Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Logitech X-530

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
poenaru_andrei

poenaru_andrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.08.2006
Salut! Am achizitionat de curand acest sistem audio Logitech X-530. Are 70 W RMS si l-am cumparat impreuna cu o placa de sunet Audigy 2 (320+100=420 RON). Vreau sa va spun ca se aude foarte clar si ca daca veti dori sa-l achizionati, lasa-ti ofertele de la Genius(care arata mult mai bine si pe hartie scrie ca scoate 120 W RMS) ca l-am probat si e vai de mama lui.

Nu vreau ca, cineva sa se simta ofensat, dar cred ca Logitech este unul dintre cele mai tari brand-uri pe piata iT.

Astept pareri si opinii, fie ele pro, fie contra!



Cu stima, Poenaru Andrei (Tulcea).

Edited by poenaru_andrei, 17 August 2006 - 08:58.


#2
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Tu ce vrei de fapt? :death: :death: :death:
Daca vrei sa ridici Logitech-ul in slavi, fa-o in alta parte te rog... Oricum e plin forumul de discutii Genius vs. Logitech...

#3
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Frate eu te sfatuiesc sa-ti iei accest sistem! Il am si eu de cateva saptamani si sunt foarte, foarte multumit de el!

#4
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
ai dat 100 ron pe placa de sunet Audigy 2 ?

#5
arhivecaza

arhivecaza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.01.2006
Logitech clar, este super.   Raport Pret/ Performante the best.


Ce spun cumparatorii despre Logitech 5.1 X-530, 70W RMS




George-Irib (Bucuresti)  2006-09-22

Sunt super multumit de acest sistem.Fidelitate extraordinara,sunet extrem de clar.Face toti banii acest sistem ,bani care nu sunt multi deloc.Cu bass-ul la minim si cu o putere totala de doar 70w sistemul asta a reusit sa-mi puna vecinii in cap.E adevarat ca se aude si mai bine de cand mi-am schimbat placa audio insa se auzea f bine si cu onboard-ul 5.1.Daca avetzi o camera de 18-25mp nu ezitati.


Bogdan (Bucuresti) 2006-05-13

Superb sistem audio. M-am gandit mai inainte de a-l achizitziona sa-mi iau tot de aiai un sistem 5.1, cu vreo 40RON mai ieftin si care oferea in plus aparent vreo 35W RMS. Insa dupa ce am frunzarit cateva reviste IT si siturile producatorilor si m-am consultat si cu catziva amici de-ai mei, concluzia a fost ca X-530-ul este de preferat. Si nu pot spune decat ca sunt EXTREM de incantat. Una la mana ca subwooferul este asa de puternic incat nu-mi vine sa cred. Nu ma gandeam ca la 25W poate sa-mi ridice stomacul in gat. Nu distorsioneaza la maxim (am si o placa de sunet buna, Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1, tot de aici achizitzionata) iar tehnologia FDD2 cu care se lauda cei de la Logitech chiar se simte. Sunetul este mult mai frumos, mai uniform distribuit. Un mic drawback al sistemului ar fi ca are cablurile pt incintele spate cam scurte, dar asta se rezolva usor :P In concluzie, ca un mare ascultator de "muzica extrema" (death metal & Co :P ) ma declar COMPLET MULTZUMIT de acest sistem. Cea mai buna alegere la acesti bani.


Cristi (Bucuresti) 2005-12-10

Minunate boxe, insa le pui cu adevarat in valoare cu o placa de sunet buna. Am un soundblaster audigy 4 si pot spune ca placa scoate tot ce e mai bun din aceste boxe. Sunt de nerecunoscut fata de sunetul pe care il scoteau pe placa onboard 5.1 (nu ca nu ar fi fost bun dpdv al boxelor, ci de sunetul ce intra in ele, convertit defectuos de placa onboard digital --> analog) La banii astia sunt extraordinare, am studiat cam 2 saptamani piata si m-am tot gandit. Sunt foarte multumit de achizitia asta inteleapta :P



Sursa: Logitech X-530

#6
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
normal, daca deja ai sistemu in casa .. zici si tu printre dinti "sunt multimut de calitatea sunetului si nu ma intereseaza volumul" macar asa te simti mai bine

#7
eBE

eBE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 30.03.2003
Incearca sa pui un comentariu negativ pe emag la care sa ai chiar si un argument sa vezi daca o sa apara vre-odata :D haha

#8
szeptemberszept

szeptemberszept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 15.12.2005

View Postarhivecaza, on Oct 6 2006, 19:46, said:

Logitech clar, este super.   Raport Pret/ Performante the best.


Ce spun cumparatorii despre Logitech 5.1 X-530, 70W RMS

George-Irib (Bucuresti)  2006-09-22

Sunt super multumit de acest sistem.Fidelitate extraordinara,sunet extrem de clar.Face toti banii acest sistem ,bani care nu sunt multi deloc.Cu bass-ul la minim si cu o putere totala de doar 70w sistemul asta a reusit sa-mi puna vecinii in cap.E adevarat ca se aude si mai bine de cand mi-am schimbat placa audio insa se auzea f bine si cu onboard-ul 5.1.Daca avetzi o camera de 18-25mp nu ezitati.
Bogdan (Bucuresti) 2006-05-13

Superb sistem audio. M-am gandit mai inainte de a-l achizitziona sa-mi iau tot de aiai un sistem 5.1, cu vreo 40RON mai ieftin si care oferea in plus aparent vreo 35W RMS. Insa dupa ce am frunzarit cateva reviste IT si siturile producatorilor si m-am consultat si cu catziva amici de-ai mei, concluzia a fost ca X-530-ul este de preferat. Si nu pot spune decat ca sunt EXTREM de incantat. Una la mana ca subwooferul este asa de puternic incat nu-mi vine sa cred. Nu ma gandeam ca la 25W poate sa-mi ridice stomacul in gat. Nu distorsioneaza la maxim (am si o placa de sunet buna, Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1, tot de aici achizitzionata) iar tehnologia FDD2 cu care se lauda cei de la Logitech chiar se simte. Sunetul este mult mai frumos, mai uniform distribuit. Un mic drawback al sistemului ar fi ca are cablurile pt incintele spate cam scurte, dar asta se rezolva usor :P In concluzie, ca un mare ascultator de "muzica extrema" (death metal & Co :P ) ma declar COMPLET MULTZUMIT de acest sistem. Cea mai buna alegere la acesti bani.
Cristi (Bucuresti) 2005-12-10

Minunate boxe, insa le pui cu adevarat in valoare cu o placa de sunet buna. Am un soundblaster audigy 4 si pot spune ca placa scoate tot ce e mai bun din aceste boxe. Sunt de nerecunoscut fata de sunetul pe care il scoteau pe placa onboard 5.1 (nu ca nu ar fi fost bun dpdv al boxelor, ci de sunetul ce intra in ele, convertit defectuos de placa onboard digital --> analog) La banii astia sunt extraordinare, am studiat cam 2 saptamani piata si m-am tot gandit. Sunt foarte multumit de achizitia asta inteleapta :P
Sursa: Logitech X-530
Si eu am un sistem logitech x530. Ar putea sa ma lamureasca cineva cum sa-l leg la DVD ca sa se aude 5+1? Eu nu vreau sa-l folosesc la comp. DVD-ul meu are iesire pt 5.1 pt fiecare boxa in parte dar sistemul de boxe e facut pt a fi legat la comp. Are acolo un adaptor dar nu stiu daca cu el scoate 5.1. Voi cum ati procedat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate