Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ce universitate sa aleg, daca vreau sa fac dreptul

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Vreau sa fac dreptul, si nu stiu la ce universitate sa ma indrept...

Nu as refuza nici la particulari, daca ar fi o universitate de calitate, vreau sa invat meserie, nu sa o cumpar. Cine ma poate indruma un pic, la o universitate buna...

#2
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
Facultatea de Drept din Timisoara din cadru Univ de Vest

#3
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
mersi, da nu stii cumva si o adresa de web unde pot sa vad mai multe, daca se da admitere si etc etc

#4
deiu

deiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.09.2005
Faultatea de Drept din Universitatea Babes-Boliay din Cluj sau din Universitatea din Bucuresti.

#5
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 adishior, on Jul 2 2006, 20:44, said:

mersi, da nu stii cumva si o adresa de web unde pot sa vad mai multe, daca se da admitere si etc etc

Universitatea de Vest Timisoara

sau direct linkul dreptului:

Facultatea de Drept, Timisoara

Edited by H725, 05 July 2006 - 16:56.


#6
papanash

papanash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 24.03.2004

 ApologetX, on Jul 2 2006, 20:33, said:

Facultatea de Drept din Timisoara din cadru Univ de Vest

De asta sa te feresti ca de raie. Am cunostinte care au terminat acolo. Coruptie cat cuprinde, foi de examen disparute, note pierdute s.a.m.d. Cunosc un caz in care o cunostinta a dat un examen de doua ori desi promovase prima oara.
Aia numai facultate nu e. Un fel de circ de proasta calitate. La fel si majoritatea facultatilor care apartin Universitatii de Vest.

In Timisoara mai exista facultate de drept si la Universitatea Tibiscus. Despre Tibiscus insa nu stiu mare branza.  

Despre universitatea Dragan din Lugoj am auzit numai cuvinte de lauda.
Mai demult, la Cluj era o facultate foarte buna. Nu stiu cum o mai fi astazi.

#7
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

 papanash, on Jul 5 2006, 19:36, said:

De asta sa te feresti ca de raie. Am cunostinte care au terminat acolo. Coruptie cat cuprinde, foi de examen disparute, note pierdute s.a.m.d. Cunosc un caz in care o cunostinta a dat un examen de doua ori desi promovase prima oara.
Aia numai facultate nu e. Un fel de circ de proasta calitate. La fel si majoritatea facultatilor care apartin Universitatii de Vest.

In Timisoara mai exista facultate de drept si la Universitatea Tibiscus. Despre Tibiscus insa nu stiu mare branza.  

Despre universitatea Dragan din Lugoj am auzit numai cuvinte de lauda.
Mai demult, la Cluj era o facultate foarte buna. Nu stiu cum o mai fi astazi.


Sora mea studiaza acolo si vad ca nu se plange , dimpotriva se declara multumita ... :rolleyes:

#8
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 adishior, on Jul 2 2006, 20:29, said:

Vreau sa fac dreptul, si nu stiu la ce universitate sa ma indrept...

Nu as refuza nici la particulari, daca ar fi o universitate de calitate, vreau sa invat meserie, nu sa o cumpar. Cine ma poate indruma un pic, la o universitate buna...

Facultatea de Drept din Universitatea Bucuresti  :huh:

#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 placebo87, on Jul 5 2006, 23:11, said:

Sora mea studiaza acolo si vad ca nu se plange , dimpotriva se declara multumita ... :rolleyes:


Inseamna ca e studenta buna. EU auzisem de motica ca trece in carnet la fetele pe care le pica PATU (si nu patru)...


Cit despre Lugoj, sint multumiti pt ca ii trece pe toti, probabil...

#10
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Multumesc tare mult celor care ma ajuta. Pana la urma raman sa ma decid intre Univ Bucuresti, Univ din Ploiesti si din Constanta.

Chestia cu Bucurestiul e un pic cam dificila, pentru ca din cate am vazut eu chiria e mai mult decat imensa. Sper sa ma mai sfatuiti, daca va mai aduceti ceva aminte.

#11
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 adishior, on Jul 6 2006, 20:29, said:

Multumesc tare mult celor care ma ajuta. Pana la urma raman sa ma decid intre Univ Bucuresti, Univ din Ploiesti si din Constanta.

Chestia cu Bucurestiul e un pic cam dificila, pentru ca din cate am vazut eu chiria e mai mult decat imensa. Sper sa ma mai sfatuiti, daca va mai aduceti ceva aminte.

Valahia din Targoviste.  :D
Nu glumesc. Doua dintre verisoarele mele au terminat aici dreptul si acum lucreaza in Bucuresti (una are cabinet de avocatura iar cealalta la o firma).
au camine bune, iar viata e relativ ieftina aici.
singurul inconvenient este ca nu prea sunt posibilitati de distractie pe'aici. dar asta depinde de fiecare, cum stie sa se distreze...

#12
VODAFONUL

VODAFONUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 24.01.2006

 adishior, on Jul 2 2006, 19:29, said:

Vreau sa fac dreptul, si nu stiu la ce universitate sa ma indrept...

Nu as refuza nici la particulari, daca ar fi o universitate de calitate, vreau sa invat meserie, nu sa o cumpar. Cine ma poate indruma un pic, la o universitate buna...

Facultatea de Drept din Timisoara din cadru Univ de Vest sau Dragan - LUGOJ

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate