Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

trebuie sa platesc vama ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
ideea e urmatoarea: vreau sa aduc din statele unite tot felul de chestii elctronice si hitech din state in cantitati mari (mai mult ded un portbagaj dee masina sa zicem), de pe ebay sau din magazinele de acolo. si sa le aduc pe vapor.... trebuie sa platesc vama cand le ridic sau pot sa le iau exact cum mi-as lua un colet de la posta? ... mai ales ca mi le-ar trimite o persoana fizica tot pt persoana fizica.

#2
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
vamă sigur trebuie să plăteşti, însă uneori te poţi trezi că nu poţi băga bunurile în ţară dacă n-ai firmă autorizată să facă import

#3
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postnegotzel00, on Sep 27 2006, 02:21, said:

ideea e urmatoarea: vreau sa aduc din statele unite tot felul de chestii elctronice si hitech din state in cantitati mari (mai mult ded un portbagaj dee masina sa zicem), de pe ebay sau din magazinele de acolo. si sa le aduc pe vapor.... trebuie sa platesc vama cand le ridic sau pot sa le iau exact cum mi-as lua un colet de la posta? ... mai ales ca mi le-ar trimite o persoana fizica tot pt persoana fizica.
De vama cu siguranta nu poti scapa.

#4
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
sa zicem daca prind o lichidare de stoc la dvd playere la un magazin din state si de o mie de dolari imi iau dvd-uri si le trimit acasa vama ar fi cam cat sau cum e treaba.... ca eu n-am nici cea mai mica idee

#5
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
eu am luat de curand chestii de vreo 200 euro de afara...
daca nu aveam factura in cutie erau dispusi sa nu platesc vama (puteau sa scrie "cadou") , dar era acolo.. au scazut 45 euro (asta e limita pt. cumparaturi, sa nu platesti vama) si mi-au cerut vreo 35 euro.

tarifele difera in functie de ce vrei sa importi, pentru electronice cred ca sari de 25%

#6
hillsnail

hillsnail

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.02.2008
1. Aparate Digitale: Camere video,obiective și alte piese de pe site-uri americane,în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro

2. Componente de rețeaua: Componente de rețeaua(router, server, piese) de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro

3. Console: Playstation 3, XBOX, PSP (Playstation portabil) și jocuri de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
4. Soft: Playstation 3, XBOX, PSP (Playstation portabil) de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
5. Laptop, notebook: Laptop, notebook, palm (noi și folosite) de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
6. Audio: Amplificatoare,technică de sunet și studio(piese speciale) de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
7. Articole pentru copii: Mărci,ce nu se găsesc acasă(exp. GAP, Old Navy, Banana Republic), jucării și articole de îmbrăcăminte de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
8. Instrument muzical: Instrument muzical și technică de sunet de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro
9. Piese de schimb pt mașini: APt mașini americane( și pt tipuri de mașini rare) de pe site-uri americane  și site-ri de licitații în cantități mari și mult mai ieftine.Noi vă aducem acasă articolul comandat: UsPack.ro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate