Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

PROGRAME PENTRU TUNERELE LEADTEK

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
Sebi05

Sebi05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.01.2006
Chiar nimeni nu imi face o favoare sa-mi inregistreze cateva secunde cu Leadtek winfast PVR?

#20
mugur007

mugur007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.06.2006

View PostSebi05, on Feb 20 2007, 18:32, said:

Chiar nimeni nu imi face o favoare sa-mi inregistreze cateva secunde cu Leadtek winfast PVR?

ti-aduc eu miine daca ai rabdare...

cateva secunde, inregistrare de pe digi...sa vezi ce imagine...

#21
catalin1984

catalin1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.09.2004
am si eu o mica problema, trec mereu de la un windows la altu si chiar nu am chef sa stau sa bag programele din nou, stie cineva in ce folder si cum se numeste fisieru care imi tine minte lista de programe?

Mersi mult

#22
Sebi05

Sebi05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.01.2006

View Postmugur007, on Feb 28 2007, 14:34, said:

ti-aduc eu miine daca ai rabdare...

cateva secunde, inregistrare de pe digi...sa vezi ce imagine...

Mersi mult, astept cu rabdare. :rolleyes:

#23
dracea

dracea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2007
fratilor ajutati-ma si pe mine va rog frumos ... instalez softu de pe pagina de la leadtek WinFast PVR 3.1.1.2 (2006/11/17) si imi da tot felul de erori ca nu sunt compatibile codecurile MP7+  ... trec peste si dupaia nu imi gaseste la placa de sunet de unde sa il dau mai tare mai incet .... imi da peste cap sistemul rau de tot si tre sa reinstalez ... stiti cumva un soft nou? care sa fie suportat si de windows vista?! sau stiti cumva vre-un soft universal care sa mearga pe vista?


merci

#24
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006
Stie cineva sa-mi spuna cum se configureaza GIRDER pentru un tv tunner winfast expert .... ca softul original e jale ... si am pus chris tv ... Merci mult

#25
svstfn

svstfn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2006
am o mare rugaminte sa ma contactati pe privat sau pe adresa de messe si sa-mi dati un pic softu original k mie imi da eroare sau un soft bun
si cd original nu mai merge.

#26
xZuRoberT

xZuRoberT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.10.2007

View PostMosotti, on Sep 20 2006, 20:02, said:

Am un tuner WinFast TV 2000 XP Expert care vine la pachet cu un program tembel numit WinFast PVR. De fapt programul nu e tembel, ci doar lista de canale e cretina (probabil a lucrat unu beat la ea).

Deci, cind am instalat tunerul m-am chinuit vreo 2 ore sa-mi fac o lista de canale si am exportat-o. Acuma, dupa ce am reinstalat windozu, evident ca n-am mai avut chef sa stau 2 ore sa fac lista cretina si am dat import . A mers si a iesit ceea ce se vede in poza

Attachment attachment

Dupa ce am inchis fereastra de optiuni si am redeschis-o, stupoare si oroare. Lista arata asa:

Attachment attachment

Se poate face ceva sau dau cu el de pereti?
Hai ca iti raspund eu...(nu prea folosesc forumu asta...cauta alceva si am dat peste postu tau...)
Asa tre sa arate: http://img90.imagesh...84426281fi4.png
E in fine Area o mai schimbi tu...de preferat Romania (Pal B)
1.Dupa ce ai instalat tot + cablu ala... intri in WinFast PVR -->Configucation(Ctrl+C)-->Chanel Lista&Frequency Table-->selectezi la Area->Romania (PAL B),TV Source->Cable si dai Scan Channels...apoi Ok (vazut) si gata :D
2. in pozele alea am vazut cateva setari gresite...uita-te la poza mea si pune exact cum am eu (la Area am explicat)...cam asta...
3.Nu te supara pe WinFast ... e cel mai bun tuner :)

Edited by xZuRoberT, 27 October 2007 - 19:27.


#27
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Eu am 2 tv tunere Leadtek :WinFast TV2000 XP Expert si DTV2000  http://www.leadtek.c...p;pronameid=252  ,  instalate pe 2 calc. , cu ultimele drivere si softuri dupa cite-ul leadtek, imediat dupa ce am instalat win de la zero .Vreau sa va spun ca imi merg super bine si pe vizionare si pe inregistrare.nu am avut probleme de sunet sau altfel de probleme.
sunt super multumit de ele . primul expertul il am de vre'o 4 ani si WinFast DTV2000 H il am de 1 an si ceva .am facut tot felul de teste si inregistrari cu ele.merg fara nici o problema  in modul tv si in "radio". singura nemultumire e ca la radio nu are rds.dar cine stie urmatoarele softuri poate se v'a introduce si rds.:) epg functionabil si se poate lua dupa diverse cite'uri:D

Edited by djmaxx, 29 October 2007 - 04:21.


#28
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Salut ! Am si eu de ceva vreme un tuner TV2000 XP Expert.

Explicati-mi de ce nu mai merge aplicatia PVR2 dupa instalarea windows-ului !!!

De fapt, nici nu stiu daca este vorba despre PVR sau drivere sau de unde-o fi, pentru ca treaba sta in felul urmator:
Am reinstalat win xp sp2 "pe curat". La lansarea programului PVR2, apare fereastra TV si cea de controale de jos, insa procesorul se duce in 100%, iar programul nu mai poate fi accesat sub nicio forma (nici din mouse, nici din telecomanda) si "ecranul" (fereastra) TV ramane albastru (fara niciun canal receptionat). Receptia este de la cablu, nu antena.

Mentionez ca, la prima instalare a tunerului cand aveam windowsu' vechi, totul a mers ok. N-am avut nicio treaba cu tara, standarde, etc. A mers din prima fara probleme. Treaba e ca nu mai stiu din ce locatie am instalat driverele prima data, pentru ca, pe CD-ul din cutie, structura de directoare arata cam asa ".../driver/TV2000 XP/expert/drivereWHQL+drivere non-WHQL", apoi mai este un director care se cheama ".../driver/TV2000 XP/TV 2000 XP/drivere". Ii rog pe cei care au acest tuner sa-mi spuna de unde "au luat" driverele de pe CD, pentru ca la mine merge ok cu toate driverele mentionate insa aplicatia PVR2 "ingenuncheaza" computerul. A, si inca o chestie, cand incerc sa inchid aplicatia cu click de mouse, se stinge imaginea monitorului pentru o perioada foarte scurta de timp (sub 1 sec), apoi se aprinde din nou, lucru care se intampla de vreo 3-4 ori.
Configuratia hardware este aceeasi, ultima componenta adaugata la sistem fiind chiar tunerul.

Multumesc anticipat.

Edited by cristi.r, 02 January 2008 - 08:25.


#29
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Mda, dubla postare ! Scuze ! browser tampit ... sau conexiune cu probleme ...

Edited by cristi.r, 02 January 2008 - 08:23.


#30
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

View Postcristi.r, on Jan 2 2008, 08:19, said:

Salut ! Am si eu de ceva vreme un tuner TV2000 XP Expert.

Explicati-mi de ce nu mai merge aplicatia PVR2 dupa instalarea windows-ului !!!

De fapt, nici nu stiu daca este vorba despre PVR sau drivere sau de unde-o fi, pentru ca treaba sta in felul urmator:
Am reinstalat win xp sp2 "pe curat". La lansarea programului PVR2, apare fereastra TV si cea de controale de jos, insa procesorul se duce in 100%, iar programul nu mai poate fi accesat sub nicio forma (nici din mouse, nici din telecomanda) si "ecranul" (fereastra) TV ramane albastru (fara niciun canal receptionat). Receptia este de la cablu, nu antena.

Mentionez ca, la prima instalare a tunerului cand aveam windowsu' vechi, totul a mers ok. N-am avut nicio treaba cu tara, standarde, etc. A mers din prima fara probleme. Treaba e ca nu mai stiu din ce locatie am instalat driverele prima data, pentru ca, pe CD-ul din cutie, structura de directoare arata cam asa ".../driver/TV2000 XP/expert/drivereWHQL+drivere non-WHQL", apoi mai este un director care se cheama ".../driver/TV2000 XP/TV 2000 XP/drivere". Ii rog pe cei care au acest tuner sa-mi spuna de unde "au luat" driverele de pe CD, pentru ca la mine merge ok cu toate driverele mentionate insa aplicatia PVR2 "ingenuncheaza" computerul. A, si inca o chestie, cand incerc sa inchid aplicatia cu click de mouse, se stinge imaginea monitorului pentru o perioada foarte scurta de timp (sub 1 sec), apoi se aprinde din nou, lucru care se intampla de vreo 3-4 ori.
Configuratia hardware este aceeasi, ultima componenta adaugata la sistem fiind chiar tunerul.

Multumesc anticipat.


ia ultimele drivere, ultima aplicatie si o chestie de uninstall de pe site
http://leadtek.com/e...V2000 XP Expert
asa imi merge fara probleme

Edited by adiroman, 02 January 2008 - 09:16.


#31
can_io

can_io

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.01.2008

View Postgerbil, on Feb 17 2007, 23:10, said:

Salut !  Stie cineva cum sa fac si eu sa se auda sunet in toate boxele 5.1 pe tv tuner ?  Sonorul de la tuner il am bagat prin Line-in si nu se aude decat pe 2 boxe din fata.. Am o placa de sunet C-Media CMI8738 ...Myultumesc
Trebuie sa ai si o placa de sunet 5.1 ca sa se suda prin toate boxele.Asta inseamna ca trebuie sa ai trei mufe de iesire din placa de sunet.Daca nu ai asa ceva ,e mai greu.Eu am avut un sistem audio care avea un buton "3D" si care apasat transforma sunetul stereo pe doua canale in sunet5.1.Vezi daca si sistemul tau are asa ceva.Succes!

#32
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
adiroman, mersi pentru sfaturi !!!

Am rezolvat problema. Era de la placa video. Am un asus GF 7600GS silent (fara cooler) pe AGP. Am observat ca nu mergea streaming video de niciun fel. Nici filmele nu mai rulau. Am imprumutat o placa video de la un coleg si merge perfect tunerul. Si filmele, tot, tot, ...

#33
rhelgiu

rhelgiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2007
Sal All,

Am si eu o problema cu un Tuner Ledteak Winfast TV 2000XP Expert, adica, l-am luat de la mine de pe comp si l-am instalat la cineva pe comp.
Toate bune si frumoase doar ca dupa vreo 2 minute de mers ok, cu control sonor si toate alea, se blocheaza, in ce sens, are sonor merg canalele dar imaginea e negru, nu se vede nimic.
Am scos codecurile, am folosit tool-ul lor de dezinstalare, am instalat tunerul prima data, si face la fel, toate merg sonor ok tot functional, mai putin imaginea !!!
Tin sa mentionez ca la mine acasa pe calculator nu am intampinat nici o problema cu el si folosesc aceste modele de tunere de prin 2000.

Multumesc de ajutor si idei anticipat !!!

PS PROBLEMA E SERIOASA PT CA E VORBA DE CALCULATORUL LUI SOACRA-MEA SOO PLEASE H E L P !!! :wacko: :wacko: :wacko:

#34
tixti

tixti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.01.2008
Dragilor, am o mare problema.
Am instalat un TV Tuner pe un computer, pentru ca i-am instalat din nou windowsul. Inainte de reinstalare a windowsului, a mers tunerul foarte bine. Modelul tunerului este WinFast PVR2000. Pe calculator merg toate de zbarnaie. Singura problema este ca nu am sunet la TV. Am imagine buna, dar nu am sunet> Am incercat toate setarile posibile si imposibile la tunerul acela. Am ales toate variantele de sunet (line in, CD out, Wave.... etc). Nimic. Nici macar nu fashaie, nici nu bazaie... nimic nimic. Sunetul la computer merge struna pe muzica, filme... etc. Pe tunerul asta nu vrea sunte. Ma poate ajuta cineva? Am incercat si cu cablul pus pe placa si cu el scos. (cablul care face legatura intre tuner si placa de baza. Am instalat si reinstalat atat tunerul cat si driverele de la sunet. Astept o veste.

#35
BILL333

BILL333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2008
cum ai rezolvat problema cu tv tuner-ul,
am winfast DV2000 si pana acum a mers pe acelasi sistem xp sp2
dar acum se instaleaza, driverele si WDM-urile    .... am sunet pentru posturile receptionate dar fara imagine.
zi-mi si mie poate pe e-mail [email protected]   .. merci.

#36
tiplea

tiplea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2008
salut, cine ma poate ajuta la un winfast TV2000 XP, nu se aude minik si gaseste doar 4-5 posturi alb-negru

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate