Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...
 Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 

foma sh 901 iC-urgent!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
salut am primit de curand un tel super scula din japonia foma sh 901 iC si se pare ca nu se poate decoda pe la noi. ati auzit de el? e facut de sharp si are dotari super: ecran lcd, 2 mpx cu zoom digital 12x,camera video pana la 1 h filmeaza, fullscreen, videorecorder(ca sa inregistrezi de la televizor prin cablu av in out), slot mini sd, infrarosu, clapeta rotativa 180 grade si multe altele. nu gasesc sa il decodez. ma poate ajuta cineva cu ceva informatii? va multumesc mult... ciao  :confuzzled:  :console:

#2
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
nu cred sa ai vreo sansa .... de obicei tot ce vine pe filiera japonia nu se pot decoda ..... mai ales cele FOMA

#3
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006

 gika_killeru', on Aug 20 2006, 11:21, said:

nu cred sa ai vreo sansa .... de obicei tot ce vine pe filiera japonia nu se pot decoda ..... mai ales cele FOMA
cel putin nu in romania  :cursing:

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004

 funny_smile_2006, on Aug 20 2006, 13:45, said:

cel putin nu in romania  :cursing:


Degeaba te chinui , am avut si eu un NEC N900iG , era mai slab dotat ca al tau , dar era super , pentru acu un an . L-am dat , am gasit unul care a sarit cu banul , crezand ca-l decodeaza , daca nu reusesti sa-l vinzi , pastreaza , e piesa de piesa . Al tau e Sharp ??? , ca vad ca are acel SH in denumirea sa , SH = Sharp, N = Nec si T = Toshiba .

#5
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
si chiar nu se poate decoda? de ce nu? am fost la un service gsm si mi-a spus ca in 2 sapt apare kit de decodare pt el. si ce fac cu el? am mici  probleme: recunoaste cardu dar cand scriu pe el nu gasesc ce-am bagat pe card de pe telefon imi apare memoria ocupata cu ce am bagat  dar nu gasesc ce am bagat pe el in telefon. ce o avea? e muma de tel  oricum. are o claritate filmeaza video qvga si se vad pe calc ca la o camera o claritate uimitoare. infrarosu la el nu merge cu telefoane. o merge oare cu infrarosu pt calculator? ce spui? il pastrez asa? pe viitor nu se poate decoda? are slot pt cartele ma gandesc ca o sa se poate decoda... e si 3g... mersi.....

#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004

 alinator, on Aug 21 2006, 21:26, said:

si chiar nu se poate decoda? de ce nu? am fost la un service gsm si mi-a spus ca in 2 sapt apare kit de decodare pt el. si ce fac cu el? am mici  probleme: recunoaste cardu dar cand scriu pe el nu gasesc ce-am bagat pe card de pe telefon imi apare memoria ocupata cu ce am bagat  dar nu gasesc ce am bagat pe el in telefon. ce o avea? e muma de tel  oricum. are o claritate filmeaza video qvga si se vad pe calc ca la o camera o claritate uimitoare. infrarosu la el nu merge cu telefoane. o merge oare cu infrarosu pt calculator? ce spui? il pastrez asa? pe viitor nu se poate decoda? are slot pt cartele ma gandesc ca o sa se poate decoda... e si 3g... mersi.....


Daca nu ai bagat bani multi in el , pastreaza , macar ca o camera digitala de filmat sau mini aparat de fotografiat .

Ai miscat fin de joytick , daca misti de partea centrala , iti va aparea pe ecran un cursor de maus , ca la PC , e tare functia aia .

Si ca paper weight e bun , dar nu-l vinde sau da pe nimik , poate apare vre-o sansa !!!!!

#7
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
pe el am dat la scimb un gx 30 pe care ceream 500 ron.... dar ce fac cu infrarosu si cu cardu? ce au de nu merg? cardu e san disk si e plin dar de pe tel nu gasesc datele pe el? ce o avea? sa nu fie compatibil? telu il recunoaste dar am auzit ca carduri de la toshiba sunt compatibile cu genu asta de teluri? ajuta-ma te rog ca nu stiu ce sa fac... :confuzzled:

#8
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004
Pentru inceput pune acel card la un Pc , card reader si in felul acesta iti dai seama daca e ceva pe el .
La infrarosu , N900iG-ul pe care l-am avut putea primi date (wallpapere , midi , animatii) , dar nu putea trimite , cerea cod de siguranta .

La N900iG-ul pe care l-am avut , avea slot pt miniSD , dar pe atunci erau mult mai scumpe si nu se prea gaseau .

Softul de la calculator , l-am avut pt modelul sus mentionat , era numai in japoeza si nu megea "moddat" si ma uitam la el ca ...... la poarta cea noua  .

Daca mai iei legatura cu ala de la care ai luat telul , spunei ca nu e bun si zii sa iti dea inapoi Sharpul , altfel ai luat o pacaleala de 5 mil .

#9
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
nu ma intereseaza ca am luat pacaleala... deci merge cu infrarosu de calculator? pe card scriu date dar nu le vede telu datele de pe el un prieten mi-a spus ca poate sa fie din cauza ca nu e decodat... dar eu nu cred... altul mi-a spus ca nu vede datele de pe card fiindca nu le bag cu softu telului pe care bineinteles ca nu il am... dar mai astept nici nu ma gandesc sa-l dau.. la ce claritate are foto si video  am fost la un service si mi-a spus ca-l poate decoda dar un model v901ish dar i-am spus ca sh 901 iC am de decodat mia zis ca e la fel ca se roteste clapeta  la el si a mai decodat teluri la fel... eu stiu? de unde pot lua soft pt el ?.... :lol:  :console:

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004
Atuncea si Mercedes si BMW e aceeasi masina , pt acel tip :D , N = Nec si SH= Sharp .


Daca poti , baga cateva poze cu telul tau , facute cu el si cu el ca subiect si cateva filmulete , sa ne minunam , nu altceva :)

#11
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
maerge irda cu se k 750, n 6230 dar cand trimit pozele nu le afiseaza? apar niste simboluri ciudate. de ce ? are cumva SO telu? eu pot sa trimit cu el dar cand trimit de pe alte teluri nu le pot trimite. ce sa fac? da-mi te rog un raspuns concret si la obiect. ok? te rog mult...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate