Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Command & Conquer Red Alert 2 Yuri's Revenge

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
raphaelo50

raphaelo50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.03.2006
Am Red Alert 2 Yuri's Revenge si vreau sa'l joc in retea cu cineva ! Red Alert 2 merge in retea dar Yuri Revenge imi face probleme in sensul Networkului deoarece:
Cand intru la Network la Yuri Unu dintre noi creeaza iar altul bineinteles ii da join ! E uite aici este problema cand celalalt ii da jone imi spune ca jocul are acelasi serial !

Va rog frumos sa ma lamuriti cum pot sa'l fac ?

Va multumesc anticipitat  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#2
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

 raphaelo50, on Aug 24 2006, 09:07, said:

Am Red Alert 2 Yuri's Revenge si vreau sa'l joc in retea cu cineva ! Red Alert 2 merge in retea dar Yuri Revenge imi face probleme in sensul Networkului deoarece:
Cand intru la Network la Yuri Unu dintre noi creeaza iar altul bineinteles ii da join ! E uite aici este problema cand celalalt ii da jone imi spune ca jocul are acelasi serial !

Va rog frumos sa ma lamuriti cum pot sa'l fac ?

Va multumesc anticipitat  :worthy:  :worthy:  :worthy:
La Red Alert 2 se putea juca in retea si daca toate calculatoarele aveau acelasi CD key. La Yuri's Revenge iti trebuie CD key diferit pe toate calculatoarele.

#3
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
ok si daca fac rost de CD key cum il bag fiindca eu am yuris gata instalat! Oare se procedeaza cumva prin modificarea de registri?!
Apropo... Exista posibiliutatea jucarii online daca n-am cheia originala?
PM me!

#4
fratiijderi

fratiijderi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.06.2006
Pentru a juca Yuri's Revenge / Red Alert 2 in LAN trebuie sa aveti protocolul IPX/SPX instalat. Jocurile astea nu merg pe TCP/IP. Mi se pare ca facuse ei nu mai stiu ce "smecherii" pentru a putea juca si pe TCP/IP dar nu este relevant, jocurile astea merg pe IPX "nativ", implicit.


* Yuri's Revenge se poate juca pe internet pe protocolul TCP/IP.

Alta "problema" este ca trebuie sa te duci in joc in optiuni si sa-i dai MAC_ul care trebuie *(asta la Red Alert 2).


start-run-enter

ipconfig -all   vezi ce mac ai si te duci in joc si alegi mac-ul respectiv (de la options - network)


Io joc din'  '99 Ra/ TS / RA / RA2/ YR/ C&C etc insa este pacat sa joci un joc de strategie in single player sau misiuni. Io joc YR pe Internet si ma distrez foarte bine.

Eventual daca faceti rost de cd-key pt YR ma gasiti in Team Speak2  server:  86.105.229.15 (default port)  password:  bsr  

Vorbim acolo in timp ce jucam, este mare "entertainment". :)

A... aveti grija la politici ca e nasol... de exemplu daca v-a prins cu un SN invalid exista posibilitatea sa va baneze si IP-ul insa sunt slabe sansa DAR exista posibilitatea.

Daca faceti rost de SN, jucati in modul QM si va deconectati pentru a nu pierde puncte sau recurgeti la alte metode pentru a "sabota" connexiunea sa.m.d va baneaza dupa un scurt timp, -sa stiti ca sunteti monitorizat "de sus". Au ei un forum cu "Cheat's Reports" si va baneaza imediat (ulterior cineva va da report printr-un mesaj in timpul jocului adica: "/r/dpl" face un screen shot, va ia datele si gata. :)  S-a dezvoltat foarte mult in ultimele luni jocul.


www.strike-team.net

Sa va arat un exemplu de cheat report:

http://strike-team.n...h...c=81689&hl=

Au si rank: http://xwis.net/xcl/?pid=6229

Cateva informatii pentru a putea juca Yuri's Revenge ON-LINE:

Install RA2
SN original de YR *(pentru RA2 nu va trebuie SN original decat daca vreti sa jucati si ra2)
Install YR
Install Patch YR 1.001

A... si inca ceva... daca aveti un user si acel user o sa fie banat, atunci daca schimbati alt SN cu acelasi user atunci o sa fiti banat automat. (logic, nu?)

Cand a fost aniversarea aia de 10 ani (acu 3~4 luni) de la C&C au fost peste 500 de useri on-line.

Mda... nu stiu ce sa ma zic... sunt sigur ca mi-au scapat multe dar nici nu am timp sa umplu toata pagina cu informatii/detalii. :)

Edited by fratiijderi, 20 October 2006 - 17:14.


#5
fratiijderi

fratiijderi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.06.2006
Bai mancavas gura, nu-mi mai dati mesaje ca nu am timp sa va raspund. Am servici, facultate, pe langa astea mai invat cat de mult pot io linux ca sa avansez.

Cacat... nici nu stiu de ce am postat aici in legatura cu ra2; a ba da, stiu... imi place foarte mult jocul insa nu am timp sa va ajut deci nu-mi mai trimiteti mesaje ca am innebunit de cate mesaje am primit.

mdoh.


1 install ra2 *(imagine cd)

Patch ra2 adica install RA21006EN.EXE

2 install YR *(imagine cd)

3 patch Yuri adica install YURI-1001-ENGLISH.EXE

4 daca nu merge inseamna ca trebuie sa faceti rost de cd-key original pentru YR sau ra2 *(depinde ce vreti sa jucati) - adica de ex. daca vreti sa jucam NUMAI YR atunci nu trebuie cd-key original pt ra2.

5 daca aveti ping mare atunci exista un utilitar care va seteaza in mod automat unde sa va duceti pe server la ei. Utilitarul se numeste XWISC.exe

am sa pun toate cacaturile astea pe ftp://dc.rop.ro   insa moimentan ftp-ul nu este configurat 100% adica va cere parola, etc. o sa-l fac cu anonymous mai incolo peste vre-o 2~3 zile si am sa pun tot ce va trebuie acolo inafara de cd-key si imagini.

gata, nu-mi mai dati pm ca va strang de oo.

God bless you all!

#6
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
[quote name='fratiijderi' date='Nov 7 2006, 18:19' post='2077596']
Bai mancavas gura, nu-mi mai dati mesaje ca nu am timp sa va raspund. Am servici, facultate, pe langa astea mai invat cat de mult pot io linux ca sa avansez.

Cacat... nici nu stiu de ce am postat aici in legatura cu ra2; a ba da, stiu... imi place foarte mult jocul insa nu am timp sa va ajut deci nu-mi mai trimiteti mesaje ca am innebunit de cate mesaje am primit.

daca poti ajuta pe cineva fa-o fara mult tam tam!,nu s-a nascut nimeni invatat...am reusit sa intru si eu pe serverul respectiv si sa joc ra2,bine, am vazut ca tu te axezi mai mult pe yrevenge...,serviciu usor!

#7
tsilviu999

tsilviu999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 19.02.2005
Buna!

Sa zicem ca eu locuiesc in orasul X, un amic de-al meu locuieste in orasul Y . Amandoi avem acces la internet prin retele de cartier. Stie cineva cum as putea sa fac cu amicul meu un Yuri's revenge multiplayer?

#8
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
eu am o alta nelamurire,in quick match,pe internet...cine genereaza harta respectiva?, cel pe care intru eu join?,ca nu stiu cum se procedeaza,ca daca e asa..cel ce face jocul are o harta pe care o mananca pe paine...iar eu pana ma dumiresc sunt facut praf...sau e generata de server si atunci nu mai am ce spune...in custom match...daca intru...imi ia un punct de fiecare data....!

#9
fratiijderi

fratiijderi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.06.2006
tsilviu999:  VPN  *(nu dau mai multe detalii ca nu am timp)

atlet:  harta e generata din server iar cine "hosteaza" jocul e ca ala bala portocala deci nu are importanta, nu e relevant. Deci chiar daca tu esti hostu' nu tu genreezi harta in modul QM *(Quick Match) serveru o genereaza in mod aleator. Oricum... ai sa observi ca in QM se joaca mai mult anumite harti nu toate.


Heheeee... io le stiu pe toate... m-am plcitisit de ele... sunt un disperat din ala care joaca de 5 ani aproape acelasi joc. Cam stupid, nu? :-)

ra1, ra2 *(toate modurile) yr, C&C toata seria, etc. Oricum... cel mai misto mi se pare YR.


Bafta.

#10
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006

 fratiijderi, on Nov 25 2006, 01:10, said:

tsilviu999:  VPN  *(nu dau mai multe detalii ca nu am timp)

atlet:  harta e generata din server iar cine "hosteaza" jocul e ca ala bala portocala deci nu are importanta, nu e relevant. Deci chiar daca tu esti hostu' nu tu genreezi harta in modul QM *(Quick Match) serveru o genereaza in mod aleator. Oricum... ai sa observi ca in QM se joaca mai mult anumite harti nu toate.
Heheeee... io le stiu pe toate... m-am plcitisit de ele... sunt un disperat din ala care joaca de 5 ani aproape acelasi joc. Cam stupid, nu? :-)

ra1, ra2 *(toate modurile) yr, C&C toata seria, etc. Oricum... cel mai misto mi se pare YR.
Bafta.
dar o chestie....se joaca cu chet-uri?,ca-i vad pe unii ca se dezvolta prea rapid....si parerea mea ca nu au practic cum!,daca e asa i-i vede cineva?,sau trebuie sa raportez eu asta!(am tras si eu trainer-ul ala) cu bani nelimitat dar mi-e frica sa-l folosesc sa nu ma baneze!,si chestia aia cu deconectarea cand esti in corzi functioneaza insa pierd un punc si eu si celalalt cred!

#11
fratiijderi

fratiijderi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.06.2006
Daca inveti sa scri corect macar o propozitie sau macar o intrebare din punct de vedere logic si din punct de vedere gramatical atunci am sa-ti raspund, pana atunci raman mut.

Poti sa te enervezi poti sa ma injuri cat vrei insa io asa gandesc.

Nu numai ca nu am inteles ce vrei pana la urma dar mi se pare si stupid ceea ce vrei sa zici.

In primul rand documenteaza-te mai bine, downloadeaza manualul si vezi ce shortcut-uri are jocul. De exemplu daca apesi pe tasta "N" se selecteaza prima unitate si de exemplu in modul QM ai o singura unitate si anume baza, pe urma daca apesi pe tasta "D" care inseamna "deploy" ti se deschide baza. Pe urma daca apesi pe tastele "Q", "W", "E" etc se duce automat la sectiunea de construire deci e si normal ca adversarul cu care joci daca stie scurtaturile astea sa se dezvolte repede.

Eu de exemplu joc cu o mana pe tastatura si cu cealalta mana pe mouse si tot nu imi ajunge; Vreau sa zic ca sunt foarte multe comenzi care le dau pe secunda *(in unele situatii) iar in altele comenzi/ minut.

Tu ai vazut vreodata un "videoclip" cu chinezii aia sau cu japonezii aia care joaca de exemplu starcraft? ajunsese unu parca pe la 300 de "comenzi" pe minut.

Iti dai si tu seama ca baietii se misca repede iar io avand in vedere ca joc de 5 ani aproape cam acelasi joc iti dai seama ca stiu aproape tot asa ca nu te mai mira ca de ce se dezvola adversarul asa repede ca nu e de mirare. `Hai ca pana la urma ti-am raspuns insa data viitoare te rog frumos incearca sa folosesti mai ales semnele de punctuatie cum trebuie altfel arata stupid ce scri.

#12
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006

 fratiijderi, on Dec 4 2006, 18:13, said:

Daca inveti sa scri corect macar o propozitie sau macar o intrebare din punct de vedere logic si din punct de vedere gramatical atunci am sa-ti raspund, pana atunci raman mut.

Hai ca pana la urma ti-am raspuns insa data viitoare te rog frumos incearca sa folosesti mai ales semnele de punctuatie cum trebuie altfel arata stupid ce scri.

Cine vorbeste. Stai jos !!!

#13
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
n-am spus ca stau bine la capitolul gramatica(scuze de eventualele greseli ortografice,unele total neintentionat),da ,am inteles chestia cu f.multe comenzi din tastatura...,pe care eu nu le folosesc aproape deloc,dar ia spune daca ai mai multe baze de armament,te ajuta la ceva..unii au cate 3 de ex...poti scoate pe la toate?,apropos...am vazut ca esti meserias...tare a-si dori sa te fac o partida..de red alert 2 sa vad cu adevarat daca esti bun,si sa pot face apoi comparatie! deci daca nu te supara gramatica mea iar, poti sa SCRI,cate ceva sa-mi fie de folos.oricum, multumesc pana acum!

Edited by atlet1305, 14 December 2006 - 09:59.


#14
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Cu cat ai mai multe de o cladire, cu atat se fac unitatile mai rapid (daca ai 3 war factories tancurile se fac mai rapid). Este o limita de 8 la asa ceva (dupa 8 war factories nu mai face diferenta). fratiijderi joaca de 5 ani si tot are de invatat o gramada. El joaca Yuri's Revenge nu Red Alert 2 deci nu cred ca o sa joci tu cu el... Daca ai nevoie de ajutor, spune-mi cand joci, si te ajut eu.

#15
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
*Reviving topic*
...
...
*Topic revived*

Deci fratilor, pana la urma mcum poti juca on-line red alert2 sau Yuri's Revenge daca nu ai cd original? Doar te rogi cand il instalezi sa ai un cd-key care sa nu il depisteze Westwoodu/EA-u ca fiind fals? Va rog, ajutati-ma

#16
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006

 Wiz_rares, on Apr 24 2008, 02:27, said:

*Reviving topic*
...
...
*Topic revived*

Deci fratilor, pana la urma mcum poti juca on-line red alert2 sau Yuri's Revenge daca nu ai cd original? Doar te rogi cand il instalezi sa ai un cd-key care sa nu il depisteze Westwoodu/EA-u ca fiind fals? Va rog, ajutati-ma
Strange $5-10 si cumpara jocul original. Isi merita banii.

#17
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007
Aveam de mult jocul intr-o arhiva . Nu trebuia decat sa extrag fisierele, sa dau SetupReg si sa potrivesc serialele, instalam protocolul IPX, potriveam la network options adresa fizica a placii de retea respectiva si gata. Astia erau pasii (pt client si server). Insa de la un timp, dintr-o data a aparut o problema foarte dubioasa si enervanta.Jucatorii se vad la network dar cand celalalt se face Server eu nu il vad. Daca eu ma fac server, el ma vede dar daca da join ii  se blocheaza aplicatia si este nevoit sa o termine fortat. Daca se face el server , eu nu ii vad jocul.
Ce ar putea fi? pls help!

#18
sparnica

sparnica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.05.2008

 broucker, on Sep 22 2006, 21:37, said:

ok si daca fac rost de CD key cum il bag fiindca eu am yuris gata instalat! Oare se procedeaza cumva prin modificarea de registri?!
Apropo... Exista posibiliutatea jucarii online daca n-am cheia originala?
PM me!

E simplu de modificat cheia...tot ce trebuie sa faci e sa intri in registri. In cazul in care nu sti sa intri iti explic eu " start-run+regedit"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Westwood\Red Alert 2]
Have Fun ! :thumbup:

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate