Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Se poate ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002
Salutare la toti !
Iata ca s-a ivit o treaba pe care trebuie s-o fac si n-am mai facut-o pana acum .
Am un fisier .wav  cu un strigat de soim (cred ca-i soim :) ) si pe fundal se aude o melodie de fundal. Ce vreau eu este sa scot acea melodie sa-mi ramana numai soimul. Se poate ? Daca da, cu ce programe si cum ?
Daca e de folos cu ceva bucata de sunet este scoasa din filmul de animatie "The Last Unicorn" chiar de la inceput.
Ca programe am Cool Edit Pro 2 .Daca se poate in el as fii incantat, daca nu ,nu-i problema.
Multumesc !

#2
T-RUN

T-RUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.09.2003
Cred ca mai usor ar fi sa cauti pe google "hawk last unicorn sample":) sau ceva de genul asta. Nu de altceva dar e cam imposibil ce vrei tu sa faci. Eventual poti sa incerci filtrele alea din cool edit, dar ai sanse practic nule, deoarece vei "strica" si soimul. Daca totusi nu vrei un sunet clar al soimului asta e solutia. Cooledit e super tare, cel mai tare soft de acest gen zic eu. Daca vrei un tipat de soim clar, cauta pe net. Trebuie sa fie vreo tona si ceva:). Chiar si wav-uri free pe www. Daca nu, kazaa, dc++.

:) rispekt

#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Eu zic sa dai un spectral analize pe bucatica de fisier in care e "strigatul" asta in ideea ca muzica e in fundal si e la un nivel mult mai mic,
sa bagi un egalizator parametric si sa tai frecventele care nu au legatura cu tipatul deci cu nivel mai scazut, apoi ar mai trebui sa tai tot ce este sub nivelul cel mai de jos al tipatului pe tot wave-ul ceea ce nu stiu cum.

Go to work!

#4
noel

noel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.06.2002
O sa tai si din frecventa soimului si o sa strici sample-ul. Nu merge asa din pacate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate