Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

putin ajutor si pt mine va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sinisa

sinisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.06.2006
:cursing:  :cursing: am si eu o moca problema . De la un timp mausu meu aluat o razna de tot
. Nu mai pot sa dau click pe nimic . Imi fuge pe tot ecranu si nu mai port sa ating nici o icoana. Am un maus optic si l am inlocuit cu un maus cu bila dar problema persista . Am pus un maus optic pe usb si mi se blocheaza tot sistemu . Nu mai merge nimic . Nu am umblat la setarile mausului . Problema e ca am incercat camj tot ce mi s a zis . Aveti o alta solutie sau puteti sami spuneti de unde vine problema ?

#2
ianus

ianus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 01.02.2005
Poate ar fi bine sa-ti reinstalezi sistemul.

#3
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Ce sistem ai ? Probleme de genul asta le aveau placile de baza KT600 de la ASUS. se rezolva prin update de bios.

#4
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View Postsinisa, on Jun 26 2006, 07:44, said:

:cursing:  :cursing: am si eu o moca problema . De la un timp mausu meu aluat o razna de tot
. Nu mai pot sa dau click pe nimic . Imi fuge pe tot ecranu si nu mai port sa ating nici o icoana. Am un maus optic si l am inlocuit cu un maus cu bila dar problema persista . Am pus un maus optic pe usb si mi se blocheaza tot sistemu . Nu mai merge nimic . Nu am umblat la setarile mausului . Problema e ca am incercat camj tot ce mi s a zis . Aveti o alta solutie sau puteti sami spuneti de unde vine problema ?

update bios
daca nu mere, cauta driverele noi pt chipset (daac exista) pe site-ul producatorului:
- reinstalare win
- pune chipset nou

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
E cumva A4Tech ?

#6
Solaris13

Solaris13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2006
Nu sunt convins ca ai incercat si alt mous.
Deoarece in toate cazurile intilnite de mine pana acum (cel putin 20) problema era cu cablul care era intrerupt sau facea scurt. Asa ca taie cablul cu 2cm mai incolo de mous si lipeste-l la loc pe placa mous-iului si nu vei mai avea probleme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate