Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

ApexDC++

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
Stiti ceva de clientul acesta? (ultima versiune ApexDC++ 0.2.0) E mai bun ca versiunile StrongDC inclusiv 2.10 ?

#2
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
E vechiul PeerWeb DC++ modificat, dupa mine cel mai bun client in momentul asta mai multe detali aici.

#3
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
un StrongDC++ cu iconite mai dragute  ^_^

#4
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
E bazat pe ultimul StrongDC++ , si nu stiu ce inseamna pentru tine mai bun , dar mai multe functii in plus pentru mine inseamna mai bun  :naughty:
Grupul care dezvolta StrongDC++ lanseaza rar update-uri ..si de obicei numai versiuni finale .. a durat 1 an de zile lansarea noii versiuni  :)

Edited by FreeMan_FX, 18 August 2006 - 11:40.


#5
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

 FreeMan_FX, on Aug 18 2006, 12:39, said:

E bazat pe ultimul StrongDC++ , si nu stiu ce inseamna pentru tine mai bun , dar mai multe functii in plus pentru mine inseamna mai bun  :naughty:
Grupul care dezvolta StrongDC++ lanseaza rar update-uri ..si de obicei numai versiuni finale .. a durat 1 an de zile lansarea noii versiuni  :)

din pacate si aceasta ultima versiune de strongDC e plina de bug-uri si incarca prea mult procesorul...
ApexDC, desi nu e versiune finala, pare mai rapid si mai stabil...oricum, nu incarca procesorul atat de mult ca Strongul...

#6
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Eu nu am avut probleme decat  foarte putin la inceput cu Strong dc++ mie imi merge bine,copii cu viteze chiar mai mari decat cele pe care le prindeam la rc10. Apex dc++ e doar o clona a strongului cum este si LDC++...

#7
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
Mda...am inteles. Dar din pacate cu nici unul nu pot downloada fisere de la cei ce utilizeaza oDC sau DC++  :crying: . De oDC stiu ca-i vechi dar pe majoritatea huburilor gasesc multi useri ce folosesc oDC din cauza ca are dimensiuni mici si e usor de utilizat => numarul de fisere gasite pe net scade semnificativ. Ok oDC e oDC, dar de ce si DC++??? Practic el a fost inceputul, chiar sa se faca exceptie la el?  :huh:

Cred ca trebuie sa asteptam (sper ca nu foarte mult) ...acum ca StrongDC a dat startu la un alt nivel al DC-ului (o versiune imbunatatita si modificata) si ceilalti clienti DC o sa-i ia exemplul pentru utilizarea eficenta, fara probleme pe diferite huburi a clientilor DC in comun!!!

#8
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Nu mai exista suport pentru clientii care folosesc liste de tip NMDC ..gen oDC si nu stiu pana la ce versiune de DC++. Daca folosesti versiuni mai noi de DC++ n-ai nici o problema  ;)

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Folosesc parintele ApexDC++, PeerWeb DC++ si merge excelent, spre deosebire de oDC sau StrongDC++

#10
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
Optiunea aceea din segment downloading in care sa faci ca atunci cand downloadezi ceva pe segmente sa nu ramai cu un user cu viteza mica era "Number Of Segments based on the connection type"? Parca s-a mai discutat pe forum..dar nu mai stiu unde...daca are careva linku? :)

#11
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Settings->Advanced->Limits>Enable slow downloads disconnecting  ;)

#12
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
nu. Vorbeam de optiunea Settings>Segment Downloadin>Number of segments based on the connection type (la strongdc rc10)

#13
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

 .M1r0n, on Aug 20 2006, 13:52, said:

Optiunea aceea din segment downloading in care sa faci ca atunci cand downloadezi ceva pe segmente sa nu ramai cu un user cu viteza mica era "Number Of Segments based on the connection type"? Parca s-a mai discutat pe forum..dar nu mai stiu unde...daca are careva linku? :)

Te-ai exprimat ambiguu, dar oricum ..eu zic ca 10 constante segmente, si disconnect la surse cu viteza mica nu strica  :)

Edited by FreeMan_FX, 20 August 2006 - 20:49.


#14
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
Nu...deci nu mai stiu unde am citit pe forum ca era  o optiune in care atunci cand downloadai pe segmente sa nu ramai la sfrasit downloadarii cu segmentul userului cu viteza cea mai mica :)

#15
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

 .M1r0n, on Aug 22 2006, 15:51, said:

Nu...deci nu mai stiu unde am citit pe forum ca era  o optiune in care atunci cand downloadai pe segmente sa nu ramai la sfrasit downloadarii cu segmentul userului cu viteza cea mai mica :)
Eh ..bine ca tragi tot pana la urma sau vrei sa "dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard" ? :D

#16
cartman_sp99

cartman_sp99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 11.07.2005

 Nexus11, on Aug 18 2006, 21:55, said:

Eu nu am avut probleme decat  foarte putin la inceput cu Strong dc++ mie imi merge bine,copii cu viteze chiar mai mari decat cele pe care le prindeam la rc10. Apex dc++ e doar o clona a strongului cum este si LDC++...
Iar strongul e o copie a mai vechiului rmdc++ care era cel mai bun la vremea respectiva ! :D

#17
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
ApexDC++ 0.2.2 released

Quote

# Merge: StrongDC++ 2.02 (lots of fixes)
# Fix: Clicking on a dchub://, adc:// or magnet link in browser no longer offers to open up a new instance if program is running
# Fix: Issues with queue progress bar colorisation
# Fix: Issues with reapplying log settings
# Feature: Show user IP and country code in main chat (will be moved to OP branch with improvements later)
# Feature: Option to use Stealthy's progress bars (thanks phaedrus)
# Feature: Added option to change how often $PSR is sent for super seeding (advanced users only)
# Change: Super seeding made compatible with new ADC $PSR mechanism (better performance)
# Change: Improved GUI friendliness by bringing back a few Cancel buttons
# Change: Various stability improvements
Download

#18
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

 cartman_sp99, on Sep 15 2006, 17:37, said:

Iar strongul e o copie a mai vechiului rmdc++ care era cel mai bun la vremea respectiva ! :D
Eu zic ca nu cunosti problema rmDC++ a fost un program furat ca sa zic asa... chiar pe site-ul lui autorul a recunoscut ca a furat tot codul sursa din Strong DC++ si a bagat 2-3 chestii si a zis ca el a facut tot  si ca strong dc++ e o copie ...daca era el asa de tare precum se credea de ce nu a continuat si a lasat balta proiectul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate