Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Despre Zugrăveli

- - - - -
  • Please log in to reply
1669 replies to this topic

#1459
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Nu am inteles suficient . Varianta "antimucegai" este mai scumpa si inca nu inteleg daca merita .
Are cineva experienta cu si fara "antimucegai " ? este mai pacut la aspect/miros acest antimucegai ? Isi merita banii suplimentari ? Care ar fi parerea generala ?

#1460
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Buna ziua. Am un apartament de 3 camere, suprafata 84mp, ce ar necesita o renovare cap-coada, de la 0... ce-i drept. Nu a fost renovat de 30 de ani. Bugetul actual este insuficient pentru o astfel de renovare, asadar... o sa fac putin cate putin, ce pot, cat pot, camera cu camera. Ideea este ca am o mica "pila", sa zic asa, la Policolor, si as putea sa cumpar la un pret foarte avantajos produse ( orice ) de la ei, insa chiar nu stiu de ce si estimativ in ce cantitate as avea nevoie pentru un apartament de 3 camere. Produsele se gasesc toate aici : http://arhitectural....toate-produsele , as aprecia enorm daca cineva cu ceva experienta in domeniu mi-ar putea spune estimativ ce sa cumpar si in ce cantitate, pentru intreg apartamentul. Multumesc !

Edited by TzapInferno, 03 February 2018 - 09:43.


#1461
Raducuuu

Raducuuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2018
Buna seara, am de zugravit si reparat peretii pe interior al unei hale cu suprafata de aproximativ 1200 mp, se doreste var vechi (nu lavabil) ma intereseaza sa stiu de ce materiale am nevoie, intr-un mp de perete cat var intra? In unele locuri se vede pur si simplu zidaria...pentru a repara perete de ce am nevoie? Vreau sa estimez cantitatile, inca nu am facut masuratorile peretilor. Daca esti cineva dispus sa imi zica macar la modul general toate materialele care imi intra as aprecia enorm Posted Image)

Edited by Raducuuu, 03 February 2018 - 17:54.


#1462
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Salut, unde gasesc pasta de var sau cum se numeste varul ala vechi? (nu lavabil) Tot caut si nu gasesc....

#1463
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011

 VlnLiviu, on 05 februarie 2018 - 13:43, said:

Salut, unde gasesc pasta de var sau cum se numeste varul ala vechi? (nu lavabil) Tot caut si nu gasesc....

https://www.dedeman....20-kg/p/6020618

#1464
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 crisstonne, on 05 februarie 2018 - 19:09, said:

L-am vazut si eu pe asta dar am vazut ca e pt tencuiala mai mult...am gasit la metalochimice pana la urma (pasta de var)

#1465
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Buna ziua, am nevoie de niste norme de deviz pentru desfacerea tencuieli, reparat peretii cu mortar gata facut, preparare si ce mai intra + o norma de deviz pentru varuit peretii cu var pasta cu pompa. Ma puteti ajuta, va rog?

Edited by VlnLiviu, 07 February 2018 - 09:53.


#1466
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 VlnLiviu, on 05 februarie 2018 - 13:43, said:

Salut, unde gasesc pasta de var sau cum se numeste varul ala vechi? (nu lavabil) Tot caut si nu gasesc....
Il cauti pe ala pasta ce se tinea in gropi? Daca ai nevoie pentru zugravit atunci merge si cel la sac. Eu am folosit la mine, prima data l-am dizolvat in butoiul cu apa si l-am tinut cateva ore. De fapt asa l-am folosit si cand am facut mortarul pentru zidit si tencuit. Bagam cativa saci in butoiul de 200 de litri seara si bagam apa peste el. Il amestecam cu o lopata si il lasam asa pana dimineata.

Edited by PoeOvidiu, 07 February 2018 - 12:19.


#1467
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 PoeOvidiu, on 07 februarie 2018 - 12:19, said:

Il cauti pe ala pasta ce se tinea in gropi? Daca ai nevoie pentru zugravit atunci merge si cel la sac. Eu am folosit la mine, prima data l-am dizolvat in butoiul cu apa si l-am tinut cateva ore. De fapt asa l-am folosit si cand am facut mortarul pentru zidit si tencuit. Bagam cativa saci in butoiul de 200 de litri seara si bagam apa peste el. Il amestecam cu o lopata si il lasam asa pana dimineata.
Imi trebuie norme de deviz...articolele

#1468
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
http://www.edevize.ro/

#1469
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 arg, on 07 februarie 2018 - 12:30, said:

Deci nu gasesc cu var pasta deloc (toate sunt cu var bulgari) si nici cu pompa, mortaru nu e niciunu cu el gata facut :| ...ma interesau in mod special orele de manopera, imi trebuie urgent.

#1470
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Am nevoie sa iau o decizie astazi in ceea ce priveste VOPSEAUA LAVABILA, am tot amanat aceasta alegere si acum m-am trezit ca am intrat in criza de timp, maine dupa-amiaza sunt OBLIGAT ( de mai multe circumstante ) sa fac achizitia... eram destul de decis pe Spor Max One insa cei de la magazinul Policolor mi-au spus ca nu au si nici nu cred ca se mai fabrica... apoi cu greu m-am decis la Spor cu Ioni de Argint + Spor Baie si Bucatarie... ca vina un angajat al magazinului si sa-nceapa sa-mi faca ditamai reclama la DEKO, ca e profesionala, ca e superlavabila, ca nu stiu ce si nu stiu cum.
Momentan am senzatia ca Policolor produce 3 feluri de lavabile ( cu tot cu amorse si solutii antimucegai ) de 3 calitati diferite : CasaBella - cea mai slaba calitate, Spor - calitate medie, DEKO - calitate Premium ( desi spun asta strict pe reclama facuta de acel angajat Policolor, eu pana acum 2 zile nici nu stiam ca exista DEKO ). Mentionez ca banii nu conteaza, ma intereseaza strict sa cumpar o vopsea lavabila cat mai buna overall. Pana la urma deci, DEKO e mai buna decat Spor ?! Si vad ca sunt mai multe modele de DEKO : https://www.adrenco....=5f-producatori[64] , sa iau V8050 pentru dormitoare si living si V8055 pentru bai si bucatarie ?! Please help !

#1471
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
eu am folosit acum cativa ani asa ceva de la dedeman,
https://www.dedeman....b-15l/p/5002445
era facuta de kober si era foarte buna.
[ https://i.dedeman.ro/media/catalog/product/cache/dedeman/image/1052x1052/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/0/5002445.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by arg, 08 February 2018 - 15:33.


#1472
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Multumesc dar... trebuie sa aleg dintre produse Policolor. Deci orice vopsea lavabila din gama CasaBella, Spor sau DEKO. Exclus alti producatori, alte game de vopsele lababile.

Edited by TzapInferno, 08 February 2018 - 15:43.


#1473
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
tu fa-ti socotelile ca s-ar putea ca pretul "avantajos" de la policolor la final sa nu fie chiar asa avantajos.
p.s. legat de policolor nu am folosit lavabila de la ei.

Edited by arg, 08 February 2018 - 15:47.


#1474
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Salut, imi trebuie un articol de deviz pentru indepartarea stratului vechi de var cu spaclu sau cu ce se da...

#1475
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Asta am folosit saptamana asta. Am zis sa incerc. Am luat 2 galeti sigur ca trebuie mai multe straturi. A acoperit din primul strat. Mi-a ramas o galeata intreaga. O camera de 14mp sa o zugravesti cu 30 de lei si sa si iasa decent e deja jenant de ieftin. 30 de lei ca am mai luat ceva colorant si amorsa. Am bagat toata lavabila intr-o galeata mare si am colorat-o. La final am pus ce a ramas in galeata initiala. A ramas fix o galeata intreaga. Mai am 2 camere de zugravit asa ca nu-i bai.
https://www.dedeman....8-5l/p/5008194
Am folosit-o nediluata, asa cum a fost in galeata.

Mult mai multumit decat de Danke. Aia nici dupa 4 straturi nu a acoperit bine desi are pretul cel putin dublu.

Edited by PoeOvidiu, 09 February 2018 - 09:41.


#1476
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
tot de kober e facuta si aia,
vezi sa cureti repede stopii ca altfel nu ies decat razuiti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate