Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Constructii vs ase

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Unde ar fi mai bine sa ramana ? la Facultatea de constructii din Universitatea Ovidius Constanta sau la Ase la facultatea Andrei Saguna tot din Constantna ??

#2
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006

Quote

[u][z][z][y]' date='Jul 19 2006, 15:12' post='1696066']
Unde ar fi mai bine sa ramana ? la Facultatea de constructii din Universitatea Ovidius Constanta sau la Ase la facultatea Andrei Saguna tot din Constantna ??
Unde crezi tu ca e mai bine .Daca  Fac. de Constructii din Constanta este la fel ca cea din Bucuresti afla ca e o facultate grea si in primii doi ani mananci matematica pe paine,si de obicei in Bucuresti nu prea promoveaza multa lume.

#3
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005
ASE. Choose life. Choose freedom. Choose ASE :D

#4
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Problema e urmatoarea constructiile sunt la facultate de stat si cu renume ...cel putin in cta ..... ase-ul e la facultate particulara care nu prea e agreata de lume ca nu are asa mare renume ... Eu inclin mai mult spre ase dar nu sunt sigur ca voi avea un loc de munca sigur si bine platit dupa ce terim facultatea ..... cat despre constructii nu prea vreau sa mai fac matematica si mai ales fizica si chime , materii care nu mi`au placut niciodata ......

De aceea nu pot sa ma hotarasc .....
Astept alte pareri ......

Edited by [F][u][z][z][y], 19 July 2006 - 15:42.


#5
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Pai si la ase nu faci mate?Eu stiu ca admiterea la ase se bazeaza pe o matematica destul de grea...
Si eu am cam aceeasi dilema ca tine, numai ca la mine este vb de alta facultate...
Daca alegi aseul, nu se stie daca expansiunea bancilor in 4,5 ani va mai fi aceea, eu cred ca se va opri si atunci ce vei face...poate o firma...

#6
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Se face mate si la ase dar la mate ma mai pricep ...in schimb la fisiza si la chimie sunt varza nu mi`au placut niciodata aceste  2 materii ....
Astept pareri in speciala de la cei care sunt sau au fost la cele 2 facultati

#7
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
ai grija cu facultatea de constructii , decat daca esti sigur pe cunostintele tale incearca pentru ca daca nu o sa pierzi 1 an sau 2 degeaba

Edited by Doggfather, 20 July 2006 - 09:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate