Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Orlando divorteaza de Netbridge

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Ca sa nu fim rai ar trebui sa zicem ca au existat cateva reactii ... dar care nu au nici o valoare. Cel mai mult m-a amuzat tipul de la netbridge care incerca sa posteze un mesaj pe blog-ul lui orlando. Mesajul spunea niste mari adevaruri despre Orlando dar toata discutia a fost deturnata :)
Cele mai penibile reactii sunt comunicatul dat si anuntul de angajare de pe trafic.ro .

Reactia care se lasa asteptata este reactia fata de clienti, care este si cea mai importanta.

Nu neaga nimeni calitatile lui Orlando dar oricum nu l-am suportat niciodata si asta nu se va schimba :)

#20
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

View PostAresGod, on Jul 1 2006, 22:27, said:

Imedia si Vodanet sunt tot netbridge ... deci care alti playeri :)
Nu stiu ce tentativa sunt si Vodanet astia, dar nu inteleg faza cu Imedia. Imedia nu fac parte din BMG, care au ziare, reviste, casa de discuri etc, si se joaca si ei pe net de-a reteaua de site-uri, promovarea intre ele fiind facuta prin "departamentul" Imedia? Dar playeri tot nu sunt, nu baga si nu sunt bagati in seama de nimeni.  :lol:

View PostAstor, on Jul 2 2006, 13:19, said:

Nu stiu unde am citit-o dar mare dreptate a avut ala care a zis-o: daca plecarea lui Orlando afecteaza vizibil Netbridge atunci Netbridge a fost o firmulita muuuult mai mica decat ne-am inchipuit.
Evident, e suficient sa vedem cifra de afaceri de pe mfinante.ro

Edited by submit, 02 July 2006 - 12:37.


#21
Magneziu

Magneziu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.06.2006

View Postsubmit, on Jul 2 2006, 13:32, said:

Nu stiu ce tentativa sunt si Vodanet astia, dar nu inteleg faza cu Imedia. Imedia nu fac parte din BMG, care au ziare, reviste, casa de discuri etc, si se joaca si ei pe net de-a reteaua de site-uri, promovarea intre ele fiind facuta prin "departamentul" Imedia? Dar playeri tot nu sunt, nu baga si nu sunt bagati in seama de nimeni.  :lol:

Quote

- incep negocierile cu Imobiliare.ro, Vodanet, Imedia, Softure, Weblog. In feb. se inchid negocierile cu Vodanet care va deveni parte din grupul de internet (Netbridge nu are actiuni in Vodanet), apoi cele cu Imobiliare (aceeasi situatie ca la Vodanet), Softure, Weblog si Imedia (similar). Softure, achizitionata 50% de Netbridge si 50% de Vodanet, a fost una dintre cele mai strategice achizitii facute. Imedia devine membru in grup in vara anului trecut, o alta decizie strategica foarte importanta pt ca practic 3 din cei 4 mari playeri din internetul romanesc sunt in aceeasi curte izoland Neogenul.
http://www.orlando.ro/?p=99

#22
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Compania MediaPro anunta printr-un comunicat recrutarea lui Orlando Nicoara - fostul director al celei mai mari companii de publicitate on line - si infiintarea unei companii separate MediaPro Interactive care se va ocupa de dimensiunea pe internet a brandurilor specifice.

Directorul general MediaPro, Mihnea Vasiliu vorbeste despre o strategie unitara prin care trustul sa devina un jucator important pe piata online.
"Singura varianta viabila este Orlando Nicoara, recunoscut de intreaga comunitate de business de media ca fiind un vizionar in acest domeniu”.

Orlando Nicoara va ocupa functia de director in cadrul MediaPro Interactive. "Stiu ca am luat o decizie buna, pentru ca am intrat intr-o companie care isi propune primul loc".

http://www.hotnews.r...de-MediaPro.htm

No comment

#23
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Si in evenimentul zilei

http://www.evz.ro/ar...hp?artid=264027

#24
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
se stia deja de joi :)
vedeti postul meu de mai sus

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Acum ramane de vazut daca noua agentie cu Orlando in frunte va ataca Boom & Arbo sau va avea o politica inchisa, pt site-urile proprii (gen Imedia)

#26
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005

View PostCourage, on Jul 3 2006, 02:28, said:

Acum ramane de vazut daca noua agentie cu Orlando in frunte va ataca Boom & Arbo sau va avea o politica inchisa, pt site-urile proprii (gen Imedia)

Normal ar fi sa puna la punct totul legat de siteurile proprii. Nu-i vad in scurt timp sa atace boom, arbo.
Probabil ca totusi vor mai aparea proiecte de genul celui de la campionatul mondial ("Siteuri la comanda")

Legat de splendid, in primul rand trebuie sa rezolve problema adserverului :). Restul problemelor "nu are publisheri, advertiseri" cred ca si le-ar rezolva :)

#27
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View PostCourage, on Jul 3 2006, 02:28, said:

Acum ramane de vazut daca noua agentie cu Orlando in frunte va ataca Boom & Arbo sau va avea o politica inchisa, pt site-urile proprii (gen Imedia)
Pun pariu ca Orlando nu a plecat cu mana goala ci probabil si cu o parte din portofoliul boom.ro dar si o parte din angajatii Netbridge. In maxim un an piata publicitatii romanesti se va schimba total. Sarbu nu cauta un simplu director, el vrea toata publicitatea online. Si in ritmul asta o s-o aiba, Netbridge fiind in corzi, Arbo timid, restul lipsiti de importanta.

#28
decent

decent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.09.2005

View PostAstor, on Jul 3 2006, 12:05, said:

Sarbu nu cauta un simplu director, el vrea toata publicitatea online. Si in ritmul asta o s-o aiba, Netbridge fiind in corzi, Arbo timid, restul lipsiti de importanta.

intr-un an cu siguranta deja vor fi multe lucruri schimbate.

o vrea Sarbu cum zici tu pe toata, dar peste un an probabil si splendid va avea un cuvant de spus in aceasta piata. cel putin eu asa cred.

toate aceste schimbari nu pot fi decat utile pentru dezvoltarea acestei piete, asta daca nu cumva vom mai avea surprize de genul imedia = netbridge etc. ca de vodanet banuiesc ca stia mai toata lumea.

vom vedea...

#29
Hysony

Hysony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2004
au plecat cam multi din Netbridge, s-ar putea sa se reorganizeze

#30
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Sau sa se inchida.  :D

#31
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004

View PostAstor, on Jul 3 2006, 23:06, said:

Sau sa se inchida.  :D

Nu are cum sa se inchida.
Nu acum :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate