Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

problema cu asig

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Am si eu o prbl si poate imi dati niste sfaturi.Imi cumparasem o masina de 10 zile ,aveam nr rosii,nu apucasem sa ii fac nici casco si a dat un dobitoc in mine de m'a proiectat cu partea mea exact intr'un stalp.Am avut un noroc ca nu am luat stalpu cu 10 cm mai spre mine ca prbl. imi facea capul varza.Si acum cei de la asig pe asigurarea obligat a aluia,de la Allianz,pe care sincer ii credeam mult mai seriosi ma tot amana cu expertize si cu tot felul de chestii.Au tredcut apoape 2 luni si nu se mai face nmk.Ar fi ceva de facut sa ii grabesc putin?

#2
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
du-te la inspectorul de daune de la Allianz, si zi-i ca urmatoarea ta oprire este la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor. Nu au nici un fel de scuza sa te amane atat.

Edit: sa inteleg ca masina candideaza cu succes la dauna totala? asta ar explica reticenta lor, dar tot nu au nici un fel de scuza.

Edited by cryo, 26 July 2006 - 13:47.


#3
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006

View Postcryo, on Jul 26 2006, 14:45, said:

du-te la inspectorul de daune de la Allianz, si zi-i ca urmatoarea ta oprire este la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor. Nu au nici un fel de scuza sa te amane atat.

Edit: sa inteleg ca masina candideaza cu succes la dauna totala? asta ar explica reticenta lor, dar tot nu au nici un fel de scuza.
da candideaza la dauna totala dar ei se feresc sa imi dea un raspuns clar ca sa stiu eu ce sa fac.acum o sapt au zis ca pana maine imi dau un tel sa imi spuna cum sta tb si dc maine nu imi dau o sa ma duc peste ei si sa vad ce se poate face

#4
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Mai dati'mi si mie un sfat va rog ca sunt disperat.Ma tot amana astia si numai stiu ce sa fac

#5
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View Postnegrish83, on Jul 31 2006, 03:08, said:

Mai dati'mi si mie un sfat va rog ca sunt disperat.Ma tot amana astia si numai stiu ce sa fac

Fa-le o adresa oficiala, la care, teoretic, sunt obligati sa raspunda.
Daca raspunsul nu te satisface sau nu vine intr-o saptamana, fa o plangere la CSA. Astora vor fi obligati sa le raspunda.

Pana acum nu ti-au oferit nici un motiv pt. amanare? Are celalalt sofer deschis dosar penal pt. accidentul cu tine? Uita-te pe procesul verbal, pe pag. 2, jos, daca asiguratul RCA a semnat ca e de acord cu despag. pe cale amiabila. Daca nu, asta e motivul.

Bafta! :peacefingers:

#6
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
nu tot ce mi'au spus este ca asteapta rezultatul expertizei si ca dupa aceea ma suna.numai ca expertiza asta dur de 2 sapt.si ei numai suna.i'am mai sunat eu si ac raspuns.nu ala nu are dosar penal ca nu au fost victime,nu era baut ce dosar penal sa  se fac

#7
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 11.11.2004
Mai nou tot plangeri vad de la aliantz si laude pt BT. Am si eu o problema cu ei. Nu vor sa ma despagubeasca la valoarea reala desi le pun in fata articolul de lege care scrie clar ce obligati au, ei ma duc de nas ca nu e asa.
Stie cinva EXACT care sunt normele IN VIGOARE de aplicare a legii asigurarilor de raspundere civila auto, cu numar data si monitor oficial? PLS
Mersi

#8
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View Postsebyss, on Sep 7 2006, 22:07, said:

Mai nou tot plangeri vad de la aliantz si laude pt BT. Am si eu o problema cu ei. Nu vor sa ma despagubeasca la valoarea reala desi le pun in fata articolul de lege care scrie clar ce obligati au, ei ma duc de nas ca nu e asa.
Stie cinva EXACT care sunt normele IN VIGOARE de aplicare a legii asigurarilor de raspundere civila auto, cu numar data si monitor oficial? PLS
Mersi

Ordinul CSA 3108/2004. Dar a fost modificat de cateva ori pana acum, deci degeaba iti dau nr. de M. Of.. Daca ai un program legislativ care stie sa faca versiuni sintetice ale actelor normative nu-ti mai trebuie M. Of.

Poate te ajuta asta!

Bafta! :peacefingers:

#9
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
eu nici pana azi nu am rezolvat cu nenorocitii astia de la Allianz.I/am dat in judecata si astept sa am prima infatisare la tribunal.Mari nenorociti sunt astia.

#10
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View Postnegrish83, on Jan 3 2007, 18:39, said:

eu nici pana azi nu am rezolvat cu nenorocitii astia de la Allianz.I/am dat in judecata si astept sa am prima infatisare la tribunal.Mari nenorociti sunt astia.

Sincer imi pare rau! Sa ne tii la curent cu ce se intampla! Nu ti-au dat inca o explicatie pentru refuzul de plata?

#11
maxone

maxone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.08.2003
Adica din iulie pana acum, vrei sa spui ca nu s-a rezolvat? Ai vorbit la CSA, sa le faci o plangere? Sau poate tu nu ne spui tot adevarul, si cine stie ce s-a intamplat de ai ajuns sa te judeci cu ei?

#12
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
nu s-a dat nici o explicatie in afara faptului ca mi-au zis ca in urma expertizei facute de ei accidentul nu s-a intamplat asa.Si totusi politia a constatat accidentul si au intocmit proces verbal ca asa s-a intamplat.Nu se bat cap in cap?

#13
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Iar de CSA m/am interesat si nu e decat o alta pierdere de timp.Nu fac decat sa te mai amane inca o luna sau 2 cu termenele pe care le impun ei,prin notificarile pe cale le fac.Am facut eu notificarile conform legii si nu se poate inainta cazul decat dupa expirarea a 30 de zile de la notificare,dupa care tb perioada de conciliere facuta de avocat si tot asa
Totul este o lungire a timpului si ei stiu foarte bine lucrurile astea si nu fac decat sa traga de timp.

#14
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Pai ti-au spus ca dupa parerea lor accidentul nu s-a intamplat asa! Asta e explicatia! Daca sunt in stare sa demonstreze asta in instanta, vor castiga!

Celalalt sofer si-a recunoscut vina? A atacat procesul verbal?

Bafta!

Edited by batman, 05 January 2007 - 12:46.


#15
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Pai normal ca si-a recunoscut vina doar a venit cu mine la politie si am dat declaratiile impreuna.Mi-a dat asigurarea si i s-a dat si o amenda.

#16
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
In cazul asta o sa va bateti in expertize auto.

Bafta! :peacefingers:

#17
negrish83

negrish83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.07.2006
Sa fie.Din punctul meu de vedere nu au nici o sansa si nu fac asta decat sa traga de timp pt ca nu vor sa dea o suma mai mare de bani cand ei au incasat de pe obligatoria lu ala 2 mil poate.Practic se bat cap in cap un organ suprem in stat , politia, si o firma privata.Ce sa mai credem atunci.....Dc politia a venit la fata locului , a constatat accidentul,ne-a trims la o sectie de pol s-a facut constatarea si proc verbal ei vin acum si zic ca nu s-a int asa? Asa ceva nu mi se parea posibil la o firma care zice ca se respecta...

#18
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Asta cu organul suprem in stat e subtirica rau de tot. Imi aduc aminte acum un an au dat la stiri un politist care amendase un consatean cu proces verbal in toata regula "pt. ca are fata de prost si e maimutoi". Acelasi politist poate astazi completeaza procese verbale in urma accidentelor auto. Nu vreau sa spun ca asta ar fi si cazul tau, dar politistii mai fac si tampenii.

Partea proasta in cazul tau este ca n-ai CASCO. Daca ai fi avut, pana acum ai fi recuperat de mult banii si ai fi lasat firmele de asigurari sa se razboiasca prin instanta. Daca accidentul s-a intamplat asa cum zici, iar politistii au completat cum trebuie procesul verbal nu ai de ce sa-ti faci probleme. Totul se va rezolva. Sa ne tii la curent.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate