Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

FIFA 07- scheme, combinatii de butoane, strategii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
djalkar

djalkar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2006
Spunetimi si mie plzzz ce ati aflat la fifa 07 mai nou, cum se da o centrare, un gol de la 45 de metri( jumatea terenului), ce scheme stiti , combinatii de taste.
A si sa nu uit care e faza cu butoanele alea 2468.Parca as sti ce sa fac cu ele.
Dar cu 5 chiar ca nu stiu.ce ionseamna aia.
Scheme se fac pe c.
Dar as vrea sa stiu mai multe combinatii, cateva tactici de a castiga mai rapid pase perfecte si alte ....

#2
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 djalkar, on Oct 23 2006, 11:42, said:

Spunetimi si mie plzzz ce ati aflat la fifa 07 mai nou, cum se da o centrare, un gol de la 45 de metri( jumatea terenului), ce scheme stiti , combinatii de taste.
A si sa nu uit care e faza cu butoanele alea 2468.Parca as sti ce sa fac cu ele.
Dar cu 5 chiar ca nu stiu.ce ionseamna aia.
Scheme se fac pe c.
Dar as vrea sa stiu mai multe combinatii, cateva tactici de a castiga mai rapid pase perfecte si alte ....
Poate nu ai observat ca mai sunt vreo 100 de topicuri pe tema asta. Am sa fac abstractie de asta si am sa te ajut:
Cel mai simplu sa castigi un meci de Fifa 07 este (sa fii cat se poate de atent pentru ca nu am sa repet, si ce-ti spun eu aici este foarte foarte important): iei mingea, fugi catre poarta adversa, sutezi si dai gol. Apoi o iei de la capat. Succesul? Garantat :lol: !

#3
cyber_master_X

cyber_master_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.06.2006
fifa 2007 e cel varza joc de pana acum facut de cei la ea sport...portarul sta in poarta numai sa ocupe spatiu...am dat gol de la mijlocul terenului...si fundasi nu doar sunt FOARTE lenesi....dar parca nici nu sunt...si pe langa astea...nu mai poti sa faci anumite scheme asa usor...sau luat dupa PES da nor reusit nimic...pt ca nai nevoie de scheme la 2007 sa bati un world class...va zic eu nu exista un joc mai nasol ca asta :cursing:

#4
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Numpadurile reprezinta tactica pe care o alegi de exemplu CA = contraatac, iar tasta 5 reprezinta jocul ofensiv, defensiv sau neutru al echipei. In momentul in care triunghiul este indreptat in sus vei observa ca ai mai multi jucatori in atac, invers pentru triunghi in jos, iar fara triunghi joaca normal. Cat despre scheme ai putea sa faci preluari cu shift, si alte trickuri cu aceasta tasta. LA lovituri libere pentru efect foloseste sagetile. Daca chemi un jucator langa tine si vrei sa tragi cu cel venit, ti apasat pe C si apesi D (C+D), pentru fenta de sut tii apasat Z pana vine un alt jucator, apoi continui sa tii apasat Z si apesi D (Z+D)(la lovituri libere). IN timpul meciului z+d ajuta jucatorul sa suteze cu latul, iar q+d sa dea lob. Mai sunt multe scheme si smecherii, dar acestea sunt suficiente sa descoperi alte combinatii, in special SHIFT. Incearca sa joci mai des la practice mod. Enjoy :peacefingers:

Edited by DtzDanutz, 28 October 2006 - 19:40.


#5
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

 DtzDanutz, on Oct 28 2006, 20:35, said:

Numpadurile reprezinta tactica pe care o alegi de exemplu CA = contraatac
Ce reprezinta WP, MR si BO?

#6
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006

 raphy, on Oct 28 2006, 19:53, said:

Ce reprezinta WP, MR si BO?
Am sa ma uit in joc, mai dai si tu la tips & Hints ca sigur scrie, am dat un exemplu

Edited by DtzDanutz, 28 October 2006 - 20:44.


#7
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006

 raphy, on Oct 28 2006, 19:53, said:

Ce reprezinta WP, MR si BO?
MR=3rd Man Release
BO=Box Overload
WP=Wing Play

#8
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

 DtzDanutz, on Oct 28 2006, 21:23, said:

MR=3rd Man Release
BO=Box Overload
WP=Wing Play
Merci!! :coolspeak:
La WP mi-am seama si singur, dar la celelate as fi putut sa ma gandesc mult si bine...

Edited by raphy, 29 October 2006 - 09:46.


#9
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
http://forum.softped...howtopic=151465

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate