Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

sript pentru adaugarea unei file noi in fisiere pdf

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
caut de ceva vreme un programel (script) care sa imi adauge o noua fila in fisiere pdf in masa . adica sa faca treaba asta la 100 de fisiere o data sa zicem . vreau sa adaug o fila noua in aprox 1 mil de pdf-uri si nu cred ca ma tin nervii sa fac treaba asta fisier cu fisier folosind adobe pdf pro
ma puteti ajuta ?
thanks .

#2
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
1) adica vrei sa adaugi o pagina din alt pdf la sfarsitul tutror pdf-urilor nu?
2) da-mi "fila"
3) pdf-urile sunt protejate? ca nu am sa pot face append daca au Document Security
4) o data limita ?
5) ce oferi in schimb ? :cheers:

#3
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View PostRAZ, on Jul 25 2006, 09:58, said:

1) adica vrei sa adaugi o pagina din alt pdf la sfarsitul tutror pdf-urilor nu?
2) da-mi "fila"
3) pdf-urile sunt protejate? ca nu am sa pot face append daca au Document Security
4) o data limita ?
5) ce oferi in schimb ? :cheers:

5 spune tu cat costa scriptul
4 nu exista termen limita
3 nu sunt protejate
2 nu cred ca pot sa iti dau ~1 milion de pdf-uri
1 da...la inceputul pdf-ului

#4
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
La 2 m-am referit sa-mi dai doar pagina pe care o vrei inserata in toate pdf-urile pe care le ai, dar am sa fac astfel incat sa selectezi pdf-ul si pagina pe care o vrei inserata in lista de pdf-uri...

Aplicatia va fi gata pana cel tarziu maine : 29 Iulie 2006 (14:00-15:00 ) Daca vrei sa-mi oferi ceva in schimbul ei as avea nevoie de un domeniu .ro
Sa continui lucrul la "Procesorul de pdf-uri" ?
Mai vrei sa mai faca si altceva? spre exemplu sa le paroleze sau sa aplice Document Restrictions pe ele ... etc?

#5
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
Check your PM
Asa arata:
Attached File  PDFProcess.gif   34.48K   97 downloads
:notangel:

#6
AndiOliver

AndiOliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 27.02.2003
In spiritul concurentei vin si eu cu o versiune.

Versiunea curenta, poate inregistra mai multe taskuri de procesare PDF, se pot pastra taskuri inregistrate, dar care sa nu actioneze prin simpla setare Activ/Inactiv. De asemenea se poate hotara pe indiferent ce task daca procesarea se va intampla la inceputul, respectiv sfarsitul fisierului.

Mai multe se pot observa instaland programul.

Acesta este realizat in C#, cu data inregistrate XML - fiind necesara pentru instalarea acestuia pe sistem a framework-ului 2.0. Kitt-ul de instalare va poate directiona pe Microsoft pentru instalarea acestuia in cazul in care nu este deja instalat.

:peacefingers:

Attached Files



#7
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
Am sa atasez si varianta mea pentru cine mai vrea o astfel de aplicatie:
Attached File  PDFProcessor.rar   534.35K   32 downloads
PS: Programata in BCB6 nu face decat ce a cerut Sergiu_Q: adaugarea unei pagini dintr-un alt pdf tuturor pdf-urilor din lista, nu are setup - ruleaza doar aplicatia (no time for a setup) , nu aveti nevoie de nici un runtime (nici macar de adobe) doar un Windows  :peacefingers:
Screenshot

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate