Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

ceva .. banal, sau..., nu??

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003
mah..imi trecusi de multe ori prin cap o intrebare.. dar am zis ca poate e prea idioata.. dar ma gandesc acum ca poate nici na fost pusa  si totusi se intreaba multzi..
e vorba de..
cat de mult "consuma" pe acumulator vibrat. telefonului.. cat ii scurteaza viata?..
uite de ex.. eu 95% din cazuri am si soneria si vibratia puse simultan.. carei treaba??.. oboseste bateria??.. ei.. ce spun profesionistii??  cum afecteaza ac. lucru telef??. eu ma gandesc ca e lucru mecanic deci afecteaza ceva mai.. mult.. :cool:

#2
djaxxel

djaxxel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.09.2003
E logic sa scurteze viata bateriei folosirea functiei de vibratie. Vibratorul consum mult si de aceea bateria se va consuma mai repede si implicit va trebuii sa o incarci mai des si trebuie sa stii ca orice baterie are un numar maxim de cicluri incarcare-descarcare la  care poate fi supusa. Intre cateva sute si 1000 in functie de tipul bateriei.  Asa ca cu cat vei consuma o baterie mai greu si o vei incarca mai rar cu atat va dura mai mult timp.

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
si vibraul si iluminarea consuma foarte mult din acumulator.....daca ti mobilul in geanta eu iti recomand sa dezactivezi vibra pentru ca nu isi are utilitatea!!!

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
tocmai daca il tii in geanta sa activezi vibratorul pt a-l simti....
cred ca partea cu acel consum mult este discutabila, eu am un alcatel 311 si indiferent daca il las pe vibratii, ambele sau sonerie, tot 5 zile tine....dar aveam si un ericsson T20, daca il puneam pe vibratii, pierdea cam o jumatate de zi.

#5
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003
fitzi atentzi ceam gasit in manualul de a50 a unui amic deal meu..

1 min de vb la telef scade 30->60 min din stnd by
1 min de iluminare(inclusiv "butonarea") scade  ~30 min din std by
1 min de cautare retzea scade ~10 min

de vibra NADA.. probabillldupa cum ziceatzi mai sus dep f mult de modelul telef etc.. in principiu e nesemnificativa...

interesante aceste cifre.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate