Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

LA BLOC

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#73
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View Postsilcar, on 17 decembrie 2020 - 00:22, said:

oare sunt singurul, care nu s-a uitat vreodata la asa zisa "comedie" facuta de acest "serial"? Mi se pare o mizerie rara :))) Cum doamne iarta-ma a avut atatea episoade, mi-e greu sa inteleg.
A fost bun de tot la vremea lui, ma uitam si eu in fiecare seara la el. De Trăsniții de la prima tv ce mai zici ca au făcut peste 1000 de episoade.

#74
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020

View Postsilcar, on 17 decembrie 2020 - 00:22, said:

oare sunt singurul, care nu s-a uitat vreodata la asa zisa "comedie" facuta de acest "serial"? Mi se pare o mizerie rara Posted Image)) Cum doamne iarta-ma a avut atatea episoade, mi-e greu sa inteleg.
cred ca daca nu plecau Americanu, Popa si Costelus se mai faceau sezoane.

#75
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 21.05.2019
Din punctul meu de vedere, seriale romanesti, ce merita urmarite au inceput sa fie o data cu productia lor de la HBO. Umbre e unul din ele. Hai sa zicem ca si Las Fierbinti e ok,  au actori buni! In rest Trasnitii, si alte de astea...hai sa fim seriosi :)) Unde  e comedia, ca mie imi scapa. AM rezistat maxim 2 minute :)))

#76
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Erau alte vremuri când au fost difuzate. Mulți nu aveau PC sau alte surse pentru a viziona altceva. Deci rumegai ce ți se servea. Ce, Vacanța Mare cu Leana și Costel erau mai presus sau Divertis, Vouă sau ce-a mai fost? Alte vremuri, altă vârstă, alte gusturi.

#77
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 21.05.2019
Vacanta Mare, DIvertis, DOD au fost cu mult mai sus! Dar evident ma refer cand nu aveau emisiuni zilnice, ci doar spectacole ocazionale. Deci probabil si materiale de mult mai multa calitate. Insa umorul acolo era net superior fata de aceste seriale, asa zise :"comice"

#78
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Tocmai, spectacole ocazionale. Dar când trebuie să scoți ceva nou care să fie și măcar decent calitativ săptămânal, sau chiar zilnic, cum erau filmate astea cu sute/mii de episoade, nu prea poți avea așteptări mari. Mai ales dacă le vezi azi, după ce ai avut disponibil tot ce e mai bun la nivel global.

#79
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020

View Postsilcar, on 17 decembrie 2020 - 14:55, said:

Vacanta Mare, DIvertis, DOD au fost cu mult mai sus! Dar evident ma refer cand nu aveau emisiuni zilnice, ci doar spectacole ocazionale. Deci probabil si materiale de mult mai multa calitate. Insa umorul acolo era net superior fata de aceste seriale, asa zise :"comice"
Vacanta Mare e comedie, nu La Bloc. Vacanta Mare chiar ca e foarte comic.
Ar trebui sa difuzeze Vacanta Mare in reluare, ca merita.

Edited by romanul10, 17 December 2020 - 16:57.


#80
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010

View PostOvidiu333, on 16 decembrie 2020 - 07:39, said:

Primele câteva zeci de episoade (poate peste 100) din La bloc n-au fost date deloc pe Pro cinema. Alea in care se vedeau microfoanele actorilor pe accesoriile vestimentare. Pentru cine își aduce aminte de începuturile serialului.

Vorbesti prostii, le-au dat absolut pe toate chiar si craciunul si revelionul, imi amintesc ca le-am vazut si la vremea respectiva la tv, incepand cu episodul 1 , care a fost dat dupa cassa loco

#81
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View PostAidenIrish, on 16 decembrie 2020 - 12:36, said:

Nu s-au difuzat chiar toate. Cele care lipsesc de pe site, lipsesc si de pe TV, nu le mai au.
Nu lipsesc de pe tv,au fost date toate

#82
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
La bloc, varianta blu-ray unde pot gasi? :)

#83
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nicăieri.

#84
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020
Ma dar le cam place la astia serialul La Bloc, de il difuzeaza continu. Au ajuns la sezonul din anul 2006. Mai putin si urmeaza cel din anul 2007.

#85
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
La Bloc este difuzat de ani de zile pe PRO CINEMA, iar de cand Sport.ro a devenit canal de barbati si acolo era difuzat dar dupa ora 3 noaptea.

Din pacate la noi PRO CINEMA e un fel de canal generalist amestecat cu filme si emisiuni in reluare, dupa nume normal nu ar trebui sa fie emisiuni in reluare.

#86
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Mie-mi place Dana Rogoz. Posted Image

[ https://1.bp.blogspot.com/_IR-5CEWf5hU/R3bD5wDNcpI/AAAAAAAAAQw/WD9hvMilsds/s320/l_918.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#87
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020

View PostIceCoolExtreme, on 13 martie 2021 - 00:58, said:

La Bloc este difuzat de ani de zile pe PRO CINEMA, iar de cand Sport.ro a devenit canal de barbati si acolo era difuzat dar dupa ora 3 noaptea.

Din pacate la noi PRO CINEMA e un fel de canal generalist amestecat cu filme si emisiuni in reluare, dupa nume normal nu ar trebui sa fie emisiuni in reluare.
Dupa nume ar trebui sa fie un canal doar pentru filme. PRO CINEMA, adica numele CINEMA se refera la filme. ;) :)

#88
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020
Au ajuns deja la sezonul din 2007.

#89
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
A inceput din nou sezonul 1

#90
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Pe ce canal? Pro X?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate