Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Oldies but goldies!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#55
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postpirategrl_1806, on Aug 30 2008, 23:45, said:

lambo , de Delorean ce parere ai? A aparut intr-un fil"Back in future" sau ceva de genu, mi-a placut de atunci, si am gasit-o acum cateva luni in top gear, erau cateva pagini numai despre ea , m-am indragostit de masina asta , e din anii 80

as lua maine masina asta dc s-ar putea, sper s-o am vreodata, o iubesc de cand aveam 10 ani
e tare DMC-ul, dar pacat ca nu prea era prea performanta, avea numai 170 de cai, iar transmisiile erau ori manuala in 5 trepte(acceptabil) si in 3 trepte automata(nu tocmai acceptabila), dar fiind facuta special pentru piata americana, era OK si doar 3 trepte(ca la dragstere).

Spectaculos la masina asta e doar designul (facut de Giugiaro), chiar daca portierele in stil 300SL Gullwing sunt doar pentru look, neavand nici un rol practic.

Alta masina superba a anilor 70 e Jaguar XJ-C 4.2, 6 cilindri in linie.

Attached Files



#56
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postpirategrl_1806, on Aug 30 2008, 23:57, said:

lambo , de Delorean ce parere ai? A aparut intr-un fil"Back in future" sau ceva de genu, mi-a placut de atunci, si am gasit-o acum cateva luni in top gear, erau cateva pagini numai despre ea , m-am indragostit de masina asta , e din anii 80

as lua maine masina asta dc s-ar putea, sper s-o am vreodata, o iubesc de cand aveam 10 ani


sa specific modelul exact  DeLorean DMC12 1981

am gasit unul pe mobile.de

costa 10,000 euro...

e cam prajit in partea din spate...

Attached File  De_Lorean.JPG   22.17K   241 downloads

Edited by H725, 30 August 2008 - 23:39.


#57
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Ceva care nu este foarte vechi dar care mi se pare un adevarat clasic, masina de domn pe care nu si-o va cumpara niciodata un parvenit in Romania: Jaguar X30x:

Attached Files

  • Attached File  xj.jpg   14.44K   198 downloads


#58
pirategrl_1806

pirategrl_1806

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 01.05.2008

View PostH725, on Aug 31 2008, 00:38, said:

am gasit unul pe mobile.de

costa 10,000 euro...

e cam prajit in partea din spate...

Attachment De_Lorean.JPG
am gasit pe DeLorean.eu, unul cu 20000 de dolari, superb

#59
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
am vazut in Bucuresti, prin Aviatorilor, un Mercedes "coada de randunica", superb, albastru descis, cu piele inauntru. Cum spunea cineva mai sus, masina pe care n-o sa si-o cumpere nici un parvenit din Romania.

#60
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
Apropos, am văzut lângă "Volga" aia neagră (B... PCR) - cea care a apărut și în reclama cu "RomTricolor" parcat și un "Mercedes" "coadă de rândunică" negru :naughty:

Și o mașină din anime (Sailor Moon): "Toyota" 2000GT

Attached Files



#61
pirategrl_1806

pirategrl_1806

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 01.05.2008
GTR-X Torana, din 1970, concept

#62
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
Aston Martin DB7 Vantage Coupe B) .....frumoasa foc :photo:

Attached Files



#63
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
De obicei nu îmi plac șoferii vitezomani, dar mi-ar place să zbor cu peste 120 la oră cu o "A.L.F.A. Romeo" 8C 2900B 8C 2900B Touring Spider (1937)
http://en.wikipedia...._2900B_1937.jpg
Minunată  :wub:

#64
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostPaxus, on Sep 2 2003, 11:48, said:

masina mea preferata e un sl 300

versiune hardtop
Frumoasa masina. :wub:
Sunt multe masini vechi care au fost si sunt niste bijuteri. :)

#65
pirategrl_1806

pirategrl_1806

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 01.05.2008
1969 Corvette Stingray
;)

#66
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
ciudat, dar...imi plac multe din masinile pe care le-ati enumerat voi...multe din ele sunt legende, masini pe care putini muritori si le-au permis la vremea aceea, si muuult mai putini si le permit acum -_- .Daaaar, este o chestie...mi-ar place poate sa le am, dar...atat. Cei mai multi dintre voi nu au deloc habar cum se conduce o masina din acele timpuri...fara servo-uri, fara ABS, cu niste suspensii de camion, fara aer conditionat, zgomotoase , imprecise la directie si franare, cu o stabilitate indoielnica, etc...Eu am avut "norocul" sa conduc chiar zilele trecute un ZIL cu 6 portiere, copie ruseasca din anii 65 dupa Cadillac...Un adevarat cosmar, desi n-ai zice asa daca doar o privesti...Si sa stiti ca foarte multi din detinatorii de masini clasice nu le conduc decat pe la expozitii si targuri, in viata de zi cu zi au masini moderne...si nu ca le-ar fi teama sa nu-si ruineze minunea, dar chiar nu mai au decat valoare muzeistica, la fel ca un timbru vechi, sau o moneda veche....Orice senzatie ai cauta, sunt destule masini moderne care sa ti-o ofere, si in conditii mult mai bune...doar daca nu esti masochist :blink: Si mai am un atu cand va vorbesc asa ( desi asta va ramane oricum, parerea mea, si nu litera de lege! ) eu conduc zi de zi, de aproape 5 ani, o masina veche de 22 de ani, limuzina de lux la vremea ei...acum, doar o biata rabla pe care ma straduiesc s-o tin in viata, si pe care-as schimba-o bucuros ( daca as avea posibilitatea financiara :blush: )cu cea mai ieftina masina pe care o considerati, Logan sau Aveo...va asigur ca oricare ar merge mai bine si s-ar comporta mai decent ca batranul meu tanc obosit...

#67
rossu

rossu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.02.2006
pentru mine Jaguar ramane o masina fara varsta. imi place la nebunie Jaguar XJ-C.
jaguar este o marca care nu a renuntat la clasic.

Attached Files



#68
radudruncea

radudruncea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 28.02.2007
Despre General Lee ce parere aveti?
http://en.wikipedia....The_General_Lee

#69
Sorin-M

Sorin-M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.10.2008
am vazut la unirii pe coposu o Cobra Shelby. Habar nu aveam ca exista asa ceva in Romania. Avea un sunet mirifiiiiic si arata intr-un mare fel!

[ http://www.dreams-cars.net/images/Galerie/Shelby/Shelby_Cobra_427_1967/Shelby_Cobra_427_1967_01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#70
WNS

WNS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.04.2007
Riviera - 1965.  :wub:
[ http://www.imagehosting.ro/images/2t9slg3kf71bjhakbiu2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.imagehosting.ro/images/jk6u4vcrcr1uiux0wwe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.imagehosting.ro/images/ogs8wrpw3agh0vxbepur.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.imagehosting.ro/images/r3zz7kyak2z3mvznyg58.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#71
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,999
  • Înscris: 03.12.2005
Volvo P1800, masina din Sfantul. E una restaurata in cele mai mici detalii in Constanta, cremul asta si are piele visinie inauntru. Super.
[ http://www.niot.net/niot_570/volvo_p1800_niot.net.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
Mercedes Benz 250C

Attached Files

  • Attached File  250c.jpg   200.58K   89 downloads


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate