Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Probleme cu fifa 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Am cumparat si eu fifa ,l-am instalat si cand sa il joc imi apare "fifa07.exe has encountered a problem and needs to close.  We are sorry for the inconvenience." Aveti careva vreo solutie? :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#2
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
asta imi da si mie !! ce sistem ai ??
Nu am reusit nici eu sa-l instalez !! adica sa-mi mearga !!
Daca reusesti sa spui aici !! sa-mi zici si mie cum ai reusit !!!
Eu nu am putut !!

asta imi da si mie !! ce sistem ai ??
Nu am reusit nici eu sa-l instalez !! adica sa-mi mearga !!
Daca reusesti sa spui aici !! sa-mi zici si mie cum ai reusit !!!
Eu nu am putut !!
Altii ziceau ca e vorba ca nu e original jocul !! Nu e din cauza kitului

#3
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006

View PostBabBardel, on Sep 29 2006, 22:45, said:

asta imi da si mie !! ce sistem ai ??
Nu am reusit nici eu sa-l instalez !! adica sa-mi mearga !!
Daca reusesti sa spui aici !! sa-mi zici si mie cum ai reusit !!!
Eu nu am putut !!

asta imi da si mie !! ce sistem ai ??
Nu am reusit nici eu sa-l instalez !! adica sa-mi mearga !!
Daca reusesti sa spui aici !! sa-mi zici si mie cum ai reusit !!!
Eu nu am putut !!
Altii ziceau ca e vorba ca nu e original jocul !! Nu e din cauza kitului
Eu l-am instalat prima oara,am vazut ca nu merge si l-am luat si de la un prieten care l-a testat si lui ii merge! :deadtongue: .Eu am un procesor AMD athlon 1700+ ,640 ram,placa video radeon 9550 128biti\256mb..Eu totusi nu inteleg daca versiunea demo merge ,atunci de ce nu merge si versiunea full??  :cursing: Daca gasesti vreo rezolvare astept un PM

#4
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005

View PostFigo_jr2006, on Sep 29 2006, 23:33, said:

Eu l-am instalat prima oara,am vazut ca nu merge si l-am luat si de la un prieten care l-a testat si lui ii merge! :deadtongue: .Eu am un procesor AMD athlon 1700+ ,640 ram,placa video radeon 9550 128biti\256mb..Eu totusi nu inteleg daca versiunea demo merge ,atunci de ce nu merge si versiunea full??  :cursing: Daca gasesti vreo rezolvare astept un PM
Si mie imi merge versiunea demmo !!! Eu am luat 3 kituri diferite !! De la baieti la care le mergea !!
Tre sa fie ceva !! Asteptam un einstein sa ne rezolve !!!
Credeam ca-s singuru care are problema asta !! da vad ca mai is

#5
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Cu driverele placii video cum stati? Cu versiunea de DirectX? Aveti grija sa sunt mai multe variante de DirectX 9.0c. Ciao. B)

#6
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006

View Postapollo_expert, on Sep 30 2006, 10:00, said:

Cu driverele placii video cum stati? Cu versiunea de DirectX? Aveti grija sa sunt mai multe variante de DirectX 9.0c. Ciao. B)
Am ultima versiune de drivere..si directx 9.0c august

#7
rattlesnake

rattlesnake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.05.2006
aceeasi problema o am si eu.
eu am windows xp home edition, athlon 64 3200+, 1gb ram...etc
ultimele drivere, ultimul directx

Cred ca problema este una din urmatoarele:

1)Platforma pe care o am: AMD. Oare asa o face pe toate AMD-urile?
2)Sistemul de operare: Home Edition
3)Faptul ca jocul nu este original

Sincer, daca as sti sigur ca este a 3-a... l-as cumpara, este vreo 1milion.Dar decat sa dau un milion si sa faca la fel, mai bine ma lipsesc...

In fine, astept un raspuns de la EA tech support sa vad.O sa revin cu detalii

#8
rattlesnake

rattlesnake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.05.2006
raspunsul de la EA:

Hi,

Thank you for contacting us here at Electronic Arts Technical Support. I’m sorry for the difficulty with FIFA 07.

I suggest we set your screen resolution to 1024 x 768 and try the game once more. I've also checked your DXDIAG file and found that your drives F, G, and H are emulated drives. Please disable these as these will confuse the game in which drive to read from. Below is a list of software that is known as, or known to include CD Emulation Software that could potentially prevent the game from playing properly:

Fantom CD Emulator
Alcohol 120%
Nero Image Drive
Phantom CD
Clone CD
Ark Virtual Drive
Veritas DLA
If you are unsure about how to turn off emulation settings, consult your emulation program help files. If you have emulation software not listed above that does not provide adequate information about how to turn off emulation to avoid software conflicts, and then remove the software from your machine.

#9
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005

View Postrattlesnake, on Oct 2 2006, 10:44, said:

aceeasi problema o am si eu.
eu am windows xp home edition, athlon 64 3200+, 1gb ram...etc
ultimele drivere, ultimul directx

Cred ca problema este una din urmatoarele:

1)Platforma pe care o am: AMD. Oare asa o face pe toate AMD-urile?
2)Sistemul de operare: Home Edition
3)Faptul ca jocul nu este original

Sincer, daca as sti sigur ca este a 3-a... l-as cumpara, este vreo 1milion.Dar decat sa dau un milion si sa faca la fel, mai bine ma lipsesc...

In fine, astept un raspuns de la EA tech support sa vad.O sa revin cu detalii

1 milion ????

#10
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
eu am alta problema cu fifa 07 .. imi trebuie porturile pe care se ruteaza jocul ..

#11
tomboy

tomboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 23.10.2006
la fel si eu.... cum dau sa intru in joc... imi da eroare. eu incerc sa-l joc de pe lap.
CPU Intel pentium centrino M 725, 1.6 GHz
ATI MOBILITY RADEON 9700/64MB (drivere proaspat updatate + ultima versiune de directx)
512 MB Ram

ce naiba are???

#12
tomboy

tomboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 23.10.2006
gata... imi merge... am fost la un coleg si mi-o dat el alt kit de instalare... al meu era ceva de genu rld-fi07.iso si asta care il am acu e FIFA 07.iso are 2.78 GB deci cautatzi-l pe net pe asta din urma...
alalalt e corupt sau cine stie ce...
anyway... imi mergeeeee....
bafta!

#13
sefu_bancii

sefu_bancii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2006

View Posttomboy, on Oct 24 2006, 15:55, said:

gata... imi merge... am fost la un coleg si mi-o dat el alt kit de instalare... al meu era ceva de genu rld-fi07.iso si asta care il am acu e FIFA 07.iso are 2.78 GB deci cautatzi-l pe net pe asta din urma...
alalalt e corupt sau cine stie ce...
anyway... imi mergeeeee....
bafta!
Deci am CUMPARAT jocul fifa 2007, l-am instalat si cum stiu eu ca am de 10 ani calculator si cum scrie acolo pe cutia dvd`ului ca la tampiti....mi-a dat aceeasi eroare ca celor de mai sus....nu vreau sa incurajez copyrightul si recomand la toata lumea sa cumpere jocul original dar...dupa chestia asta am copiat de pe net cele 2 versiuni ale jocului afisate mai sus....si ghiciti ce : tot aceeasi eroare...acuma nu cred ca cei de la magazin mi-au dat o copie piratata ca doar are licenta unica si mi-a acceptato la EA games.....asa ca dragilor mai veniti cu solutii ca astea nu merg  :nonobad:  as fi foarte recunoscator daca s-ar nazari un geniu  :worthy:  sa ne scoata din aceasta incurcatura....mentionez ca demo-ul mi-a mers

#14
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
Am si io un fifa 2007 (primul care e original din cate am avut), dar nu se vede mingea decat in low def. Am un AMD Duron la 950MHz, 384mb ram, pl video Nvidia GeForce 4 MX 420. Faza e ca nu mai merge de la 2003, cnd am instalat RLSP-ul. Mergea perfect, am instalat RLSP si din cnd in cnd se mai inchide jocu cnd dadeam start. l-am dezinstalat de tot, apoi am sters tot din reg (despre fifa) si l-am instalat iar. Ei, de aci nu s-a mai vazut mingea. Am luat 2007 original cu sperantza sa mearga, dar nu. PLS Help.


PS: nu-mi spuneti sa schimb calculatorul, pt ca a mers (adik s-a vazut mingea pana la momentul respectiv). O fi de la driveru placii? Am un Forceware 66. Am avut 88 (deeoarece ce era peste se faceau dungi in jocuri) apoi l-am instalat pasta, dar tot nu se vede.

#15
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
Chiar nu stie nimeni, sa ma ajute si pe mine? devin desperateeeeeeeee   :death:   :cursing: :worthy:  :worthy:  :worthy:

#16
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Oricum placa ta video nu e stralucita. Incearca sa pui ultimele drivere www.nvidia.com

#17
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
pai am avut bagate ultimele si se vedeau nishte linii si se si sacada imaginea. D'aia am bagat unu vechi (care aia de la Nvidia spun ca e cel mai stabil- 66)

#18
licapavel

licapavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.04.2005

View PostBughy, on Oct 21 2006, 15:20, said:

eu am alta problema cu fifa 07 .. imi trebuie porturile pe care se ruteaza jocul ..


am gasit ceva in legatura cu porturile pt. fofa 07, cititi "readme.txt" din joc

Note that if you have a firewall and want to play online, the following TCP/IP ports
must be open in the outbound direction:
HTTP 80       TCP/IP
HTTPS 443      TCP/IP
MsgConn/IM 13500-13599    TCP/IP
Roomsvr 32300-32399    TCP/IP
The following UDP ports must be opened for game packets, for the outbound and inbound connections
Game Packets 3658   UDP
News Ticker 9570   UDP

Edited by licapavel, 09 December 2006 - 18:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate