Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Sa cumpar o garsoniera cu 30000 euro in Buc?!

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006
Dispun de acesti bani, de 30000 euro si ma gandesc sa cumpar o garsoniera in Buc!
M-as incadra pe aici: www.anuntul.ro/rubrica.php?id=2&pag_curenta=3&ordonare=pret1&ordine=ASC&maxpag=50&numaifoto=&ce_foto=&detalii=&ordalfa=
Pareri pro si contra!

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pai de unde esti ?
cum stai cu banii?
pentru ce o cumperi ?
ce planuri ai cu ea?
vrei sa te muti aici ?
cat castigi pe luna ?
si dupa astea si altele cateva putem analiza daca se merita sau nu

de exemplu daca ai 5 copii si castigi 500 ron pe luna, nu nu se merita

#3
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006

View Postspare-me, on Oct 22 2006, 09:55, said:

pai de unde esti ?
cum stai cu banii?
pentru ce o cumperi ?
ce planuri ai cu ea?
vrei sa te muti aici ?
cat castigi pe luna ?
si dupa astea si altele cateva putem analiza daca se merita sau nu

de exemplu daca ai 5 copii si castigi 500 ron pe luna, nu nu se merita
Sunt din provincie, nu sunt casatorit, no copii!
Sa ma folosesc de ea pana undeva pana la varsta de 30 de ani, adica 7 ani! Eu lucrez in provincie, am 2 frati in Bucuresti care sunt la facultate, ar putea sta ei in ea, s-ar elimina cheltuielile de chirie in Buc, iar eu vin des in Buc, nu strica sa am un loc al meu in Buc!
Cat castig pe luna nu are nici o relevanta, dar sa cumpar ceva mai scump nu am bani!

Edited by VYL25, 22 October 2006 - 09:06.


#4
gabip

gabip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2003
Sper ca realizezi ca e confort 2. Hai, cei 2 frati, mai treaca-mearga, dar daca mai vii si tu, ocazional.. O sa fie cam aglomerat.
Oricum nu inteleg ce pareri doresti. Daca ai bani si accepti conditiile de mai sus si in plus vrei sa faci si o fapta buna sa iti stea fratii moca, nu inteleg ce mai stai pe ganduri.
Daca nu, nu, s-or gasi si altele de facut cu banii astia.
Eventual daca aveti posibilitatea de masina, la banii astia gasesti prin comunele de langa Bucuresti, la maxim 10 km de oras. Sigur, exista si autobuze, microbuze, deci aia cu masina nu ar fi o tragedie. Vreo juma de ora de plecat mai devreme. Dar macar nu va inghesuiti ca sardelele.

#5
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006

View Postgabip, on Oct 22 2006, 17:07, said:

Sper ca realizezi ca e confort 2. Hai, cei 2 frati, mai treaca-mearga, dar daca mai vii si tu, ocazional.. O sa fie cam aglomerat.
Oricum nu inteleg ce pareri doresti. Daca ai bani si accepti conditiile de mai sus si in plus vrei sa faci si o fapta buna sa iti stea fratii moca, nu inteleg ce mai stai pe ganduri.
Daca nu, nu, s-or gasi si altele de facut cu banii astia.
Eventual daca aveti posibilitatea de masina, la banii astia gasesti prin comunele de langa Bucuresti, la maxim 10 km de oras. Sigur, exista si autobuze, microbuze, deci aia cu masina nu ar fi o tragedie. Vreo juma de ora de plecat mai devreme. Dar macar nu va inghesuiti ca sardelele.
Am o idee vaga ce inseamna confort 2, dar nu am locuit niciodata in asa ceva!
Din cate stiu eu, o astfel de garsoniera are o camera, o baie si bucatarie mici(sau foarte mici?????????????). Ce inseamna o garsoniera confort 2?
Fratii nu ar sta chiar moca, parintii mi-ar da mie banii care sunt cheltuiti pe chiria lor! :naughty:
Si ce comune ar fi in partea de nord a  Bucurestului accesibile, cat mai aproape de Otopeni, dar nu departe de Bucuresti?

Edited by VYL25, 22 October 2006 - 17:52.


#6
sonymusic

sonymusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 16.08.2006
garsoniera confort 2 = marimea de max 28-29 mp, fara balcon, un hol foarte mic, baie unde nu poti sa iti instalezi o cada decat o cadita, bucatarie unde nu intra decat un aragaz si ghiuveta....
te sfatuiesc mai bine sa mai pui ceva banuti si sa iti iei confort 1, care pleaca cam de la aproximativ 36.000 euro
PS: o garsoniera confort 2 o vinzi foarte greu!!!

#7
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006

View Postsonymusic, on Oct 22 2006, 19:40, said:

garsoniera confort 2 = marimea de max 28-29 mp, fara balcon, un hol foarte mic, baie unde nu poti sa iti instalezi o cada decat o cadita, bucatarie unde nu intra decat un aragaz si ghiuveta....
te sfatuiesc mai bine sa mai pui ceva banuti si sa iti iei confort 1, care pleaca cam de la aproximativ 36.000 euro
PS: o garsoniera confort 2 o vinzi foarte greu!!!
Garsonierele confort 2 ce vand greu? Nu sunt cautate?

#8
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View PostVYL25, on Oct 31 2006, 18:10, said:

Garsonierele confort 2 ce vand greu? Nu sunt cautate?

Daca stii cum arata o sa intelegi de nu sunt cautate sau se vand greu. Mergi sa vezi una. Neaparat mobilata si o sa iti faci o parere.

#9
symbyan

symbyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.02.2006
:lol: in IASI iti iei la 15 min. de centru ap. cu 2 camere cf 1 ;) cu 30.000 e

#10
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006

View Postsymbyan, on Oct 31 2006, 22:47, said:

:lol: in IASI iti iei la 15 min. de centru ap. cu 2 camere cf 1 ;) cu 30.000 e
Putin! Nu-mi vine sa cred ca e doar atat!Vin si eu in Iasi atunci! :D  :D

#11
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View Postsymbyan, on Oct 31 2006, 22:47, said:

:lol: in IASI iti iei la 15 min. de centru ap. cu 2 camere cf 1 ;) cu 30.000 e
15 min cu ce? In afara orelor de varf, in 15-20 minute cu masina ai strabatut orasul dintr-o parte in alta :D

#12
smileyady

smileyady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 30.08.2006

View PostVYL25, on Oct 22 2006, 08:47, said:

Dispun de acesti bani, de 30000 euro si ma gandesc sa cumpar o garsoniera in Buc!
M-as incadra pe aici: www.anuntul.ro/rubrica.php?id=2&pag_curenta=3&ordonare=pret1&ordine=ASC&maxpag=50&numaifoto=&ce_foto=&detalii=&ordalfa=
Pareri pro si contra!


Daca nu tii foarte mult la zona,iti poti cumpara cu 30000 de euro un apartament cu 2 camere in Zona Eroii Revolutiei,Soseaua Progresu,etc.

Edited by smileyady, 04 November 2006 - 13:22.


#13
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Si eu zic ca se merita, mai ales ca ai frati care stau in Bucuresti. Depinde mult si de zona. Daca nu au pretentii prea mari, e mult mai buna in comparatie cu ceea ce e la camine. Iti raman bani de chirie si dupa cum se aude si pretul va creste.

#14
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006

View Postsmileyady, on Nov 4 2006, 13:21, said:

Daca nu tii foarte mult la zona,iti poti cumpara cu 30000 de euro un apartament cu 2 camere in Zona Eroii Revolutiei,Soseaua Progresu,etc.
Cu 2 camere in zona Eroii Revolutiei? In 2006? Poate prin 2004.... :nonobad:  :nonobad:  :nonobad:
Acum preturile sar de 50000 in aceasta zona! take a look!
www.anuntul.ro/rubrica.php?id=3&pag_curenta=22&ordonare=&ordine=&maxpag=50&numaifoto=&ce_foto=&detalii=&ordalfa=ASC


View Postsandy, on Nov 4 2006, 22:26, said:

Si eu zic ca se merita, mai ales ca ai frati care stau in Bucuresti. Depinde mult si de zona. Daca nu au pretentii prea mari, e mult mai buna in comparatie cu ceea ce e la camine. Iti raman bani de chirie si dupa cum se aude si pretul va creste.

Asta e marea mea problema! Nu cunosc Bucurestiul foarte bine, la nivel de cartier!
Zona Brancoveanu-Budimex cum e?E aproape de metrou?

#15
jonny_cluj

jonny_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.06.2006
Vezi in ce zona aflii garsoniera si cam la ce pret merg chiriile la garsonierele din zona respectiva
In cazul in care investesti 30 000 de euro si chiriile nu sunt mai mari de 175 de euro /luna eu zic ca nu merita.
Sau daca vrei sa faci o investitie din care sa-ti iasa ceva lunar ia arunca o geana  
http://forum.softped...t...=178032&hl=

#16
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006

View Postsmileyady, on Nov 4 2006, 13:21, said:

Daca nu tii foarte mult la zona,iti poti cumpara cu 30000 de euro un apartament cu 2 camere in Zona Eroii Revolutiei,Soseaua Progresu,etc.

:nonobad:  cate camere?:))

#17
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

View Postsmileyady, on Nov 4 2006, 13:21, said:

Daca nu tii foarte mult la zona,iti poti cumpara cu 30000 de euro un apartament cu 2 camere in Zona Eroii Revolutiei,Soseaua Progresu,etc.


poti fi mai precis???? daca imi dai o oferta concreta ai de la mine 1%

PS: sa nu fie in bloc cu bulina sau cu vecini spoitori

#18
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postsymbyan, on Oct 31 2006, 22:47, said:

:lol: in IASI iti iei la 15 min. de centru ap. cu 2 camere cf 1 ;) cu 30.000 e

In Cluj sare de 35000 euro o garsoniera la 30 minute de centru!
Daca te chinui un pic gasesti si la 60000  :cursing:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate