Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Radiere auto

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
#geo

#geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 13.12.2005
Acum 3 luni mi-am vadut masina se pare la persoane "dubioase" cu care nu am apucat sa merg la politie si sa facem cele necesare pt.radiere. La vanzare parca am fost orbit si am cedat si toate actele masini detin numai contractul de vanzare-cumparare . Problema este ca ei deja au vandut masina si se pare ca s-a ajuns la al 3-lea propietar de care nu dau.
O alta problema este ca mi-a venit un  proces verbal cu o amenda de 100 RON - radar. (ce se poate intampla de alte contraventii si mai grave ex.accident cu fuga, furt, ect.
Primul pas a fost sa merg la administratia financiara si mi-am scazut-o de la impozit.
Rog tare mult sa ma sfatuiti cum sa procedez sa scap de necazul acesta.

Pun la dispozitie si nr.de tel. 0722676391.

#2
w_i_z_a_r_d

w_i_z_a_r_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 30.10.2006
Cum ai rezolvat problemele ? - adica si cu radierea si cu amenda.

Ar fi de folos si pt. altii sa ramana sfaturile aici.

#3
#geo

#geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 13.12.2005

View Postw_i_z_a_r_d, on Nov 1 2006, 20:32, said:

Cum ai rezolvat problemele ? - adica si cu radierea si cu amenda.

Ar fi de folos si pt. altii sa ramana sfaturile aici.

In final am rezolvat problema dar trebuie insistat foarte mult (sa fii inzestrat cu calm, rabdare si ffffffff multa insistenta )
In primul rand trebuie facuta o cerere catre Inspectoratul de circulatie al Jud/Mun unde masina este inmatriculata de drept, prin care sa reiasa ca s-a incercat contactarea noului propietar si reavointa.......ect atasarea a tuturor copiilor pe care le detine fiecare legat de instrainarea masinii, copie dupa cerere facuta la serv.financiar, copii dupa amenzile primite la domiciliu precum ca s-a facut ceva in privinta cailor legale a radierii masinii.

Am fost suprins, acum 5 zile, cand noul propietar m-a sunat vorbind foarte frumos, sa facem actele necesare radierii/inmatricularii deoarece i s-a conficat talonul masinii precum si a placutelor cu nr.de inmatriculare de catre politie.

Mai tarziu am aflat ca respectivul a avut un mic accident si la perfectarea declaratiilor politia a verificat nr. de inmatriculare si s-a vazut ca sunt cererea de reclamatie.

Restul va inchipuiti cum a decurs.
Daca doriti mai multe informatii vedeti mai sus ca am lasat un nr.de telefon si va pot da info.mai detaliate, zic asta pt.ca nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu.

PS NU FACETI NICOIDATA VANZARI DE MASINI CU "SAMSARI" SAU TIGANI

#4
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 07.08.2003

View Post#geo, on Oct 23 2006, 20:40, said:

[...]
Primul pas a fost sa merg la administratia financiara si mi-am scazut-o de la impozit.
[...]

ai reusit sa faci asta doar in baza contractului de vanzare-cumparare?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate