Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

ACHIZITIE CAUCICURI

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alsf

alsf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2006
ATENTIE ! ATENTIE !ATENTIE!

cauciucuridirect.ro

Nu va lasati amagiti de preturile mici pe care poate s-a le gasiti pe acest site ! Cititi bine bine conditiile de plata si livrare la acesti comercianti de calculator. Livrarea se face conform contract (fara semnatura) in 10 zile dar nu e trecut pe prima pagina de site ci altundeva si va las pe voi s-a descoperiti ,bineinteles daca va intereseaza. Spuneam ceva de 10 zile dar atentie mare ,dupa ce platesti integral esti informat , 10 zile lucratoare si uite cum se fac 2 saptamani . Poate pentru unii n-ar fi o problema dar in momentul in care comanzi ti se spune ca anvelopele ar fi pe stoc ,dar,care stoc ?!  :huh: din Germania ti se raspunde nevinovat de catre "telefonisti" angajati. Treci peste toate astea dehh!! pretul e mic si uite asa trec frumusel cele 2 sapt. si din nou surpriza!!! :o ! nu ajung cauciucurile comandate . Pui mana pe telefon si intrebi ce se intampla si raspunsul in cazul meu a fost inca 2 sapt. asteptare  :angry: ! Am innebunit cauciucurile de pe masina au ajuns pe sarma si nu ma laud dar e o masina de 200 cp si 250 km/h deci nu mai pot circula . Am cerut in acel moment confirmare oficiala scrisa pentru urmatoarea data de livrare si singurul raspuns pe care l-am primit a fost ca imi vor trimite pe mail o noua confirmare de livrare (adica egal cu zero). Nu v-am specificat la inceput dar anvelopele au fost comandate pe firma si aceste mailuri nu au nici o valoare intr-un eventual litigiu. Astept mailul de confirmare , inca doua saptamani si in ziua specificata cauciucurile nimic . Pun din nou mana pe telefon si aceeasi telefonisti impasibili imi comunica ca vor ajunge anvelopele la mine dupa o zi . Daca nu sunteti satui ,din nou, SURPRIZA!!!!!! au ajuns 2 cauciucuri in loc de 4 . Deja eram obisnuit si ma asteptam la orice , firma transportatoare este CARGUS (alti iresponsabili!!) si uite asa au trecut de cand mi-au incasat banii 32 de zile si eu nu aveam toate anvelopele . Poate ca v-ati plictisit cu cititul si va inteleg insa mai avem o ?!!! :death:  :cursing: [b]SURPRIZA!!!!! Nu am primit nici pana in ziua de astazi Factura Fiscala pentru anvelope (plata am facut-o prin op in 20 septembrie ) . Am incercat sa discut cu directorii acestei societati dar nu-mi dau seama daca exista sau nu vreo firma sau e ceva de tip "fantoma". Pe site au  o rubrica de pareri dar nu ai cum s-a acesezi rubrica am fost nevoit si cred ca e important sa va fac cunoscut cum se procedeaza in comertul pe internet in acest caz particular !!

Va atasez copie dupa comanda initiala si op catre Delticom ag(caucicuridirect.ro)

Attached Files



#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Si pe mine ma batea gandul sa iau ceva de la ei...dar o sa mai caut :D

#3
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postalsf, on Oct 26 2006, 12:26, said:

Am innebunit cauciucurile de pe masina au ajuns pe sarma si nu ma laud dar e o masina de 200 cp si 250 km/h deci nu mai pot circula . , SURPRIZA!!!!!! au ajuns 2 cauciucuri in loc de 4 . Deja eram obisnuit si ma asteptam la orice , firma transportatoare este CARGUS (alti iresponsabili!!) si uite asa au trecut de cand mi-au incasat banii 32 de zile si eu nu aveam toate anvelopele .
Cine a mai vazut factura scrisa 5 cuvinte in romaneste si 2 in germana? :puke:
Pai Cargus ce treaba are? daca ei au primit 2 cauciucuri, de unde sa ti le dea pe celelalte doua?
Vai mama lor dar au pretu' jos, pa' bune! Te costau dublu daca le luai de la noi din tara.Poate si-au dat seama si au trims doar doua la pretul corect! ^_^  A,sa nu le fi ciordit cineva pe traseu, daca au ajuns numa' doua si erau patru la plecare.
Oricum , chestia cu 200cp nu trebuia scrisa.La o masina de caracter, cauciucurile se schimba MUUUULT inainte de a ajunge pe sarma.Cum mergeai cu ele asa?Scz.
Oricum, schimba-le pe alea doua noi si asta e.Ai cu ce sa te tarai cel putin, ca doar n-or fi chiar asa de duse saraciile alea de cauciucuri de nu se mai poate merge cu ele.
ITP, RAR, Politie,,, :puke:

Edited by sanddy1964, 26 October 2006 - 14:44.


#4
alsf

alsf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2006
Poate nu o s-a am timp s-a raspund la toate opiniile userilor dar daca am "postat"
sesizarea in forum de acum asta e ! si-ti raspund "sandi" ,punctual .

1. Intr-adevar nu pot nici eu sa inteleg factura in " doua limbi" dar asta este nota lor de comanda dupa care trebuie s-a efectuezi plata ,altfel nu se misca nimeni ,OK!? deci inca odata AVIZ AMATORILOR
2. Eu folosesc in sistem zilnic serviciile de curierat rapid si cunosc in amanunt prestanta CARGUS, de la Timisoara au ridicat 4 CAUCIUCURI nu 2 si au livrat numai 2 (doua) . In sfarsit dupa inca o zi au livrat si diferenta ,deci culpabili in acest caz sunt cei de la Cargus si te rog sa retii ca ei fac toate livrarile DELTICOM AG .
3.Daca citeai cu atentie am specificat ca eram foarte grabit in achizitionarea de 4 caucicuri si de aceea am intrebat daca sunt pe stoc (apel telefonic) !!? Cauciucurile masinii erau 85 % grad de uzura in momentul in care le-am comandat pe cele noi si intr-o luna de zile am parcurs cca. 3000 -3500 km.  Masina are acum 31.000 km am considerat atunci ca stoc inseamna in ROMANIA si aveam suficient timp s-a le schimb . Nu uita timpul de livrare este de 10 zile (lucratoare)  :D daca ai noroc.
4. daca totusi nu ai inteles de ce am postat aceasta atentionare ,incerc sa-ti mai explic odata si anume ca nu sunt de acord ca un comerciant s-a nu-si respecte conditiile de livrare specificate si deasemenea modalitatea dubioasa in care isi desfasoara activitatea ,fara sediu ,fara adresa ,fara persoane de contact ,cu banii achitati integral in avans in concluzie fara responsabilitate . Daca eu m-am pacalit cred ca e normal ca lumea sa stie la ce s-a se astepte .

#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postalsf, on Oct 26 2006, 19:12, said:

OK, oricum "alsf", erau duse rau la 85% cauciucurile, daca in 3000km au ajuns la sarma.Trebuia mai din timp sa le fi schimbat.Inteleg ca ai bani, nu era o problema.
Oricum eu nu iau cauciucuri de pe net pt masina mea.Vreau sa vad eu ce pun.
Sa le stapanesti sanatos 100 000km si fara pana.

#6
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
Am luat cauciucuri de la Delticom AG (cauciucuridirect.ro), si nu am nimic rau de comentat (la fel ca multi altii). Cele 10 zile sunt zile lucratoare, deci 2 saptamani (asa ca nu "10 zile s-au facut 2 saptamani", ci erau deja), in plus, sunt o estimare de la data efectuarii platii, nu un termen batut in cuie.

Le-am primit la timp, au avut grija sa ma sune (asa cum ii rugasem), in momentul in care cauciucurile au intrat in tara, deoarece in functie de locul unde eram trebuiau trimise catre o alta adresa.

Factura am primit-o odata cu cauciucurile (4 bucati GoodYear Eagle F1 17"), iar transportul a fost facut tot prin Cargus. Folosesc mult Cargusul, inclusiv pentru transport valori, si chiar atunci cand a mai fost vre-o incurcatura / intarziere (o singura data in "istoria" mea), au fost foarte amabili si cooperanti, cerandu-si scuze si explicandu-mi situatia.

Nu fac reclama, nu mi-am facut vre-o clona pentru a da feedback pozitiv/negativ, ci spun experienta mea cu ei. Cel mai probabil, voi continua sa iau de la ei, deoarece s-au dovedit a fi mai seriosi decat majoritatea magazinelor specializate.

#7
alsf

alsf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2006

View Postcryo, on Oct 27 2006, 10:40, said:

Am luat cauciucuri de la Delticom AG (cauciucuridirect.ro), si nu am nimic rau de comentat (la fel ca multi altii). Cele 10 zile sunt zile lucratoare, deci 2 saptamani (asa ca nu "10 zile s-au facut 2 saptamani", ci erau deja), in plus, sunt o estimare de la data efectuarii platii, nu un termen batut in cuie.

Le-am primit la timp, au avut grija sa ma sune (asa cum ii rugasem), in momentul in care cauciucurile au intrat in tara, deoarece in functie de locul unde eram trebuiau trimise catre o alta adresa.

Factura am primit-o odata cu cauciucurile (4 bucati GoodYear Eagle F1 17"), iar transportul a fost facut tot prin Cargus. Folosesc mult Cargusul, inclusiv pentru transport valori, si chiar atunci cand a mai fost vre-o incurcatura / intarziere (o singura data in "istoria" mea), au fost foarte amabili si cooperanti, cerandu-si scuze si explicandu-mi situatia.

Nu fac reclama, nu mi-am facut vre-o clona pentru a da feedback pozitiv/negativ, ci spun experienta mea cu ei. Cel mai probabil, voi continua sa iau de la ei, deoarece s-au dovedit a fi mai seriosi decat majoritatea magazinelor specializate.
Imi pare rau ca trebuie s-a spun dar din pacate o parte din romani nu stiu ce inseamna seriozitatea si poate 2007 ii va trezi la realitate desi cred ca va fi prea tarziu . 7-10 maxim nu inseamna 30 din cate stiu eu si daca  ei  nu stiu cand ajunge marfa mai bine sa-ti specifice inainte . Cat despre Cargus si asa sunt ei chinuiti vai da capu' lor !!!

#8
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005

cauciucuridirect.ro said:

Termenul normal de livrare este intre 7 si 10 zile lucratoare. 90% din comenzile noastre sunt livrate in 10 zile lucratoare (ATENTIE! Termenul de livrare depinde de disponibilitatea cauciucului comandat).

Eu nu vad ce nu iti e clar? Se leaga ei undeva sa iti trimita cauciucul in 10 zile? iti spune negru pe alb ca termenul depinde de existenta pe stoc a marfii comandate....

Nu tin cu ursul, dar....

#9
alsf

alsf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.03.2006

View Postcryo, on Oct 27 2006, 13:59, said:

Eu nu vad ce nu iti e clar? Se leaga ei undeva sa iti trimita cauciucul in 10 zile? iti spune negru pe alb ca termenul depinde de existenta pe stoc a marfii comandate....

Nu tin cu ursul, dar....


Am inteles cu "ursul" dar vad ca ori nu intelegi ,ori nu citesti (nu vrea s-a te jignesc) dar fii inca odata atent?!!!

Am apelat telefonic si mi-a raspuns o femeie care [size=4]mi-a confirmat existenta pe stoc si modalitatea in care se deruleaza operatiunea (adica platesti si primesti) . Tu ce intelegi daca cineva iti spune ca el are marfa pe stoc si dupa ce platesti iti spune ca stocul de fapt e in Germania ,ca doar nu eram asa de imbecil s-a cred ca din Germania ajunge maine .Intra-adevar ei nu se leaga de nimic ,totali iresponsabili!!!

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,665
  • Înscris: 26.11.2001
Eu prefer importatorul direct, iar momentan sunt fan Vredestein :)
http://www.apco.ro

#11
rcostin

rcostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.07.2006
Iata cine are cauciucuridirect.ro:

domain-name: cauciucuridirect.ro
description: Delticom AG
description: Bruehlstr. 11
description: Hannover
description: DE
description: Postal Code: 30169
description: Phone: +49 511 336116566
description: Fax: +49 511 33611655
description: Email: [email protected]
description: Registration/ID Number:
description: Fiscal Code:

person:      Timon Samusch
address:     Delticom AG
address:     Bruehlstr. 11
address:     Hannover
address:     DE
address:     Postal Code: 30169
address:     Registration/ID Number:
address:     Fiscal Code:
phone:       +49 511 336116566
fax-no:      +49 511 33611655
e-mail:      [email protected]

person:      Marcus Faure
address:     Global-Village GmbH
address:     Mehrumer Strasse 16
address:     Voerde
address:     DE
phone:       +49 2855 9651 0
fax-no:      +49 2855 9651 17
e-mail:      [email protected]

Probabil se asteptau sa tepuiasca din greu pentru ca la prima inregistrare nu apare nimic la
description: Registration/ID Number:
description: Fiscal Code:

Asa ca fiti cu ochii in patru. Si nemtii au tzeparii lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate