se aude nimic in boxa centrala. Alte idei?

#4
Corco

Corco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.04.2003
CMSS-ul este trademark Creative ... deci nu ai de unde sa-l iei :D. Ia uita-te la un film cu sunet AC3 (cu filtrele AC3 setate pe 5.1) sau joaca-te ceva cu EAX activat ... o sa se auda shi boxa din mijloc ... daca prin mixer nu ai nici o optiune de surround asta e ... nu are cum sa itzi faca din sursa stereo sunet 5.1, cel mult 4.1 (face dublaj fatza-spate) ... la fel este pentru toate placile de sunet ... unde gasesti sistem de boxe 5.1 care sa se auda cu toate boxele la o sursa de sunet stereo e doar un filtru software.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate