Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Monitoare Belinea LCD de 19"

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Am posibilitatea de a schimba un Samsung 730BF de 17" cu un Belinea de 19 ( nu stiu toate caracteristicile, ci doar denumirea )
Ce parere aveti merita?
Cine are LCD-uri Belinea este multumit de  ele?
Multumesc

#2
butch_

butch_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.06.2005
am eu doua :

belinea 10 19 20
belinea 10 19 25

primul are picior pivotant si inaltime reglabila si mod portret. calitatea imaginii este excelenta si si-a meritat toti banii :)

al doilea nu l-am folosit f mult, pt ca l-am lasat alor mei. stiu ca este un display TN, deci sufera putin (teoretic) la unghiurile de vizibilitate si are picior fix. dar oricum, nu am observat nici o diferenta la calitate si sunt f multumit si de asta.

o alta dif ar fi ca 10 19 20 are 16.7 mil de culori si 10 19 25 are 16.2 mil prin interpolare. din nou, in utilizarea curenta nu am sesizat dif.


oricum, primul chiar daca a fost mai scump, consider ca a fost o investitie excelenta prin calitatea imaginii dar si a constructiei fizice si posibilitatilor de reglare.

#3
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Ce timpi de raspun au? Sau mai bine zis te deranjeaza la filme, jocuri si alte chestii timpul de raspuns?- indiferent care ar fii.

#4
butch_

butch_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.06.2005

View Postradu72, on Sep 11 2006, 20:43, said:

Ce timpi de raspun au? Sau mai bine zis te deranjeaza la filme, jocuri si alte chestii timpul de raspuns?- indiferent care ar fii.

Timpii de raspuns sint de 8ms pt ambele. Nu se observa nici un fel de artefacte sau alte pb in jocuri sau filme.

Ar trebui sa te uiti pe pagina belinea daca stii modelul exact de monitor.

Edited by butch_, 12 September 2006 - 10:32.


#5
cuart

cuart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 06.07.2006
subscriu si eu pt Belinea 101920 (ref111119)

Si el il am si este excelent! l-am achizitionat dupa ce am citit mai multe review-uri de pe net
  
  Pt. filme  : are daca nu cel mai bun, atunci cu siguranta unul dintre cele mai bune panele
  Pt. Office : are functia pivot (iti incape o pagina A4 daca il intorci pe veritcala) + DVI = f. bine
  Pt. jocuri : personal nu am remarcat nici un efect de ghost, insa exista persoane care atesta ca zaresc ghostul chiar si la timpuri de raspunsuri mult mai mici decat cel al monitorului 8ms G2g(aprox 14-16ms b2w), deci depinde mult de fiecare persoana in parte

Minusul sau este legat de un reglaj al culorilor mai putin perfect din fabrica.oricum se poate regla pana la un nivel acceptabil..si la pretul la care este..nu prea are concurent

pe ansamblu avand in vedere ce ofera(PVA, pivot, DVI, 1000:1, ergonomie) nu poti gasi ceva mai bun in 1150-1200RON

uite si un review
http://www.behardwar...-and-above.html

Spor la cheltuit bani ;)

#6
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Multumesc tuturor celor care au raspuns. Cred ca o sa ramin la 730BF.Deocamdata.

#7
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
:lol:

si eu am 101915 si e super ok. toata lumea ti-a zis ca e excelent si la pret bun insa se pare ca nu e de ajuns. no offence, dar daca stiai de inainte ca nimeni nu-ti scoate samsungu` din cap, dupa ce-ai mai intrebat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate