Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

trafic.ro incepe sa o ia razna

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
In ultimele 2 zile, iconita trafic-ului se incarca ori foarte greu, ori deloc.
Se mai intampla la careva? Au probleme?

#2
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
si la mine se incarca greu. astazi am observat ca de cateva ori nu mi-a aparut iconita pe cateva site-uri... nu stiu de ce. dar si mie mi s-a mai intamplat!

#3
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Oricum era razna si inainte...
Am patit-o si eu aseara pe un site destul de maricel. Sigla trafic era intr-un table care nu vroia sa se afiseze din cauza asta...

Varza!

#4
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
trafic.ro nu are nici un comunicat pe aceasta tema.

oricum, foarte multi care au website-uri inregistrate la trafic.ro au avut probleme... nu stiu de ce.

#5
AOnline

AOnline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 08.01.2006
oare is overloaded serverele lor ? :))

#6
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
eu am avut impresia si ca niste statistici sunt un pic cam date peste cap, o simpla strategie de a trimite lumea catre serviciul platit T3 (haac, parerea mea)

#7
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006

View PostDever, on Aug 30 2006, 11:59, said:

eu am avut impresia si ca niste statistici sunt un pic cam date peste cap, o simpla strategie de a trimite lumea catre serviciul platit T3 (haac, parerea mea)

si la mine cam aceasi problema si pe deasupra am observat si diferente la hituri intre trafic.ro , statistics.ro si coutomat.com dar probabil ca sunt din cauza orei la care sunt luate in calcul hiturile. Eu cred ca statistics.ro va fi concurentul lui T3 avand in vedere ca e gratis si e sustinut de ines.

#8
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Mi-e greu sa cred ca daca nu esti multumit de trafic.ro te vei indrepta spre T3 . Mai degraba cumperi un software gen Mint sau Stuffed Tracker si te monitorizezi singur. Sau oricand te poti baza pe Google Analytics

#9
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
intr-un timp la mine afisau astia 2 iconitze de trafic una langa alta

#10
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006
nu cred ca o ia razana, eu am pe site monitorizare neogen si trafic.ro exista o difrentza intre ele de aproximativ 10-20 vizite pe zi.Monitorizarea neogen mi se pare mult mai complexa decat trafic.ro ,apropo neogen si-au pus script de la trafic  :death:

#11
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006

View PostAUTOTRAFIC, on Sep 11 2006, 22:27, said:

nu cred ca o ia razana, eu am pe site monitorizare neogen si trafic.ro exista o difrentza intre ele de aproximativ 10-20 vizite pe zi.Monitorizarea neogen mi se pare mult mai complexa decat trafic.ro ,apropo neogen si-au pus script de la trafic  :death:
Avand in vedere dupa cum spui ca neogen si trafic folosesc acelasi script nu ma mira sa nu aiba aceleasi probleme. Daca vrei sa faci diferentiere foloseste scripturi independete de trafic.ro cum ar fi countomat, google analytics sau statistics.ro care la ora actuala cred ca e cel mai tare pentru romania.

#12
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006

View Postbiaterm, on Sep 12 2006, 17:49, said:

Avand in vedere dupa cum spui ca neogen si trafic folosesc acelasi script nu ma mira sa nu aiba aceleasi probleme. Daca vrei sa faci diferentiere foloseste scripturi independete de trafic.ro cum ar fi countomat, google analytics sau statistics.ro care la ora actuala cred ca e cel mai tare pentru romania.


nu am spus ca ca trafic.ro si neogen au acelesi script!
de cateva zile am bagat si google analytics mi se pare mult prea avansat ,foarte diferit fatza de ce am avut pana acum!
statistics.ro nu stiu nimic de ei ... o sa`i testez zilele astea  :naughty:

#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
@biaterm , 3 posturi ai, si in toate 3 ai laudat stastics.ro ,  nu crezi ca bate la ochi ?

#14
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Mă bucur că softpedia e pe primu loc în clasamentu trafic.ro.
Totuși sînt unele domenii unde rar postează cineva ceva nou. La > Webmaster Corner > Web Design / Flash / Graphix > Flash, două zile a fost cap de listă topicul meu, adică nimeni nu a mai venit cu nimic nou.
De asemenea un alt domeniu unde rar se înregistrează schimbări este  Programming > Databases. Astea sînt domenii pe care le știu eu, poate mai sînt și altele.
Și pt că totuși sînt în afara subiectului  :P  închei prin a spune că mi-ar place ca situl acesta să fie și mai frecventat.
Poate mai multă pablisitii, nu credeți că ar prinde bine? Cunosc mulți IT-iști care nu au auzit de Softpedia :(

#15
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004

View Postagain, on Sep 12 2006, 23:08, said:

@biaterm , 3 posturi ai, si in toate 3 ai laudat stastics.ro ,  nu crezi ca bate la ochi ?
Pai e al lui..sau face parte din el, cel putin.
Nu crezi ca e normal...
Bate la ochi, evident.
Dar nu e singurul pe aici.
:confuzzled:

#16
relu69

relu69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.07.2006

View PostKrumel, on Sep 13 2006, 11:12, said:

Pai e al lui..sau face parte din el, cel putin.
Nu crezi ca e normal...
Bate la ochi, evident.
Dar nu e singurul pe aici.
:confuzzled:

O fi, n-o fi (desi eu stiu ca nu e !), nu prea conteaza. Confirm ca statistics.ro e chiar beton.
Da' nici google analytics nu-i rau...

Edited by darkangelbv, 23 February 2007 - 14:13.
deviere de la topic.


#17
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Si eu folosesc statistics.ro si trafic.ro , dar sunt mi familiarizat cu statistics... :D

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
eu am observat ca nu mai aparea pe softpedia sigla trafic

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate