Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Silva Schneider DVD 310

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
salutare ma ajuta cineva cu un firmware pt schneider dvd-310.nu citeste subtitrarile la divx in nici un format.merci

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Schneider nu foloseste chipset MTK, asa ca nu prea ai sanse.

enjoy,
Mtz

#3
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
merci mult oricum....din greseala am reusit :D.pt altii care au schneider selectati subtitrarea si apasati butonul ANGLE.Functioneaza perfect cu caractere romanesti.pretz la metro cluj 2.1 mil.Merci

#4
andreiutz

andreiutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.01.2006

 Buleus, on Dec 23 2005, 13:54, said:

merci mult oricum....din greseala am reusit :D.pt altii care au schneider selectati subtitrarea si apasati butonul ANGLE.Functioneaza perfect cu caractere romanesti.pretz la metro cluj 2.1 mil.Merci

salut
am si eu un schneider 310 si vreau linkul sau siteul de unde ai luat firmware pt dvd ce ai dat sus nu reusec
merg acum subtitrarile?
mersi

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu a luat/instalat nici un firmware. A zis ca a apasat butonul ANGLE.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 18 January 2006 - 17:58.


#6
andreiutz

andreiutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.01.2006

 Mtz, on Jan 18 2006, 17:41, said:

Nu a luat/instalat nici un firmware. A zis ca a apasat butonul ANGLE.

enjoy,
Mtz

mersi Mtz, am butonat si eu asa cum a zis el si imi merge
pt tine am o intrebare daca nu te superi:
am si un dvd eboda 555 fe ce asamblat in china
la unele dvix uri imi merge la final in stop cadre
ai facut ceva update mai nou, fiindca eu am facut update de pe pagina ta anul trecut in octombrie
mersi mult

#7
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
sal
stie cineva unde pot gasi un firmware mai performant sau o informatie despre ce tip de decodor foloseste?
multumesc

#8
camvideo

camvideo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2005
Nu mai are nimeni dvd schneider 310? Stiti ce pot sa fac sa vada subtitrarea mai mare? Sau sa nu mai fie nevoie sa apas pe Angle inainte sa incarc filmul pt a lua subtitrarea?
Mersi

#9
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Va-s ruga sa-mi spuneti mai in detaliu despre cum merg subtitrarile pe schneider dvd 310 pe cite rinduri le afiseaza cite fonturi intra intr-un rind,cam ce formate citeste,daca merge pe el divx6 cu meniu si in special ce cipset are.

#10
mariusp70

mariusp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.03.2005
Sper sa mearga treaba cu Angle, abia astept sa ajung acasa sa incerc. Eu am cumparat Schneiderul de la Real cu 150 Ron. Hazliu e ca desi ma consider cat de cat un cunoscator am reusit sa ma pacalesc sa iau un divx player care nu citeste subtitrari.

#11
mariusp70

mariusp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.03.2005
Merg perfect subtitrarile, mersi

#12
metalistu

metalistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.02.2006
am si eu o intrebare.am achizitionat un dvd player schneider 310 si vreau sa bag semnal de pe placa audio(PC) in el(DVD) pentru a scoate prin boxele 5.1 ( dvd-ul are mufe pt microfon .. karaoke ..etc). merge cumva ? intreb pt ca nu imi este comod sa schimb mufele in spate la subwoofer de fiecare data cand folosesc PC-ul sau DVD-ul . astept un raspuns.mc

#13
david_fx80

david_fx80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2006

 taranu, on Aug 5 2006, 22:49, said:

Va-s ruga sa-mi spuneti mai in detaliu despre cum merg subtitrarile pe schneider dvd 310 pe cite rinduri le afiseaza cite fonturi intra intr-un rind,cam ce formate citeste,daca merge pe el divx6 cu meniu si in special ce cipset are.

Salutare ,
Vroiam sa va scriu cateva impresii despre aparat si daca tot avem onoarea sa-l gasim pe Mtz printre noi de ce nu sa-l rugam sa se ocupe putin de problemele descoperite la acest model...
In primul rand aparatul citeste foarte bine si nu cred ca e asa pretentios la suportul media am avut probleme doar cu un prapadit de XDATA sau asa ceva , nu face zgomot , initializeaza rapid . Subtitrarile merg brici daca luam in considerare ca am facut prostia sa redenumesc srt in sub , dar si cu sub cinstit merge , mai mult nu tine cont daca are alta denumire sau mai multe caractere , selectezi pur si simplu din meniu .SSA nu suporta . Din cate am obs. afiseaza pe doua randuri dar nu am idee cate caractere . Ce fel de chipset are nu se stie dar daca fac un divx6 cu ultimul encoder mie imi spune in gspot ca tot divx5 ar fi deci nu stiu ce sa cred .
Problemele intalnite ar fi ca nu afiseaza diacritice sh si tz , subtitrarea este afisata prea sus fata de marginea de jos iar fontul este alb ,mic  ,greu de distins pe fond deschis .
Cam asta am obs la prima vedere . Firmware update oficial inca nu se gaseste via http://80.146.233.15...d=429&type=1&L= si l-as intreba pe Mtz daca exista vreo speranta .
Numai bine .

#14
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Daca faci divx6 cu subtitrare poti face subtitrarea mare.Daca iti vede subtitrarea la divx6 e ok. Banuiesc ca cipsetul e zoran dar nu sint sigur .

#15
nicui

nicui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.09.2003
sal
am cumparat 1 schneider  dvd310 si nu imi merg suburile la filme in orice format ar fi ele(.sub, .srt )
va rog sa ma ajutati daca aveti cum!!
multumesc anticipat!

#16
georgetotel

georgetotel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.04.2006
Baga ochiu' si tu pe alte posturi inainte sa plangi ! sau daca esti asa comod du-te cu el la service !

http://forum.softped...showtopic=97556

#17
blademaster

blademaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.08.2006
Sal, as vrea sa achizitionez un dvd schneider dvd 310 de la carrefour ( costa cam 180 ron ) si as vrea sa imi spuna si mie cineva cam ce este de capul lui, eu stiu un singur lucru si anume ca nu are diacritice la subtitrari si ca e cam mica subtitrarea insa asta cred ca se poate rezolva cu un firmware daca exista asa ceva!!

#18
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Nu exista update si in afara de asta il gasesti in oferta la metro la un pret mai mic. Probabil si la selgros.
Eu am elite 390x care citeste divx6 deci poti sa pui subtitrari in interiorul fisierului avi. Mi se pare un dvd playe foarte bun. Subtitrarile native .sub si .srt sunt mici dau au diacritice si sunt destul de citete. Nu sacadeaza la packed bitstream. Costa 119 ron la metro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate