Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Medicul de familie

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View Postmaltese, on Feb 20 2009, 06:58, said:

De la angajator ceri o adeverinta (scrisa la calculator) privind calitatea ta de angajat (resursele umane se ocupa de asta). Trebuie sa aiba datelele de identificare a firmei si la unele am mai vazut scrise conturile in care se achita banii pentru CAS.
La medicul cel nou mergi cu o copie de buletin si adeverinta. Atat. La casa de asigurari banii se dau dupa CNP, deci cand te-ai inscris la alt medic automat iesi din evidenta celui vechi.

Bineinteles ca medicului cel nou i-ar trebui o fisa de a ta, cu analizele si tot ce tine de medical, dar nu e neaparat necesar.

Atat, e simplu ca buna ziua. La cat de important e numarul de pacienti inscrisi pentru un medic de familie nu cred ca o sa te plimbe prea mult, ede buletinul si te inscrie, de restul ai timp.

deci ma pot inscrie la un medic de familie din alt judet fara a-mi schimba domiciliul ?
mie asa mi-a spus medicul curent.

#38
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

View Post***MIHAI***, on Feb 20 2009, 19:18, said:

deci ma pot inscrie la un medic de familie din alt judet fara a-mi schimba domiciliul ?
mie asa mi-a spus medicul curent.
In prezent, am medicul de familie in Bucuresti, acesta avand contract cu CAS Bucuresti, eu sunt asigurat CASAOPSNAJ si locuiesc in jud Valcea. Si sunt in deplina legalitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate