Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

OTE scos la vanzare

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postrostov, on Oct 2 2006, 20:54, said:

Ar fi o chestie.. Cati suntem? :lol:

Sa calculeze cineva cat vine de fiecare!  :coolspeak:

Edited by mihai20005, 02 October 2006 - 20:18.


#20
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004

View Postcornel_bc, on Oct 2 2006, 20:56, said:

de unde ati luat voi zvonurile astea?
nu cred ca este adevarat.

Eu am auzit la o prietena care lucreaza in Romtelecom. Vad ca multi au auzit ....deci ceva este. Normal acum sunt doar niste zvonuri ...poate vorbe in vant , aiureli.
Totusi cine stie poate este un sambure de adevar undeva.

#21
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postsubmit, on Oct 2 2006, 20:08, said:

Foarte bine. Sa-i ia cineva care stie ce-s alea telecomunicatii.

Grecii sa ramana la hoteluri si salate.

  Ia uite ce de fiinte plangacioase !!! Pai , Ote are propetar care poate sa vanda cand  vrea fizicu' dumnealui . Nici nu se pune problema ca "ce ne facem..." Sigur nu ramanem fara comunicatie , si nici siguranta nationala nu o sa fie afectata.

#22
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postsubmit, on Oct 2 2006, 20:08, said:

Foarte bine. Sa-i ia cineva care stie ce-s alea telecomunicatii.

Grecii sa ramana la hoteluri si salate.

Probabil pentru ca nu se pricep la telecomunicatii se afla pe primul loc la telefonia mobila in grecia, bulgaria, armenia. La telefonia fixa si date in schimb se pare ca chiar sunt niste distrusi :rolleyes:

Oricum, zvonurile de pe google spun ca:

Quote

In other news on OTE, Dubai Investment Group has expressed interest in acquiring a stake of the telecom incumbent when the Greek state is ready to further privatise it.


#23
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005

View PostAlexxfl, on Oct 2 2006, 22:28, said:

Probabil pentru ca nu se pricep la telecomunicatii se afla pe primul loc la telefonia mobila in grecia, bulgaria, armenia. La telefonia fixa si date in schimb se pare ca chiar sunt niste distrusi :rolleyes:
...
Tendintele si dorintele noastre sunt sa nu comparam cu cei mai buni ca noi, nu cu tari la fel sau mai slab dezvoltate. Daca ziceai ca sunt lideri in Germania, U.K., Franta, S.U.A. ma rugam sa ramana. Asa... poate va fi o concurenta mai serioasa din partea nemtilor.

#24
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postsandy, on Oct 3 2006, 00:34, said:

Tendintele si dorintele noastre sunt sa nu comparam cu cei mai buni ca noi, nu cu tari la fel sau mai slab dezvoltate. Daca ziceai ca sunt lideri in Germania, U.K., Franta, S.U.A. ma rugam sa ramana. Asa... poate va fi o concurenta mai serioasa din partea nemtilor.

Adevarul e ca Vodafone, Orange, Tim, nu sunt o concurenta seriosa ;)

#25
cornel_bc

cornel_bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 18.01.2006
Ce chestie, cand a fost sa se privatizeze Romtelecomul si au fost inscrise companii ca Deutsche Telecom, France telecom, KPN, Telecom Italia nu au avut fata de noi ci i-am ales pe grecii de la OTE, iar acum OTEsa fie cumparata de una dintre accestia.

#26
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

Quote

Orascom confirms interest in OTE

Orascom Telecom’s CFO Aldo Mareuse yesterday confirmed that his company is interested in acquiring a stake in Greek fixed line incumbent OTE. However, he rejected the scenario of OTE merging with the Egypt-based group’s majority owned Italian subsidiary Wind. The Greek government is planning to sell a portion of its 38.7% stake in OTE by June next year. Also this week, Spain’s Telefónica confirmed that it would not be pursuing a bid for OTE.

Pana in vara mai e timp :rolleyes:

#27
confuzul

confuzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.10.2006

View Postmartonz, on Oct 2 2006, 17:22, said:

sau Telefonica din Spania


in niciun caz Telefonica. de unde atatia bani?!? dupa ce a cumparat pe O2, vreau sa zic. oricum, a dat pe goarna ca nu e interesat - http://www.iht.com/a..._Telefonica.php

cum t-mobile vrea sa cumpere in Brazilia  :nonobad: , mai ramane un singur suspect - FRANCE TELECOM! sau, scuzati, Orange  :worthy:  :w00t:  :D

si atunci sa te tii concurenta in Romania!!!

#28
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Statul grec a amenintat ca daca nu gaseste pe cineva serios, va scoate actiunile pe bursa.

#29
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
La ultima intalnire Merkel - Putin, s-a discutat si despre preluarea MTS-ului (operator de telefonie mobila din Rusia cu 58 milioane clienti) de catre Deutsche Telekom. MTS-ul e detinut de ceva oligarh cum in fond e peste tot in Rusia.

Oligarhul cu pricina vrea in schimb sa primeasca 25% din actiunile Deutsche Telekom ca sa dea MTS-ul, lucru ce nu-i incanta pe nemti.

Pt Deutsche Telekom ar fi foarte atractiv OTE-ul, ca basicly cu ocazia asta pot sa ofere tot pachetul de servicii de la televiziune, internet, telefonie fixa si mobila.

Zvonuri sunt gramada dar cert e ca Deutsche Telekom pierde o gramada de teren pe partea de telefonie fixa din Germania si le-au scazut incasarile in Germania ceea ce nu e normal pe-o piata ce e intr-o continua crestere.

#30
danypas

danypas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.07.2006
buna seara

pe asta o stiati?

http://www.hotnews.r...-la-vanzare.htm

numai bine

#31
c.g.c.

c.g.c.

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.10.2006
Vestea ca grupul OTE este scos la vanzare m-a socat. Inainte sa-mi fac abonament la cosmote am luat in calcul toate posibilitatile (cel putin asa credeam eu). Am urmarit piata din grecia, din bulgaria, am vazut ca l-a nivelul grupului este profit, iar cosmote romania se preconizeaza sa treaca pe profit din 2008. Dar sa fie scos la vanzare grupul, incredibil. Totusi sper sa-i preia Deutsche Telekom (t-mobile). Nu ma gandesc decat la impactull asupra pietei din romani. Cu toate ca fiecare operator isi calibreaza ofertele in functie de specificul fiecarei piete, nu cred ca nemtii ar intelege la fel de bine cum e treaba cu est-europenii.

P.S.: Tot e bine ca am un telefon LG branduit T-mobile (stiam eu ceva:)) - cumparat de orange :)

#32
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
E scos la vanzare doar un procent din actiunile detinute de staul grec la ote, ca asa cere ue :D.

#33
c.g.c.

c.g.c.

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.10.2006
:tooth:  Mai m-ai linistit!!! :)

#34
laurianc

laurianc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.10.2008
Si pana la urma s-a realizat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate