Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Sa trimit SMS direct de pe pagina mea www.Cum rezolv problema?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
eup

eup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2003
:help:
Problema:
Utilizatorul paginii de web solicita informatii suplimentare, completand clasicul formular.
Un script preia datele din formular si expediaza un e-mail catre o adresa predefinita si un SMS catre un numar de telefon predefinit (ambele, adresa de e-mail si nr de telefon, fiind invizibile utilizatorului)

Util in situatia in care trebuie anuntata o persoana care nu foloseste in mod curent internetul, dar care detine o pagina www (administratorul unui hotel de ex.), despre faptul ca un client s-a aratat interesat de oferta sa de pe net.

De unde cumpar un serviciu de expediat SMS de pe pagina mea?? :( !

Mutumiri anticipate.
Cu stima,EU :P

#2
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
o varianta de mijloc cu care scapi mai ieftin e mail->sms
de ex daca adminul(ups, dar n-o mai modific ca suna frumos) hotelului are abonament orange primeste pe 2 centi platiti de el un mail de 540 caractere si afla tot ce vrea despre client... in cazul unui business eu zic ca merita... sau de pe ab cosmo e pe gratis dar doar notificare cu titlul, sunt si pe connex variante. gratis nu stiu :(

#3
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Pai simplu il faci sa trimita SMS te abonezi la zapp si primesti SMS de avertizare pt email nou cu Subjectul email ului. Simplu si ieftin ca e free.

#4
eup

eup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2003
Din pacate nu am acoperire zapp si eu nu vreau sa primesc o confirmare de primire de la serverul meu de e-mail ci sa trimit SMS dintr-o pagina www care i-mi apartine. Asta presupune cred un serviciu cu plata dar nu am reusit sa aflu cine mi-l poate oferi, in ce consta exact si cat poate costa.
:confused:

#5
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
era un serviciu gratuit pe care l-am folosit si eu dar romanii l-au stricat....

#6
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
http://www.google.co...8&q=sms gateway

cred ca ai sa gasesti

#7
scara78

scara78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.10.2007
Uite am gasit un script de sms,eu nu am reusit sa-l instalez poate reuresti tu

Sms script

#8
Mega_Bytu

Mega_Bytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.05.2004
Poti utiliza serviciul SMS Gateway de pe www.smslink.ro. Platesti doar mesajele trimise si nu exista taxe sau abonamente.

Gateway-ul este HTTP si se poate implementa foarte usor. In plus iti poti seta sender personalizat de pe care sa trimiti mesajele.

www.smslink.ro/sms/gateway/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate