Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Orlando divorteaza de Netbridge

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

Quote

my way

am plecat, azi mi-am depus demisia din functiile detinute la netbridge. ma simt linistit … ma simt bine.

Later Update: cu o zi inainte de plecarea mea, Cristian Ditoiu, primul partener Netbridge, cel care coordona si detinea procente in Referat.ro, SfatulMedicului.ro, e-Referate si 220.ro si-a anuntat si el plecarea.

http://www.orlando.ro/?p=98

http://www.hotnews.r...Advertising.htm

http://www.hotnews.r...-Internetul.htm

Chiar nu a interesat pe nimeni?

Edited by Astor, 27 June 2006 - 15:48.


#2
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
A divortat de saptamana trecuta.

#3
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Si de atunci nimeni nu a comentat nimic pe forumul asta.....

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
sa comentam ce? a fost decizia omului, inseamna ca a stiu ce face

#5
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Mda, mi-am ales gresit forumul pentru asa ceva...

#6
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
am citit si eu de curand asta si se zvoneste ori ca isi face propria firma sa concureze cu netbridge, ori ca va fi director google romania. sunt curios ce va face in viitor, fiindca e destul de controversat pe internet in .ro

#7
Hysony

Hysony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2004
cred ca era rea multe presiuni in firma, dupa ce a plecat celalalt a plcat si el, sigur s-a intamplat ceva acolo

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,662
  • Înscris: 26.11.2001

View PostAstor, on Jun 27 2006, 18:18, said:

Mda, mi-am ales gresit forumul pentru asa ceva...

Poate daca ai fi mai prezent pe forum si ai citi banda de sus ai vedea si niste stiri.

http://news.softpedi...-ro-27835.shtml

http://news.softpedi...-ro-27537.shtml

In acest moment Orlando se joaca cu interesul media si isi face reclama 4 free.
Bravo lui si asteptam sa vedem catre ce se indreapta lucrurile.

Personal am intuit din primul moment ca isi face jucarie proprie, pt ca o fi Orlando in N feluri, dar prost NU !

#9
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Courage, nu pe tine am vrut sa te jignesc, stiu ca subiectul nu te lasa rece. Am citit deja stirile alea (si nu doar alea). M-a surprins faptul ca nimeni altcineva nu e interesat, nu credeam ca toti ceilalti de aici sunt interesati doar de link-exchange, cec-uri Adsense si tepe Neogen.

Eu cred ca mentine "suspansul" pentru a-si contura noua echipa (cu multi ex-lucratori la Netbridge) si in curand o sa vedem o retea Boom mult ciuntita si una noua care a luat crema Boom. Foarte curand pentru ca "time is money" iar proprietarii de site-uri nu vor sa fie cu un picior intr-o barca gaurita si altul intr-una fara vasle.

Interesant e momentul ales, tinand cont de sezonalitatea publicitatii online, pare o "premeditare".

Edited by Astor, 28 June 2006 - 09:40.


#10
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

View PostAstor, on Jun 28 2006, 09:37, said:

Tepe Neogen.

Tepe neogen ? Ai vreo baza pe care sa sustii asta? Da-mi exemple concrente (doar ai spus la plural)

#11
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Era vorba de ce se vaita lumea, nu ce afirm eu....  :peacefingers:

#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,662
  • Înscris: 26.11.2001
Astor, sunt in  general putini webmasteri care lucreaza cu Boom si cred ca nu activeaza pe aici.

In plus lumea a invatat ca acolo unde sunt doar 2 jucatori (Boom si Arbo) e bine sa te abtii de la comentarii pt ca trebuie sa fii prieten cu amandoi.

Acum situatia este incerta si toata lumea asteapta noi informatii/barfe/susanele.

Din perspectiva mea nu stiu ce se va intampla cu Boom, pt ca la nivel de advertiser si publisher Boom se identifica cu orlando, iar Orlando sa fie prost sa nu ia cu el acei clienti, insa acestea sunt doar supozitii.

#13
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Las' ca acum nu mai sunt doar doi. A mai aparut si Splendid Media Interactive, mai este ci Imedia si Vodanet, subtire, e adevarat, dar se mai schimba lucrurile. De asemenea, observ ca din ce in ce mai multe site-uri prefera sa lucreze cu mai multe regii disparind exclusivitatile, asa cum se vinde acum si Softpedia din cate am vazut.

#14
Magneziu

Magneziu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.06.2006
Eu nu as mai vota pe Netbridge....

Edited by Magneziu, 28 June 2006 - 16:21.


#15
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Imedia si Vodanet sunt tot netbridge ... deci care alti playeri :)
Iar despre Splendid Media ... ma abtin de la comentarii

Daca tot s-a deschis subiectul orlando aici am sa vin si eu cu un mic comentariu: greseala maxima este a celor de la netbridge si le va fi destul de greu o perioada.
De fapt perioada urmatoare este definitorie pentru viitorul lor pt ca nimic nu va mai fi cum a fost pana acum.
Ma asteptam la niste reactii din partea lor dar inca astept, reactii care ar trebui sa le confirme partenerilor lor ca este totul ok; din pacate sunt deficitari.
Orlando & the team vor trai bine in noua tentativa de imperia a lui Sarbu dar doar o perioada (parerea mea).

Partea proasta este ca un om gen Orlando are parte de o groaza de reclama gratuita acum si nu merita. Unii stiu ce spun.

#16
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,662
  • Înscris: 26.11.2001
Din pacate la aceasta ora sigura e Arbomedia...
De la Netbridge nu se aude nimic, iar Splendid media... are 3 mari probleme:

1. nu are publisheri
2. nu are advertiseri
3. nu are... adserver :D

Imedia se vinde doar pe ea, iar Vodanet cum pica :)

Din pacate e ff. greu sa lucrezi cu mai multe agentii; de fapt e aproape imposibil.. de ce ?

1. Vei fi prezent in mai multe portofolii cu diverse preturi => ag cu cea mai buna oferta castiga => scade piata.
2. fiecare vrea sa aiba codurile lui pe site si aici vine distractia cu servitul reclamei; chiar daca ai propriul ad server, tot trebuie sa servesti prin el codul de ag, si risti sa aplici conditii duble => rezultate proaste.

Netbridge are adserverul Softure, iar Arbo o solutie inhouse Made in Cz.

#17
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Frumoasa descriere pentru Splendid Media "cincishpe" :) ... sa ii trimitem un mail si lui SOV ca sa stie in ce baga bani.

Ce a facut netbridge cu 3 agentii ar fi putut sa functioneze. In carti se spune ca este ok sa iti faci concurenta pe un segment de piata atata timp cat targetul este diferit. In teorie functioneaza si uneori si in realitate (vezi marile companii de bere) dar in acest caz este o teorie prost inteleasa si prost aplicata.


Arbo ma gandesc ca nu intra in aceasta discutie pt ca lor chiar nu as avea ce sa le reprosez :) . Nu sunt nici ei perfecti dar din experienta mea personala pot spune ca sunt above the rest.

Revenind la subiect (ce se va intampla la Netbridge) inca astept sa vad o reactie. Oricum, dupa cate se pare, pot spune ca managerii de la Netbridge au lipsit de la lectia de Risk Management :)

#18
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View PostAresGod, on Jul 1 2006, 22:27, said:

Ma asteptam la niste reactii din partea lor dar inca astept, reactii care ar trebui sa le confirme partenerilor lor ca este totul ok; din pacate sunt deficitari.
Asta e cel mai socant, reactia zero a firmei, parca au plecat toti in concediu de rusine.

View PostAresGod, on Jul 2 2006, 13:06, said:

Oricum, dupa cate se pare, pot spune ca managerii de la Netbridge au lipsit de la lectia de Risk Management :)
Sau isi fac si ei bagajele.  :)

Nu stiu unde am citit-o dar mare dreptate a avut ala care a zis-o: daca plecarea lui Orlando afecteaza vizibil Netbridge atunci Netbridge a fost o firmulita muuuult mai mica decat ne-am inchipuit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate