Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Teapa la Eurial Peugeot Militari

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
O bucuresteanca foarte "ghinionista" vrea sa dea in judecata Eurialul MIlitari pentru ca in timp ce a lasat masina in service la ei, kilometrajul a crescut "singur" de la 1000 la 3000 si ceva de km :), tare nu!??!
Misto declaratia service-ului: ca ei au camere de vederi si masina nu a parasit sediul - atunci au facut aia 2000 de km in jurul cladirii!?!?!?!?!?!?  :death:

http://www.editiaspe...-plus-18145.asp

#2
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 lbordea, on Oct 6 2006, 12:03, said:

O bucuresteanca foarte "ghinionista" vrea sa dea in judecata Eurialul MIlitari pentru ca in timp ce a lasat masina in service la ei, kilometrajul a crescut "singur" de la 1000 la 3000 si ceva de km :), tare nu!??!
Misto declaratia service-ului: ca ei au camere de vederi si masina nu a parasit sediul - atunci au facut aia 2000 de km in jurul cladirii!?!?!?!?!?!?  :death:

http://www.editiaspe...-plus-18145.asp

Gata M-am hotarat. Nu mai imi iau masina, imi fac service si am cate o masina noua in fiecare saptamana :))

#3
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
Si cred ca va dati seama ca asta e unul dintre zecile de cazuri - cate povesti nu am auzit de la multe service-uri romanesti!!
problema e: credeti ca va obtine femeia ceva despagubiri in instanta? sau cum se poate solutiona problema?!?

#4
lucicop

lucicop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.07.2006
Mie mi-e cam greu sa cred ca au facut aia 2000km cu masina. Km aia nu se fac asa usor. O fi fost vreo problema cu calculatorul de bord si a sarit la o valoare mai mare...

#5
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 lbordea, on Oct 6 2006, 12:34, said:

Si cred ca va dati seama ca asta e unul dintre zecile de cazuri - cate povesti nu am auzit de la multe service-uri romanesti!!
problema e: credeti ca va obtine femeia ceva despagubiri in instanta? sau cum se poate solutiona problema?!?


Hmmmm
Se ajunge in instanta.

Service-ul zice ca masina a fost filmata. Daca  asa este atunci cineva trebuia sa "prelucreze" inregistrarile facute, treaba care se vede usor de un profesionist sau ceva expert.

2000 de km sunt multi dar nu chiar asa de multi sa nu poata fi facuti mai ales ca masina trebuia doar vopsita fara probleme majore (motor, directie etc.)

Poate chiar unul din sefi a lut-o la un test drive.

#6
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ea cum arata ca avea 1000 de km ?

#7
lucicop

lucicop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.07.2006
N-auzi ca i-a scris pe foaia de service cati km avea ?

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Interesanta problema, pentru noi, nu pentru doamna in cauza! Ma gindesc: 1. daca scrie undeva citi km au voie sa faca cu ea, ca si proba de drum (in documentele serviceului) si 2. ce ar putea obtine in instanta.

#9
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 abancor, on Oct 6 2006, 15:13, said:

Interesanta problema, pentru noi, nu pentru doamna in cauza! Ma gindesc: 1. daca scrie undeva citi km au voie sa faca cu ea, ca si proba de drum (in documentele serviceului) si 2. ce ar putea obtine in instanta.
se poate face proba de drum dar cred ca nu pana la Viena si inapoi.

#10
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Pai daca pe foaie de primire are un nr de km, si cand ia masina, alti km atunci clar s-a mers cu ea...Dar cat de nesimtit sa fi bai frate sa mergi 2000km...:D.

Eu am patit cumva contrariul...am lasat masina cu X km, si cand am luat-o si s-a presupus ca au facut teste cu ea(3=4 teste nimic) masina avea tot X km..

Deci cum o dam tot nu e bine cu KM astia :D

Edited by MATRIXU, 06 October 2006 - 14:27.


#11
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Normal ca e chestie de bun simt; eu ma intreb de ce se poate lega tipa, ce scrie in document. Sau ce scrie in lege.

#12
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Adevarul ca la cate povesti de groaza auzi despre service-uri, cum sa nu devii paranoic.

Acum vreo 2-3 luni am avut si eu masina in service pt o reparatie minora de tinichigerie la plafon (sa nu uit: #%^!@#$%!^$ aluia care a aruncat cu gresie la unu noaptea de la balcon), si am notat km la precizie de 100m, si am gasit ca masina avea in plus 1400m (cu o eroare de +/- 50m, cat are jurnalierul...)
Mi s-a parut in regula, daca au plimbat-o de 2-3 ori intre parcare si hala...iese la socoteala :)

#13
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Si 50 km eu zic ca e OK, depinde ce reclami. Ba chiar si mai mult poate fi necesar: daca ai o "bataie" la 140 km/h, normal ca oamenii trebuie sa iasa cu ea din oras. Daca ies de 3 ori deja fac suta.

Edit, dupa ce am vazut si mesajul de mai jos: deci ideea este: ce se poate cere in instanta? Bazat pe ce? Ca e o mirlanie e toata lumea de acord.

Edited by abancor, 06 October 2006 - 15:40.


#14
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
dar totusi pana la 2000 de km - tre sa mergi, nu gluma! nici daca o tin pe banda mergand tot le ia ceva timp sa faca atata :) :)!

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
l-au prezentat si la tembelizor. Destul de buna gagica (stiu ca e offtopic da trebuia sa o spun). Ce m-a enervat e ca nu s-a spus ca e vorba de o anumita marca sau un anumit service (eurial militari) ci au pomenit doar de un "service autorizat". Bine.. daca erai atent erau acolo cateva detalii care aratau ca era vorba de eurial.. dar pana mea, nu cred ca ii durea gura sa spuna despre cine era vorba

#16
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 romaximusro, on Oct 8 2006, 08:48, said:

l-au prezentat si la tembelizor. Destul de buna gagica (stiu ca e offtopic da trebuia sa o spun). Ce m-a enervat e ca nu s-a spus ca e vorba de o anumita marca sau un anumit service (eurial militari)...

Pai daca spuneau ca e vorba de Peugeot, p. se putea supara si sa nu mai plateasca reclama la acel post...

Singura solutie ar fi ca fiecare masina sa aibe un gps tracking device si atunci cind iti ridici masina (sau in timp real via gprs) sa afli unde a fost masina, cu ce viteza a mers etc...  B)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate