Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dubla Steaua - Standard Liege

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#37
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Una peste alta un rezultat promitator pentru noi. mai mult decat rezultatul, insa, ma bucura jocul bun prestat de Steaua. In opinia mea Standard a avut (mult) noroc la primul gol al lui Rapaic si la numeroasele ocazii ratate de noi.


Sansele de a ne califica sunt foarte mari, mai ales ca in retur echipa va avea sprijinul publicului.


See you in two weeks :).

#38
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

View PostGarfield, on Aug 9 2006, 22:45, said:

Ala cu tricou portocaliu care sta pe langa poarta Stelei e portarul?
E o maimuta care ar trebui sa se intoarca in Congo, de unde a venit. :death:
Sa vedem acum ce scuze ii mai gaseste MM.

#39
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Bun portar avem, pacat ca restul echipei se incapataneaza sa joace bine si sa nu piarda... Pe bune acum, voi nu aveti impresia ca asta are probleme cu vederea? :cursing:

#40
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Are niste parade bune pentru fotografi dar absolut inutile (de ex la golul 2).

er: ster caracterizare jignitoare

Edited by ciuly, 09 August 2006 - 23:31.


#41
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostByt, on Aug 10 2006, 00:00, said:

Are niste parade bune pentru fotografi dar absolut inutile (de ex la golul 2).
Parade si figuri, gen pumni in cap si par smuls... Poate cu niste lentile de contact....Cernea mi s-a parut mult mai sigur pe el... Si Hamu zice ca ar vrea inapoi la Steaua, sper sa il ia...

er: propagat in quote

Edited by ciuly, 09 August 2006 - 23:32.


#42
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Post#andrei, on Aug 9 2006, 22:44, said:

2-1 Standard  :cursing:

Scor final :

Attached File  standard_1532972858b3344c455ae_54_80_.gif   3.61K   15 downloads vs. Attached File  steauabucuresti_153297289584ca3b8e896_60_80_.gif   3.4K   15 downloads  2 - 2 ; Au marcat:    Rapaici (17, 50)  /   Paraschiv (8), P. Marin (79).
Păcat că Steaua nu are portar!!! :cursing:   Carlos= ratare ligă  :crybaby:

Edited by megafanro, 09 August 2006 - 23:26.


#43
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
Carlos a fost pe langa in seara asta... singurul jucator de la Steaua care a dezamagit dupa parerea mea.. :angry:

#44
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Carlos '' e pe langa'' de ceva vreme ...ar trebui sa-si revina

#45
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Mda - va pun ziaristi astia vorbe in gura !!!

I-a spuneti cu ce e diferit golul lui Paraschiv de cel al 2 lea al Standardului  ?

Raspund eu pentru voi : la noi era in poarta un portar ''slab'' CARLOS la ei nu conteaza ca nu are parul vopsit .

Voi nu cred ca ati vazut pea multe goluri din lovituri libere.

Mai urmariti si voi meciuri fratilor - cand se trage peste ZID ( grupul acela de jucatori din fata mingii) e gol 100% daca e pe poarta .

Astfel de momente le observati si in campionatul intern . De ex. Niculescu de la DINAMO este AS la astfel de lovituri.

Dar asta e - daca e CARLOS- e prost ; daca era oricine altcineva e NESANSA .

Pentru cine tine cu STEAUA si gandeste asa despre CARLOS - este intoxicat de presa pana peste cap - PAREREA MEA

#46
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Pentru cine tine cu STEAUA si gandeste asa despre CARLOS - este intoxicat de presa pana peste cap - PAREREA MEA
Ce presa, s-a vazut clar ca nu are reflexe. Pana acum aveam dubii insa acum m-am lamurit. S-a aruncat inutil si spectaculos la ambele goluri. Am vazut pe gsp, pana si Ienei il considera vinovat la ambele goluri. E clar ca Steaua mai are nevoie de un atacant si un portar bun. Oricum Badea mi-a placut, a jucat destul de bine. Eu as zice ca merita sa joace si in retur.

#47
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View Postimblanzitoruldelei, on Aug 10 2006, 00:21, said:

Pentru cine tine cu STEAUA si gandeste asa despre CARLOS - este intoxicat de presa pana peste cap - PAREREA MEA
Uite eu gandesc asa despre Carlos aproape de cand a aparut la Steaua. E muult mai slab decat Hamutovski.
Nu ma intereseaza ce zice presa. Am vazut foarte bine ce s-a intamplat pe teren.

#48
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Cat mai trebuie sa acceptam aceasta facatura de portar?

#49
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Si Hamu ce a  facut ? La ultimele sale meciuri ma refer.

#50
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Macar gresea o data pe meci nu tot meciul. Ambele goluri in seara asta au fost parabile. La lovitura aia libera avea tot timpul din lume sa respinga mingea mai ales ca se plasase pe mijlocul portii nu pe coltul lung.

#51
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postimblanzitoruldelei, on Aug 10 2006, 00:21, said:

Mda - va pun ziaristi astia vorbe in gura !!!

I-a spuneti cu ce e diferit golul lui Paraschiv de cel al 2 lea al Standardului  ?

Raspund eu pentru voi : la noi era in poarta un portar ''slab'' CARLOS la ei nu conteaza ca nu are parul vopsit .

Voi nu cred ca ati vazut pea multe goluri din lovituri libere.

Mai urmariti si voi meciuri fratilor - cand se trage peste ZID ( grupul acela de jucatori din fata mingii) e gol 100% daca e pe poarta .

Astfel de momente le observati si in campionatul intern . De ex. Niculescu de la DINAMO este AS la astfel de lovituri.

Dar asta e - daca e CARLOS- e prost ; daca era oricine altcineva e NESANSA .

Pentru cine tine cu STEAUA si gandeste asa despre CARLOS - este intoxicat de presa pana peste cap - PAREREA MEA
Nenea, tu te-ai uitat la meci??   Eu unul nu am nimic cu Carlos, dar nu are reflexe, pleaca tarziu la mingii, parca nu le vede. Golul lui Para, a fost un sut plasat frumos, portarul nu prea avea ce sa faca. La golul lui Rapaic, a lovit-o defectuos, nu a avut viteza, Carlos cam avea timp sa intervina, dar iarasi a plecat tarziu pe directia mingiei. La golul 1, iarasi senzatia a fost ca e cam intarziat in reactii si pleaca tarziu spre minge. Norocul nostru si al lui Carlos e ca are aparare beton in fata, dar cand gafeaza apararea (cum a fost la golul 2) e util sa mai ai si un portar care sa te scoata din rahat.

#52
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Un rezultat bun zic eu, care ne da sperante pentru retur. Stadionul o sa fie plin, deci cam 50.000 de oameni si Standard chiar nu cred ca are vre-o sansa sa ne bata aici.
Revenind la meciul de aseara, noi am reusit doua goluri spectaculoase, iar ei au dat doua goluri de portar. Ma arunc si eu in gura lumii si spun ca portughezul nu e portar de Steaua. A facut doar jumatate din plonjon la ambele goluri si a sarit in contra-timp.

Mingea a circulat mai bine odata cu intrarea lui Cristocea. Sper sa-l avem in teren titular la Bucuresti, pentru ca ne trebuie un jucator tehnic. Mai ales daca il tine pe Bostina rezerva.

#53
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Trebuiesc scosi Nicolita si Carlos fara discutie. Pe Nicolita l-am urmarit de cand a inceput campionatul si nu alearga deloc, sta si o freaca. La primul gol primit de noi el a gresit si nici nu s-a mai obosit sa alerge inapoi. Iar Carlos cred ca este portarul cu cele mai multe goluri luate si cu cele mai putine suturi trase pe poarta lui. Aparatorii nostri cred ca sunt disperati, daca au trecut o singura data pe meci atacantii adversi de ei si nici atunci decisiv si au tras pe poarta e Gol.

#54
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005
Pentru cei care nu au vazut golurile, sau vor sa le revada:
Paraschiv
Rapaici 1
Rapaici 2
Petre Marin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate