Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Cum pot afla daca un numar orange e abonament sau cartela

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ender81

ender81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2006
Cum pot afla daca un numar orange e abonament sau cartela caci mi-am cam luat teapa de la un tip si am 2 nr de tel de-ale lui, dar pana acum zicea ca are alta treaba sau e obosit si acum deja nu-mi mai raspunde. As vrea sa vad daca macar unul e abonament ca sa stiu daca am vreo sansa cu vreo cerere la politie sau sa caut pe cineva pe la orange care sa-mi dea adresa.

#2
sezy

sezy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 21.08.2006
QUOTE(ender81 @ Oct 16 2006, 14:36) <{POST_SNAPBACK}>
Cum pot afla daca un numar orange e abonament sau cartela caci mi-am cam luat teapa de la un tip si am 2 nr de tel de-ale lui, dar pana acum zicea ca are alta treaba sau e obosit si acum deja nu-mi mai raspunde. As vrea sa vad daca macar unul e abonament ca sa stiu daca am vreo sansa cu vreo cerere la politie sau sa caut pe cineva pe la orange care sa-mi dea adresa.


Il intrebi. Pentr alte variante dai telefon la seviciul clienti ! ...sau dai un telefon,de pe alt numar si-l informezi ca-i castigatorul unui premiu. si-l intrebi pe ce adresa sa fie livrat. frumos ar fi sa-i duci o ciocolata, doar te-a ajutat sa dai de el.  coolspeak.gif  

Edited by sezy, 16 October 2006 - 13:59.


#3
ender81

ender81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2006
QUOTE(sezy @ Oct 16 2006, 14:56) <{POST_SNAPBACK}>
Il intrebi. Pentr alte variante dai telefon la seviciul clienti ! ...sau dai un telefon,de pe alt numar si-l informezi ca-i castigatorul unui premiu. si-l intrebi pe ce adresa sa fie livrat. frumos ar fi sa-i duci o ciocolata, doar te-a ajutat sa dai de el.  coolspeak.gif  


Mda, dar vreau sa dau de el pt ca mi-a dat o tzeapa si acum suna la nr lui, dar nu-mi mai raspunde wink.gif

#4
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
QUOTE(ender81 @ Oct 16 2006, 14:36) <{POST_SNAPBACK}>
Cum pot afla daca un numar orange e abonament sau cartela caci mi-am cam luat teapa de la un tip si am 2 nr de tel de-ale lui, dar pana acum zicea ca are alta treaba sau e obosit si acum deja nu-mi mai raspunde. As vrea sa vad daca macar unul e abonament ca sa stiu daca am vreo sansa cu vreo cerere la politie sau sa caut pe cineva pe la orange care sa-mi dea adresa.


Faci in felul urmator:
1) Incerci sa faci reincarcare pe numarul ala, si daca este abonament reincarcabil sau cartela te lasa sa faci reincarcarea, si daca nu, iti zice ca nu este numar de cartela!

2) Incerci sa afli codul PUK pentru numarul respectiv, si daca ti-l da fara sa-ti ceara o parola, numarul respectiv este pe cartela prepay!

Spor  coolspeak.gif

#5
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
QUOTE(george126 @ Oct 16 2006, 15:17) <{POST_SNAPBACK}>
Faci in felul urmator:
1) Incerci sa faci reincarcare pe numarul ala, si daca este abonament reincarcabil sau cartela te lasa sa faci reincarcarea, si daca nu, iti zice ca nu este numar de cartela!

Asta nu-i o idee prea isteata!  nono.gif
Cel mai probabil numerele respective sunt pe cartela, asa ca daca il lasa sa faca reincarcarea si chiar o face nu numai ca nu afla nimic util dar ii mai si face cadou cativa dolari individului care-l evita.  naughty.gif
QUOTE(george126 @ Oct 16 2006, 15:17) <{POST_SNAPBACK}>
2) Incerci sa afli codul PUK pentru numarul respectiv, si daca ti-l da fara sa-ti ceara o parola, numarul respectiv este pe cartela prepay!

Asa da, dar pt asta e nevoie sa aiba un nr de Orange (preferabil cartela) si nu a mentionat daca are.

gompo

#6
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Poti afla:
-sunand la relatii clienti 444
-self care *100# si sa vizualizezi PUK de pe nr acela de telefon. Daca iti va da PUK inseamna ca este cartela, daca NU inseamna ca e abonament.

#7
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
QUOTE(gompo @ Oct 16 2006, 17:10) <{POST_SNAPBACK}>
Asta nu-i o idee prea isteata!  nono.gif
Cel mai probabil numerele respective sunt pe cartela, asa ca daca il lasa sa faca reincarcarea si chiar o face nu numai ca nu afla nimic util dar ii mai si face cadou cativa dolari individului care-l evita.  naughty.gif
gompo


In momentul in care introduci nr de telefon de prepay, iti cere sa-l confirmi dupa aceea! Crede-ma ca fac incarcari in fiecare luna de peste 50 usd...wink.gif

#8
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

 ender81, on Oct 16 2006, 14:36, said:

Cum pot afla daca un numar orange e abonament sau cartela caci mi-am cam luat teapa de la un tip si am 2 nr de tel de-ale lui, dar pana acum zicea ca are alta treaba sau e obosit si acum deja nu-mi mai raspunde. As vrea sa vad daca macar unul e abonament ca sa stiu daca am vreo sansa cu vreo cerere la politie sau sa caut pe cineva pe la orange care sa-mi dea adresa.

serviciul orange clienti - 411 - are si o sectiune de informatii numere abonati, exact ca la telefonia fixa. daca stii numele tipului si adresa ori macar orasul, intrebi ce numar de telefon are, iar daca nu are abonament, el nu este listat ca atare. insa si daca si-a pus numarul la secret, ca si asta se poate la Orange, e aiurea, ca alora le apare neinformabil si n-o sa poata sa-ti spuna care e nr. pe abonament. dar merita incercat, pt. ca putini stiu de optiunea numar secret, si ai sanse mari sa afli ce vrei tu.

Edited by Dari@, 10 July 2007 - 05:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate