Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

De ce symbian?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
INVATA SA SCRII IN ROMANA!

#38
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postdakos, on Jan 12 2007, 13:43, said:

merci mult pt player video .exista posibilitatea sa pun radio pe tel meu dar aplicatie sis compatibila nu radio online satelite sau gprs? dc vrei ceva  joace sau app ......
da, exista programe care fac radio, tv, satelit, gps, merg la cumparaturi si fac si de mancare - inlocuiesc cu sucess aplicatia 'mama' :coolspeak:

#39
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postzuppy, on Jul 22 2006, 01:27, said:

- am multitasking adevarat
- am real player, prin el urmaresc streamingul posturilor tv din vodafone live
- am un soft prin care imi controlez desktop-ul, ceva in genul unui vnc via bluetooth (pot sa vad si filmele care ruleaza pe calculator, nu ca mi-ar folosi la ceva :D ) - http://mtvoid.com/screenshots.html <- pozele interesante sunt la sfarsit
- mai am opera mobile, care nu e acelasi lucru cu opera mini, si care e un browser web destul de complex.
- am un soft pentru prognoza meteo, se conecteaza la net si isi ia datele pentru urmatoarele 4 zile.
- am agile messenger, cu care ma pot conecta la icq, yahoo si google talk.
- am putty, care chiar mi-a folosit o data.
- am adobe pfd, pot sa vad pdf-uri pe telefon.

etc etc

sunt o groaza de aplicatii utile.

Multitasking exista si pe platforma Java de la SE.
Streaming face orice telefon cu playerul incorporat daca suporta. Nu ai instalat tu Real Playerul pe telefonul tau.
Softul de desktop exista si pe Java, si exista si direct incoporat la SE (la Nokia trebuie sa platesti pentru el)
Opera Mobile este cam la fel cu Opera Mini. Diferenta e ca Opera Mini poti sa il faci sa lucreze landscape (sac!).
Agile Messenger nu mai merge de cateva luni gratis, si exista si clientii de messenger pe Java destui.
Putty este un program Java.
Adobe PDF am si eu pe Symbian 9.1 si merge ca un cur (nu deschide fisiere mari etc.)

FYI Sunt posesor de Nokia N73, si am avut alte doua Nokia pe Symbian inainte deci sa nu aud comentarii de "fanboy" sau mai stiu eu ce.

#40
Dark_Wolf

Dark_Wolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.11.2006
Am si eu doua intrebari:
   Are cineva o idee de unde as putea sa iau Symbian 9.1 sau windows mobile??????
   Si cum instalez una din astea????


Ms fff mutl
:cheers:  :hug:  :kisstogether:  :camera:

#41
ovidiugm

ovidiugm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.06.2003

View PostDark_Wolf, on Jan 16 2007, 18:23, said:

Am si eu doua intrebari:
   Are cineva o idee de unde as putea sa iau Symbian 9.1 sau windows mobile??????
   Si cum instalez una din astea????
Ms fff mutl
:cheers:  :hug:  :kisstogether:  :camera:

Am si eu o intrebare in completare:

Am si eu un Nokia 1100 cu lanterna. Are cineva idee care din Windows-urile de aici
ftp://[email protected]/BlueAngel/Extended_Roms/
merge instalat pe el?
Si cine imi da si mie pe mail CD-ul cu MacOS X, ca sa mi-l fac iPhone?

MSSS plz plz ms ms mutl ... (MUTL?? wtf is MUTL!)

Edited by ovidiugm, 17 January 2007 - 00:04.


#42
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006

View PostValentine, on Jan 14 2007, 17:07, said:

Opera Mobile este cam la fel cu Opera Mini. Diferenta e ca Opera Mini poti sa il faci sa lucreze landscape (sac!).
Cum faci să meargă Opera Mini în Landscape??? :w00t: Mi-ar prinde bine! (am un Nokia 6234)

#43
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postovidiugm, on Jan 17 2007, 00:00, said:

Am si eu un Nokia 1100 cu lanterna. Are cineva idee care din Windows-urile de aici
ftp://[email protected]/BlueAngel/Extended_Roms/
merge instalat pe el?
:lol: tare cu lanterna ...

Avand in vedere ca este un program java se poate edita direct in sursa, sau se poate downloada programul deja editat pentru landscape :)

#44
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
eu ma intreb cum pot unii sa abereze 100% in ultimul hal....Windows mobile pe symbian :)) e de ras ma baieti... Care e desteptu care are WM pe Symbian ?

#45
Dark_Wolf

Dark_Wolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.11.2006

View Postovidiugm, on Jan 17 2007, 00:00, said:

Am si eu o intrebare in completare:

Am si eu un Nokia 1100 cu lanterna. Are cineva idee care din Windows-urile de aici
ftp://[email protected]/BlueAngel/Extended_Roms/
merge instalat pe el?
Si cine imi da si mie pe mail CD-ul cu MacOS X, ca sa mi-l fac iPhone?

MSSS plz plz ms ms mutl ... (MUTL?? wtf is MUTL!)
nu merge frate pe tel ala

#46
vhedone

vhedone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.12.2006
merge sigur, am io asa

#47
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

View Postvhedone, on Jan 17 2007, 23:24, said:

merge sigur, am io asa

ma...da mi un pm cu ID u d pe yahoo sa vb...dar nu cred k merge....in fine...

#48
Dark_Wolf

Dark_Wolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.11.2006
Datimi si mie sau spuneti de unde si care sa iau din urmatoarele doua softuri pt. N-Gage:
                                         -SymbianOS 9.1!!!
                                         -Windoes Mobile 2005-2006-2007!!!!

#49
usernome

usernome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.04.2005
lucrez cu telefoane si in telefoane de cand au aparut, si nu am vazut symbian peste windows mobile sau linux peste symbian sau ce vreti peste ce vreti voi asa ca terminati cu aberatii....
am intalnit o persoana care a lucrat la nokia si incearca sa puna win98 pe 9210 dar era programator si stia sa emuleze diverse chestii din sistemul de operare....
asa ca terminati cu prostii... e destul de complicat sa schimbi o limba la un pda, trebuie sa stii sa nu pierzi certificate si alte chestii si voi vreti sa instalati sisteme de operare diferite  :cursing:

#50
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
ma baieti, sa fim seriosi, nu veti vedea voi pe symbiane sistem wm sau etc in afara de symbian. Oricum, ideea a fost inteleasa. Am citit odata despre O2 pe symbiane, cum se procedeaza cu acest O2 :mellow:

#51
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Or fi sistemele de operare puternice, dar emulatoare care sa suporte un sistem de operare intreg inca nu exista pentru telefoane. Cat despre instalarea altui sistem de operare pe telefon, si nu updateuri de firmware pe WM, e deja de domeniul fantasticului. Daca s-ar putea ar aparea pe piata telefoanele fara system ca la calulatoare si apoi tu iti alegi ce vrea muschiul tau: Symbian pe Qtek, Palm OS pe Nokia 9300 si... ce glumet sunt. :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate