Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Achizitionare LCD Philips 170V7FB

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
fdomunco

fdomunco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2005
Buna!
A aparut in ultima revista Metro o oferta interesanta la monitoare LCD. Este vorba despre un LCD Philips 170V7FB, rezolutie 1280X1024, contrast 500:1, luminozitate> 270, raspuns 8ms, pret 6,9 milioane. Mai mult decat atat, daca duci orice monitor vechi, primesti o reducere de 20% din pretul afisat. Pentru ca nu ma pricep la LCD-uri, as dori sa stiu daca monitorul in cauza este unul OK. Mentionez ca folosesc monitorul pentru aplicatii desktop si eventual filme. Va multumesc!

#2
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Stii ca Philips nu o sa mai produca monitoare nu ? Eu as merge pe alta  firma. Da daca promit ei ca o sa-ti acorde suport....

Ahh si vezi ca exact la pretul ala exista BenqQ FP73G , un model care e superior cu mult celui exemplificat de tine. (700 contrast , 300 luminoz, DVI , 6 ms )


Ahh si ia un sfat de la mine : Nu mai pomeni de METRO cand vorbim de tehnica IT  ok ?  Am eu reticentele mele -_-

Edited by djclocky, 28 August 2006 - 16:17.


#3
fdomunco

fdomunco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2005
Multumesc mult pentru sfaturi!
Cat despre precizarea Metro... sunt de acord cu ea... Trebuie sa recunosc insa ca m-a incantat faptul ca as putea cumpara un LCD atat de ieftin. (Pretul poate ajunge de la 6,9 milioane la doar 5,5 daca duci un monitor vechi).
Cele bune!

#4
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Stiu , Metro incearca sa scape de stocuri cu orice pret. Insa nu te lasa prostit de oferta. Monitorul ala nu mai e nici macar unul mediocru si l acelasi pret poti avea ceva superior. Pentru 1 milion, daca duci monitorul vechi , nu are sens sa te lacomesti. Monitorul ala tot slab ramane.

#5
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postfdomunco, on Aug 28 2006, 16:48, said:

Buna!
A aparut in ultima revista Metro o oferta interesanta la monitoare LCD. Este vorba despre un LCD Philips 170V7FB, rezolutie 1280X1024, contrast 500:1, luminozitate> 270, raspuns 8ms, pret 6,9 milioane. Mai mult decat atat, daca duci orice monitor vechi, primesti o reducere de 20% din pretul afisat. Pentru ca nu ma pricep la LCD-uri, as dori sa stiu daca monitorul in cauza este unul OK. Mentionez ca folosesc monitorul pentru aplicatii desktop si eventual filme. Va multumesc!
Vrei monitoare LCD si ieftine? Da un search cu Google si o sa gasesti N magazine care vand la preturi bune. Exemplu aici Plus ca poti compara.

#6
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
ce ziceti de asta?
m-ar interesa sa iau unu
http://www.pcfun.ro/...product&id=3148

#7
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

View Postvodafone_ro, on Aug 30 2006, 22:23, said:

ce ziceti de asta?
m-ar interesa sa iau unu
http://www.pcfun.ro/...product&id=3148

e pe 6 biti adica o sa ai doar 16.2 de culori
daca nu te deranjeaza e ok

#8
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View Postdjclocky, on Aug 28 2006, 17:15, said:

Stii ca Philips nu o sa mai produca monitoare nu ?

De ce nu mai produce PHILIPS monitoare ?
Asta de cand?

#9
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Interesanta oferta METRO... pe hartie.
Din pacate lipseste cu desavarsire din magazine!!!!!!!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate