Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Recomandare soft video editare/encodare/conversie

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#109
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
va salut,  am citit aici despre soft encodare si m-am gandit ca poate stiti sa-mi raspundeti la o intrebare .de ce softul meu nu foloseste mai multe resurse din gpu-cuda (nu trece de 15% niciodata),  folosesc  CyberLink MediaEspresso 6.7 (am un laptop asus cu gpu= gt630m ,windows 7 home premium x64 ) .am setat in nvidia control panel pe: high performance, si physX am comutat de pe auto select - pe gt630m. am update-urile la zi si la drivers gpu si la windows ! nu ajunge la temperatura crescuta  = max 50 grade (zic eu)! se mai poate seta undeva macar cu 5-10% mai mult utilizarea gpu cores, pt a mai scurta implicit si din timpul conversiei video? mersi frumos !!!

#110
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Odata ce deja folosesti CyberLink MediaEspresso 6.7, ce alt soft vrei sa iti fie recomandat?!? Acesta este un topic in care se RECOMANDA UN SOFT, nu in care se discuta de ce oare CyberLink-ul foloseste sau nu cuda. Pentru subiecte diferite, topicuri separate.

#111
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
ok! intradevar eu rugasem altceva decat SUBIECTUL acestui topic ! scuze ca te-am deranjat ! voi face un topic separat, pt cunoscatorii in domeniu !

Edited by _DelSte_, 28 February 2013 - 16:04.
-scos citat inutil-


#112
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,094
  • Înscris: 02.09.2005
salutare! exista vreun soft free, pentru incepatori, cu care sa pot edita niste filmulete (sa le unesc si sa mai tai anumite chestii din ele) si sa nu-mi puna watermark pe produsul final?

#113
sawwww

sawwww

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.03.2013
Un prieten de-al meu are o problema cu , canalul sau de youtube, si anume faptul ca desi filmeaza hd si rendeaza foarte bine, videoclipurile nu ies, majoritatea foarte bine, si se aud foarte incet, deoarece el nu avea un cont aici m-a rugat sa va intreb cu ce poate filma cel mai bine sau cum poate remedia situatia. Aici sunt videoclipurile cu probleme .. http://www.youtube.c...r?feature=watch

#114
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
EU folosesc FRAPS pentru a filma jocurile.  SI le editez cu Camtasia studio 7.  M-am uitat putin,  la 2. Insa mi se par OK. Totusi, Posted Image cred ca ai vrut sa faci si putina reclama. Sa  mai capete cateva vizualirari.Posted Image  Sau... mi se pare mie.....

#115
sawwww

sawwww

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.03.2013
Nu, sincer imi pare rau daca asta pare intentia, dar uita-te la cele cu fifa, eu filmez cu action , si desi imi spune ca filmeaza hd, tot nu le pot pune hd, iar fraps in face mult prea mult lag. Totusi multumesc de sfatul in legatura cu Camtasia, acum il downloadez

#116
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Mai bine download-eaza Avidemux

#117
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
As dori sa adaug un text inainte de video si unul dupa. As vrea un program mai usor de folosit, nu Adobe. Ce imi recomandati?
Windows Movie Maker era bun, dar nu pot sa salvez clipul. Altceva.

Edited by _DelSte_, 10 March 2013 - 18:15.
-comentariu mutat in topicul aferent-


#118
symy95

symy95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 15.03.2013
un program cu care sa aplic efecte unui filmulet mpeg ....mpeg 2

deschidere ,,, contrast; culoare,    (deci filmuletul e in format mpeg2)

inregistrarea e de pe camera de filmat   si mai am o problema

are foarte mare marimea ( exemplu 32 minute 1,22 gb)

la avi se face un gb din 5 min ......

deci vreau neaparat pentru editare  .

#119
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Daca vrei doar sa ajustezi culoares, contrastul, etc,  atunci incearca cu avidemux.

#120
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Salut.

Vreau un program de editare video/montaj ca cel cu care a fost realizat urmatorul filmulet. Imi place mult cum incepe. Ce vreau mai exact, este sa creez un filmulet din fotografii si cateva minute de filmat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lV4l250CJb8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by shadowgign2, 09 April 2013 - 20:22.


#121
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
CyberLink.PowerDirector

#122
P_E_V

P_E_V

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2013
Va rog sa ma ajutati sa gasesc programe asemanatoare cu Adobe Bridge. Cel mai mult m-ar interesa sa aiba preview panel in fereastra principala si sa fie capabil sa redea majoritatea tipurilor de fisiere video. Multumesc

#123
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Salutare,

Am o camera care imi scoate full hd in format AVCHD si vreau sa fac pasul catre blu ray. Cu ce program fac un disc blu ray in format blu ray (cu meniul de rigoare adica)? Ce imi recomandati sa folosesc? Ce trebuie sa stiu? O sa iau si un bd rw pentru pc si un standalone pentru tv. Filmarile o sa le trimit si parintilor care nu sunt in tara. Pana acum editam cu Sony Vegas si salvam .avi 1920x1080 iar filmele pe puneam pe dvd facut ca data disc. Vreau sa trec la bluray din mai multe motive. Asadar imi doresc sa lamuresc problema si sa invat treaba asta... nu vreau alternative. Stiu ca e o intrebare de novice dar sper sa aveti rabdare si sa invat :)

#124
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Salut, poti sa incerci cu DVDFab Blu-ray Creator. Este un program destul de complex si intuitiv. Succes!

#125
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007
Salut....imi zice si mie cineva un program.....de editat video....cu care sa pot....sterge numerele de la o masina..si fetele oamenilor?:D

#126
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Camtasia. Ai 30 de zile de free trial, dupa care daca iti place, te descurci tu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate