Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Problema monitor CRT

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Dan_m

Dan_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.04.2006
Buna! Am o... "mica" problema cu monitorul  :( . Se opreste atunci cand se incarca windowsul... La boot merge, totul e ok dar se stinge cand se incarca Xp-ul. Am desfacut compul, am curatat toate alea si-a mers vreo 3 saptamani, apoi iar l-au apucat pandaliile. Si inca ceva... in safe mode merge...
Ce sa-i fac ????? Sa schimb sursa ?????

#2
kiostel

kiostel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 13.02.2006
cat de vachi este monitorul? poate ca nu suporta rezolutia setata din windows.

#3
Dan_m

Dan_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.04.2006

View Postkiostel, on Aug 30 2006, 11:12, said:

cat de vachi este monitorul? poate ca nu suporta rezolutia setata din windows.

E un horizon luat acum vreo 2 ani, nu e f. vechi, treaba e ca mergea pana acum... si nu i-am schimbat rezolutia... L-a apucat brusc...

#4
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
Incearca sa dai Enable VGA Mode, dupa ce dai F8 la bootare. Se poate sa fie rezolutia de vina.

#5
dendron

dendron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2006
nu sunt expert..dar poate fi de la placa video.Incearca sa pui si alt monitor sa vezi ce se intampla.

#6
Dan_m

Dan_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.04.2006

View PostFantaMangoBeat, on Aug 30 2006, 13:46, said:

Incearca sa dai Enable VGA Mode, dupa ce dai F8 la bootare. Se poate sa fie rezolutia de vina.

asa am facut si a intrat in windows, apoi cand am incercat sa-i maresc rezolutia si adancimea de culoare (era la 800*600 cu 8 biti ) s-a blocat iar... :( . Chestia e ca in control panel -> system-> device manager -> monitor sunt doua monitoare, unul default si unul plug and play. Si nu pot sa scap de unul din ele, daca-i dau remove si apoi scan for hardware change iar apare.... placa video e nvidia cu tv out, oare sa fie de la tv out ???

#7
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View PostDan_m, on Sep 1 2006, 08:59, said:

asa am facut si a intrat in windows, apoi cand am incercat sa-i maresc rezolutia si adancimea de culoare (era la 800*600 cu 8 biti ) s-a blocat iar... :( . Chestia e ca in control panel -> system-> device manager -> monitor sunt doua monitoare, unul default si unul plug and play. Si nu pot sa scap de unul din ele, daca-i dau remove si apoi scan for hardware change iar apare.... placa video e nvidia cu tv out, oare sa fie de la tv out ???
Nu e de la TV Out, dar de la placa in sine s-ar putea. Incearca sa instalezi ultimile drivere de pe net.

#8
Dan_m

Dan_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.04.2006

View PostThe_Napster, on Sep 1 2006, 09:13, said:

Nu e de la TV Out, dar de la placa in sine s-ar putea. Incearca sa instalezi ultimile drivere de pe net.

dar de ce vede doua monitoare ???

#9
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
cheama un priwten care mai stie... sa te ajute...
e cel mai sigur si mai rapid

#10
Dan_m

Dan_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.04.2006
S-a rezolvat :) Era de la softul nVidia... l-am reinstall si e ok

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate