Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Documentare

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
As vrea sa stiu si eu de unde pot face rost [de pe net ] de niste documentare despre criminali in serie...de fapt despre crima in general.
Stie cineva?
ps: pe odc nu gasesc ceva satisfacator; sau daca stiti daca as putea face rost de cele de pe discovery...crime night parca se numea seara aceea in care erau difuzate mai multe astfel de documentare :unsure: stie cineva?  :worthy:

#2
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Cati ani ai?..Chestia cu "crime" si tehnici criminale,..nu stiu,dar imi suna aiurea...mai ales daca ajung la cine nu trebuie!

#3
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View Post.Cris.M., on Aug 4 2006, 22:19, said:

Cati ani ai?..Chestia cu "crime" si tehnici criminale,..nu stiu,dar imi suna aiurea...mai ales daca ajung la cine nu trebuie!

nu am de gand sa ucid pe nimeni  -_-

pai de ce sa-ti sune aiurea? mie mi se par interesante si cred ca  m-as uita tot timpul la asa ceva  :P . si nu trebuie sa te gandesi doar la cum au ucis oamenii aia, ci si cum s-au strauit altii sa ajunga la ei, sau daca nu i-au prins, de ce s.a.m.d.
de exemplu, prefer un documentar de genul asta decat un horror cu monstri si alte creaturi..bleah =).

singura repercursiune ar fi ca ajungi paranoic mai tarziu  :w00t:
Totu-i o conspiratie!  -_-

#4
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
ar fi interesant daca ar fi 25 de posturi, nu numai views :(

#5
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006

View Post.Cris.M., on Aug 5 2006, 02:19, said:

Cati ani ai?..Chestia cu "crime" si tehnici criminale,..nu stiu,dar imi suna aiurea...mai ales daca ajung la cine nu trebuie!

din moment ce sunt difuzate pe discovery, eu zic ca deja sunt disponibile oricui si oricine poate afla ceva despre tehnici criminale. si mie imi plac chestiile astea, visul meu era sa fiu procuror criminalist, dar parintii mi-au zis ca sunt nebuna. nu mi se pare ceva anormal.

ontopic: sorry, dar nu stiu unde ai putea gasi.

#6
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View PostCea Care, on Aug 7 2006, 07:20, said:

din moment ce sunt difuzate pe discovery, eu zic ca deja sunt disponibile oricui si oricine poate afla ceva despre tehnici criminale. si mie imi plac chestiile astea, visul meu era sa fiu procuror criminalist, dar parintii mi-au zis ca sunt nebuna. nu mi se pare ceva anormal.

ontopic: sorry, dar nu stiu unde ai putea gasi.

ma uitam si eu inainte pe discovery, acum nu mai stau sa urmaresc, de abia daca ma mai uit la televizor, stiu ca suna ciudat, dar chiar asa e.
procuror criminalist....interesat. pai si ai renuntat la visul tau?

#7
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
a trebuit sa renunt, n-as fi avut nicio sansa sa trec de examenul medical la admiterea la academie. si in plus, eu, personal, nu am auzit in romania de o femeie procuror criminalist. e posibil sa ma insel.

Edited by Cea Care, 07 August 2006 - 11:12.


#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
era pe torrente unu cu iceMan, un interviu cu documentar in background, mi-a placut tipul, foarte lucid.

#9
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006
"era pe torrente unu cu iceMan, un interviu cu documentar in background, mi-a placut tipul, foarte lucid."

da, mai mult ca sigur ca am sa gasesc torrente cu ce vreau dar tre sa stau sa caut :(

a si ps: "a trebuit sa renunt, n-as fi avut nicio sansa sa trec de examenul medical la admiterea la academie. si in plus, eu, personal, nu am auzit in romania de o femeie procuror criminalist. e posibil sa ma insel."
pai si ce? nu vrei sa fii prima?

Edited by puchypeaches, 08 August 2006 - 00:53.


#10
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006

View Postpuchypeaches, on Aug 8 2006, 01:44, said:

pai si ce? nu vrei sa fii prima?

too late now. am intrat deja in alta parte. si nu cred ca dupa facultate o sa mai am vreun chef de invatat.

#11
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View PostCea Care, on Aug 8 2006, 07:03, said:

too late now. am intrat deja in alta parte. si nu cred ca dupa facultate o sa mai am vreun chef de invatat.

pacat :) nu sunt multe femei care isi doresc asa ceva.

#12
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View Postpuchypeaches, on Aug 4 2006, 22:00, said:

As vrea sa stiu si eu de unde pot face rost [de pe net ] de niste documentare despre criminali in serie...de fapt despre crima in general.
Stie cineva?
ps: pe odc nu gasesc ceva satisfacator; sau daca stiti daca as putea face rost de cele de pe discovery...crime night parca se numea seara aceea in care erau difuzate mai multe astfel de documentare :unsure: stie cineva?  :worthy:

inca ma mai intereseaza ....  :unsure:

#13
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005

View Postpuchypeaches, on Aug 11 2006, 03:26, said:

inca ma mai intereseaza ....  :unsure:

Si pe mine ma intereseaza subiectul - chiar daca nu-ti pot fi de ajutor (inca), ma gandeam sa te incurajez si poate gasim o sursa :)

PS - imi plac si urmaresc seriale gen: Criminal Minds, CSI, Numb3rs, etc. (chiar si Columbo); imi amintesc de serialele de pe Discovery cu ucigasi in serie, etc.

#14
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View PostStefi_R, on Sep 22 2006, 10:12, said:

Si pe mine ma intereseaza subiectul - chiar daca nu-ti pot fi de ajutor (inca), ma gandeam sa te incurajez si poate gasim o sursa :)

PS - imi plac si urmaresc seriale gen: Criminal Minds, CSI, Numb3rs, etc. (chiar si Columbo); imi amintesc de serialele de pe Discovery cu ucigasi in serie, etc.


Eu am gasit un torrent cu 14 episoade din Forensic Detectives, dar nici nu le ia de bine ce merge netul, sau le ia in 9999999.....9 ore  :cursing:  :cursing:  :cursing:

#15
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Nu e chiar documentar:
http://imdb.com/title/tt0107619/
Pe Relaitatea a fost un documentar despre Rīmaru :drac: Era vorba de 10 sau 12 episoade, dar din nefeicire nu le-au dat pe toate. Dar am tras cāteva episoade pe V.H.S. :naughty:

#16
puchypeaches

puchypeaches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2006

View Postdjl, on Sep 23 2006, 00:12, said:

Nu e chiar documentar:
http://imdb.com/title/tt0107619/
Pe Relaitatea a fost un documentar despre Rīmaru :drac: Era vorba de 10 sau 12 episoade, dar din nefeicire nu le-au dat pe toate. Dar am tras cāteva episoade pe V.H.S. :naughty:

Hmmm, interesant  :blush:

#17
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Am partea 2-a (īn majoritate e vorba despre proces) pe V.H.S.

#18
anishor

anishor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2006
Hey.
In sfarsit, am gasit un loc cu oameni care au aceeasi pasiune ca si mine: criminalistica and stuff like that :console: . Numai ca eu chiar am de gand sa fac treaba asta, adica sa studiez criminalistica la Drept. Tineti-mi pumnii, ca o sa am mare nevoie.  B)  
Intrebarea mea e urmatoarea(nu am reusit sa ma lamuresc nici pana in ziua de azi): cum poti ajunge procuror(procuror criminalist, in cazul meu)? Poti sa iesi de la drept direct procuror, sau iesi avocat, platesti 10 000 $ ca sa iti fac stagiul pe langa un avocat(absolut scandalos, dupa parerea mea :cursing: ), iar dupa ceva timp petrecut in barou poti sa "dai" pt un post de procuor?
Va rog sa ma lamuriti si pe mine.
ps: si mie imi zic toti ca sunt nebuna :death:  cand le spun ca vreau sa fac crimnalistica :vampire: , dar, dupa ce ma descurajeaza si ma fac sa ma indoiesc ca as mai vrea sa dau acolo, ma gandesc din nou care sunt motivele care m-au determinat sa imi doresc sa fac treaba asta si apoi imi doresc si mai tare sa ma fac procuror criminalist :wub: .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate