Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Zapp Z130 un nou telefon entry-level de la Zapp

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005

 EPoX, on Sep 18 2006, 10:59, said:

ceva detalii de Z130 prin magazine sau pe situl de la zapp ?

  


Va fi disponibil in cateva zile in oferta zapp. Va inlocui terminalul z110.
Pretul va fi de 9$/19$ la abonament nou.
Azi maine va apare si pe site-ul zapp.


Descriere
Dimensiuni 98x45x19 mm  
Greutate 76 g  
Culoare  BleumarinRosuNegru  
Baterie Li-Ion 850 mAh ; 140min/ 200ore  
Ecran alb/negru cu ecran color (imagine statica color in fundal, scrisul apare pe negru pe deasupra.)
Sonerii Melodii polifonice, 16 canale  
Agenda 300 locatii  
Apelare vocala Nu  
Vibratii Da  
Introducere predictiva a textului Romana si Engleza (T9)  
Brew Nu  
Browser Nu  
Viteza transfer date Nu  
Conectivitate Nu  
Garantie 1 an  
Manuale Manual de utilizare  
Functii Calendar, Calculator, Ora pe glob, Alarma, Cronometru, Jocuri, Conferinta, Apel in asteptare, Redirectionare apeluri, Apelare rapida

Attached Files

  • Attached File  z130.jpg   4.27K   213 downloads

Edited by sorelsobrinos, 18 September 2006 - 11:20.


#2
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
asta oare vibreaza si suna in acelasi timp ?

#3
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005
Serviciul de date NU este disponibil cu telefonul Z130, deci nu are modem intern  :cursing:
:o  :o  :o

Terminalul va fi disponibil prin programul Zapp Compliment incepand din 19 septembrie 2006. Valoarea terminalelor achizitionate prin programul Zapp Compliment o puteti regasi in tabelul de mai jos:




Inlocuire terminal 1200 puncte
Activari noi  900 puncte
Inlocuire terminal pierdut/furat  1700 puncte



Pret la ab. Talk Free 600>>29$
                  TAlk Free 1000>>19$

Attached Files



#4
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
fara modem incorporat?

#5
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 sorelsobrinos, on Sep 18 2006, 12:17, said:

Pretul va fi de 9$/19$ la abonament nou.

Ecran alb/negru cu ecran color (imagine statica color in fundal, scrisul apare pe negru pe deasupra.)


Wow, de asa ceva n-am mai auzit pina acum cu fundal color. :lol:
Probabil nu are modem pt ca s-a vrut foarte ieftin, very entry level?

#6
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 Masterboy, on Sep 18 2006, 19:58, said:

Wow, de asa ceva n-am mai auzit pina acum cu fundal color. :lol:
Probabil nu are modem pt ca s-a vrut foarte ieftin, very entry level?


e la fel ca alcatelu' din oferta prepay de la cosmote

#7
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
am vzut poze in care ecranul nu era color

#8
cyberdog

cyberdog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.01.2006
Mie personal mi se pare foarte sarac in optiuni telefonul acesta. Ce-i drept, pretul pe care il vehiculati voi este unul avantajos.
Eu totusi sunt frustrat pentru ca astept de 2 ani sa apara un telefon cu adevarat performant la zapp.
Am z720i inca de cand a aparut(acum 2 ani) si de atunci nu a aparut nimic mai bun.
Acumulatorul si asa era slab, dar acum ma mai tine doar o zi fara sa vorbesc prea mult. Daca intru pe internet de pe laptop, prin telefon, imediat raman fara baterie si trebuie sa alimentez telefonul din laptop prin usb, ceea ce imi omoara autonomia laptopului....Totusi, asta cred ca e partea buna a conexiunii prin cabul apropo de parerea cuiva care nu concepea o astfel de conexiune.

#9
movy

movy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.04.2006
S-a lansat Z130 pe www.zapp.ro si www.zappmobile.ro

Acum asteptam si z810i !!!!!!!!!

Edited by movy, 19 September 2006 - 17:55.


#10
movy

movy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.04.2006
S-a lansat z130 pe www.zapp.ro si www.zappmobile.ro.
Cine s-ia cumparat poate pune primele impresii la cald.

Acum asteptam si z810i !!!!!

Edited by movy, 19 September 2006 - 17:58.


#11
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 ssorin22, on Sep 21 2006, 00:06, said:

Confirm!NU ARE MODEM!Am sunat la 111 si mi-a zis ca nu are! :angry:
Pretul e de 70 USD!!

$70 e fara conectare, nu?

#12
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005
poze comparative z110/z130

Attached Files



#13
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
hmmmm
se observa lipsa clapetelor laterale care ajutau la cresterea  sau descresterea volumului microfonului si a tastelor si buton bun ptr a stopa soneria ion caz de suna careva.

tastatura la Z130 este foarte intortocheata si greu de utilizat, in timp garantez ca se va face foarte urata si va fi si mai greu de folosit.

Z130 este mai gros in reptul ecranului decat Z110 , poate in cauza fundalului color :)) :P glumesc si eu

am eu impresia sau partile laterale la Z130 is cauciucate ??

#14
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Salut, mi-am luat un z130 ieri si m-am gandit sa va spun una alta despre el.
In primul rand, referitor la ce ati spus si voi aici: telefonul nu are modem intr-adevar, deci e pentru cei care au nevoie exclusiv de voce; suna si vibreaza in acelasi timp, spre deosebire de z110; ecranul e intr-adevar un semi-color, cu o poza colorata pe fundal si restul alb-negru (din pacate nu am reusit sa ii scot poza, ca sa il fac alb-negru complet); epox, pentru oprirea soneriei in timp ce suna apesi tasta directionala in jos; tastatura e mult mai buna si mai placuta decat cea a z110-lui si nu e atat de greu de utilizat precum pare, mie mi s-a parut chiar mai usoara; pretul a fost 9$ cu un TF1000 nu 19 cum scria mai sus, iar cu TF600 ar fi costat 19$.

Telefonul e mult mai rezonabil decat z110 si are mult mai putine bug-uri, se aude mai bine decat z110 desi nu e excelent, spre deosebire de z110 nu mai ai impresia ca se dezintegreaza de fiecare data cand il iei in mana, despre baterie si semnal nu pot spune prea multe pentru ca il am de prea putin timp, dimensiunile si greutatea sunt similare. Practic e un z110 re-editat si cu problemele rezolvate.

Edited by burgher, 12 October 2006 - 08:57.


#15
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

 burgher, on Oct 12 2006, 08:56, said:

Salut, mi-am luat un z130 ieri si m-am gandit sa va spun una alta despre el.
In primul rand, referitor la ce ati spus si voi aici: telefonul nu are modem intr-adevar, deci e pentru cei care au nevoie exclusiv de voce; suna si vibreaza in acelasi timp, spre deosebire de z110; ecranul e intr-adevar un semi-color, cu o poza colorata pe fundal si restul alb-negru (din pacate nu am reusit sa ii scot poza, ca sa il fac alb-negru complet); epox, pentru oprirea soneriei in timp ce suna apesi tasta directionala in jos; tastatura e mult mai buna si mai placuta decat cea a z110-lui si nu e atat de greu de utilizat precum pare, mie mi s-a parut chiar mai usoara; pretul a fost 9$ cu un TF1000 nu 19 cum scria mai sus, iar cu TF600 ar fi costat 19$.

Telefonul e mult mai rezonabil decat z110 si are mult mai putine bug-uri, se aude mai bine decat z110 desi nu e excelent, spre deosebire de z110 nu mai ai impresia ca se dezintegreaza de fiecare data cand il iei in mana, despre baterie si semnal nu pot spune prea multe pentru ca il am de prea putin timp, dimensiunile si greutatea sunt similare. Practic e un z110 re-editat si cu problemele rezolvate.
Ne mai poti spune parerea despre z130 acum la o luna dupa ce ti l-ai cumparat?Ma intereseaza in special calitatea sunetului,semnalui si autonomia.

#16
dackro

dackro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 02.12.2005
Am telefonul asta de aproape 3 luni. Pareri contra: semnal foarte prost (de fapt specifica retelei Zapp), nu suna in functie de grupuri. Am avut inainte un Hyundai 150 care era foarte bun la semnal (cred ca cel mai bun telefon Zapp).
Pareri pro: e foarte mic, autonomie 3-4 zile in functie de convorbiri.
Hyundai-ul l-am schimbat ca era cam mare, dar acum  ma bate gandul sa-l activez din nou. La telefoane nu ma intereseaza facilitatile (ecrane color  si alte animatii) decat sa fie cat de cat mic, sa tina bateria cat mai mult si bineninteles semnal.

#17
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006
Am luat de la Zapp telefonul Z130! Observ ca bateria e proasta, adica 2-3 zile, fara sa vorbesc exagerat la telefon! Dupa caracteristicile care le dau ei, ar tine mult mai mult! Pe voi cat va tine bateria?
I se poate conecta hans free acestui telefon? In cartea lui nu zic nimic de hans free!

Edited by VYL25, 05 March 2007 - 21:42.


#18
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

 VYL25, on Mar 5 2007, 21:39, said:

Am luat de la Zapp telefonul Z130! Observ ca bateria e proasta, adica 2-3 zile, fara sa vorbesc exagerat la telefon! Dupa caracteristicile care le dau ei, ar tine mult mai mult! Pe voi cat va tine bateria?
I se poate conecta hans free acestui telefon? In cartea lui nu zic nimic de hans free!
2-3 zile tine bateria la orice telefon zapp.Nici eu nu imi explic asta tinand cont ca au o putere de emisie mai mica si ar trebui sa aibe si un consum mai mic.Poate ma lamureste si pe mine cineva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate