Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Distractie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
In aceasta seara am putut sa urmaresc la HBO doua ore de exceptie. COMEDIE, DISTRACTIE 100% la MAX.

Daca va puteti imagina o sala IMENSA plina de oameni care au venit acolo sa se DISTREZE si culmea.. o si FAC.

A fost vorba despre o gala sustinuta de 4-5 comici foarte renumiti la ei (ceva gen Seinfeld). PE langa faptul ca tipii aia au facut un show de zile mari, m-a socat reactia salii.

Nu am vazut de extrem de mult timp atatia oameni stransi la un loc atat de bine dispusi. NU am mai vazut niciodata un public atat de calduros si un comportament ATAT DE CIVILIZAT, atat de .. NORMAL de fapt.

La orice poanta radeau astia din sala de se prapadeau, efectiv il AJUTAU pe comic. Cred ca ar fi ras si daca iesem eu pe scena si le spunea cateva glume tampite  ;)

O sa-mi spuneti poate ca americanii astia sunt mai fraieri insa... sincer incep sa ma intreb din ce in ce mai serios CARE sunt de fapt fraierii. NOI care ii mai pacalim pe Ebay si suntem cool sau ei care STIU sa se distreze si care probabil MAI CRED in niste valori pierdute ?

Oricum.. nu de EI vroiam sa vorbesc aici...

Vroiam sa va spun ca TARE as mai vrea asemenea spectacole si ca as da "oricat" pe un bilet la un asemenea spectacol :D Apropo.. stiti cat costa la ei ? 10 USD...

10 dolari nenorociti ca sa vezi LIVE 4-5 comici celebri si de nota 10. La noi a costat biletul la amaratul ala de Elton John de 5 ori mai mult probabil... La noi a fost aproape goala sala la Elton John. La ei erau mii de oameni acolo.

I know.. nu e tot una insa cred ca spune si asta destul de multe.

NU mai exista spectacole. NU avem oameni de calitate, nu avem distractie. Ce poti sa ceri cand distractia noastra maxima e reprezentata de "Leana si Costel" !?

Si daca nu stiati, am avut si noi comici. Am avut si noi oameni de exceptie si sali pline de oameni care veneau pentru DISTRACTIE...
Si nici nu costa mult.

Ce naiba se intampla cu tara asta !?!?

#2
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Am vazut si eu show-ul respectiv.
BTW Filmuletul respectiv a fost regizat de Spike Lee si comicii au fost negri.
Audienta era in general black dar radeau la glumitele astora si niste albi pe acolo si nu pareau impresionati de anumite diferente (glumele respective au fost facute pt. negri).
Intr-adevar am fost si eu impresionat de cum radeau spectatorii la absolut orice spunea comicul.
Very nice.
Nu vreau sa par pesimist dar va mai curge multa apa pe Dunare pana se va intampla la fel si la noi.

#3
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Am vazut si eu. Si am mai vazut si Jerry Seinfeld - I'm telling you for the last time care a avut un efect asemanator la mine (am ras pe rupte).
Sincer... Nu cred ca o sa apuce nepotii mei o asemenea atmosfera pe la noi (pana nu scapa romanul nostru de griji, nu o sa se poata relaxa cum tebuie), dar am fost la cateva spectacole pe la noi (Divertis / VM / DOD) si trebuie sa recunosc ca totusi am prins vreo 10-20 min si la noi de atmosfera care rivaliza cu ce am vazut la TeVeu...

#4
TryCatch

TryCatch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.06.2003
Griji mari aveau romanii si cand pe scena erau Octavian Cotescu, Toma Caragiu, Amza Pellea...si era super, era perfect.Erau actori de geniu.Si acum este Divertis, dar e singular in peisajIn plus , sunt multe aberatii care apar pe toate afisele, posturile tv, peste tot.

#5
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
Ideea mi-a fost data de threadul lui Monitox cu distractia. Ca la ei se distreaza oamenii si la noi nu. Ca americanii poate sunt niste copii mari/ naivi/ tampiti iar romanii niste genii/ inteligenti/ dibaci, etc.

Unii zic ca americanii nu-s in stare de nimic si ca tot ce e de valoare acolo a fost facut de emigrantii cei destepti si muncitori (printre care si romani, bineinteles). Si mi-am pus intrebarea (intrebarile) urmatoare:

Cine sunt prostii: cei care reusesc sa atraga si sa foloseasca valorile, sau cei care le nasc (pe valori) si le cresc, dar nu stiu sa le pastreze?

De ce nu suntem noi in stare sa atragem/ pastram oameni de valoare care sa cladeasca Romania asa cum s-a cladit america?

De ce la ei, daca sunt asa de prosti, e asa de bine si de ce la noi, daca suntem asa de destepti e asa de rau?

#6
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Yep.. am avut si noi actori de geniu. Acum sunt considerati geniali catva sifilitici care pot sa zbiere tare pe scena si sa dea impresia ca "traiesc" tare scena  :drac: (cred si eu.. tragi de doua ori pe nas si traiesti orice la MAX)

Umor de mai proast acalitate ca Vacanta Mare nu cred ca exista pe planeta si totusi au MEGA RATING. Emisiuni prezentate la a 3-a reluare au rating mai mare decat finala Big Brother :D

CE DRACU e cu tara asta !?!? CE naiba, ce nu a reusit Ceausescu (si amicii) in 50 de ani vad ca au reusit altii in cativa ani !

Lumea nu mai are chef sa traiasca. A fost un sondaj la Prima de curand in care 75% dintre Romani au declarat ca ar merge sa munceasca in strainatate CHIAR DACA ar putea sa-si riste integritatea corporala.. (cam asa suna intrebarea).

75% !!!!!!!!!!!! Pai ce "tara" mai e asta daca 75% din populatie vrea sa PLECE !?

#7
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Zubaida, nu am vazut in profil varsta dar o sa fac totusi o presupunere: Nu crezi ca singurii vinovati suntem NOI, TINERETUL? Nu cred ca am vazut mosi in discoteci, nu cred ca i-am vazut imitand pe cei de la VM, nu cred ca... Dar de ce as continua? Cred ca intelegi unde bat... In momentul in care vom invata sa apreciem adevarata "arta"... Hehe! Dar pana atunci ne vom lasa manati si manipulati de vointa si mai ales gusturile celor care cica ar reprezenta majoritatea! (Eu unul nu mai cred in rating-urile .ro)
Monitox: Cand am facut acel chestionar nici nu stiam de acest editoral... Dar te sfatuiesc sa nu te mai avanti in a crede in "iesiemesuri"! Arunca o privire la rezultatele de aici: http://www.softnews....&threadid=14623 ! M-au surprins rezultatele,atat de la acest poll cat si cele de la Prima, dar cred ca ramane la latitudinea ta sa alegi care sunt mai apropiate de adevar si mai ales de... VIITOR!
Imi pare rau ca trebuie sa ajung la aceiasi concluzie ca si la alt thread, dar: Ce bine ne sade noua, nu?, sa stam si sa comentam, dar mainile tot in... san le tinem! Care-i problema? NOI!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate