Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Recomandare lampa video

- - - - -
  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#1
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Stiti ca nu sunt eu genul care sa deschid topicuri aiurea dar pentru ca mi s-a ars lampa pe care o aveam si trebuie sa-mi cumpar alta vreau sa intreb meseriasii care au facut afaceri cu f64 daca se merita cumparata  aceasta lampa. Daca este cineva care a cumparat aceasta lampa sa dea un mesaj aici cu niste pareri: daca e multumit, daca nu a avut probleme cu procesorul care o decupleaza la supraincalzire etc.
As vrea cat mai repede ca sa fac comanda cat mai repede.
Multumesc mult!

#2
Raulici

Raulici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 26.06.2005
Referitor la acest model de lampa, nu stiu sa-ti dau mai multe detalii de fiabilitate, doar atat pot sa-ti spun ca eu am cumparat de la f64 un alt model de lampa si sunt multumit de ea in sensul ca functioneaza corespunzator datelor date de ei pe site. Pot sa spun ca am avut unele probleme legate de achizitionarea ei, caci a trebuit sa fac comanda de doua ori si abia cand le-am trimis un mail am fost sunat si am refacut comanda prin telefon, probabil ca au fost ceva erori pe site. In rest toate bune.

Luck...

#3
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Am un prieten care foloseste acest model de lampa si e foarte multumit(o foloseste de un an de zile). De curand si-a luat un bec de 20 W, a spus ca cel de 35 e prea puternic si-i "arde" imaginea la cadrele luate din apropiere.

Edited by nexland, 09 May 2006 - 11:50.


#4
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Ok. Merci mult baieti. Becuri sunt si in Iasi asa ca imi voi cumpara de aici becuri de 10W si 20W. Si mie mi se pare mult 35W. lampa ma interesa, asa ca mercic fain. Am sa dau comanda azi daca binevoiesc astia sa-mi raspunda la o intrebare. Le-am mai pus o intrebare legata de un anumit acumulator ca vreau sa iau si un acumulator de rezerva.

Topic closed.

#5
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
Si eu folosesc acelasi model de lampa, achizitionat de la f64, tot cu halogen de 20W.
Ai grija la acumulator. Eu l-am luat pe acesta si mai mult de 15-20 de minute nu tine. Ramine mireasa cu buchetul in brate :D

#6
ala_negru

ala_negru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.06.2005
4000 mAh si tine doar atat?? Cam cat de repede se incalzeste?

#7
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
posibil sa am probleme cu incarcatorul, nu stiu.
am sa incerc sa mai achizitionez un acumulator de 4000, de la alta firma, sa vad daca tot atit tine.

"Cam cat de repede se incalzeste?".  La cine te referi: la lampa sau la acumulator in timpul incarcarii?

#8
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postdaddy, on May 9 2006, 13:37, said:

Topic closed.
Nu te mai grabi. ;) Puteam sa il inchid de atunci, dar nu se stie niciodata.

enjoy,
Mtz

#9
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Ok. Chiar ma bucur ca prinde topicul. Eu am vrut sa fie cat mai scurt ca sa nu incalc politica Softpedia referitoare la publicitate. Daca nu e nici o problema atunci chiar ma bucur.  ;) Merci, Mtz.

Serghei, e f ciudat ca te tine atat de putin acel acumulator. Cred ca ai probleme cu acumulatorul sau cu incarcatorul. Atentie insa, cea mai buna intrebare: ai formatat acumulatorul? E Ni-MH nu Li si trebuia formatat.
Din pacate nu mai aveau acumulatori de 4000 asa ca am pus in comanda tot unul de 2100 ca rezerva. maine vine pachetul. Pe vineri, sambata va dau mai multe detalii.

#10
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004

View Postdaddy, on May 10 2006, 16:44, said:

Serghei, e f ciudat ca te tine atat de putin acel acumulator. Cred ca ai probleme cu acumulatorul sau cu incarcatorul. Atentie insa, cea mai buna intrebare: ai formatat acumulatorul? E Ni-MH nu Li si trebuia formatat.

Iata si cel mai bun raspuns: nu l-am formatat  :confuzzled:
Inainte am avut un acumulator Varta NI-MH pe care scria mare NU SE FORMATEAZA, NU ARE "EFECT DE MEMORIE". Probabil in virtutea acestui fapt nu l-am formatat pe asta (este tot NI-MH).

Intrebare prosteasca: il mai aduce la capacitatea-i maxima?

#11
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Incearca asa: il descarci complet si ii faci 2 formatari. de fiecare data il descarci complet.
Daca nici asa nu merge atunci fa rost de un incarcator care incarca bagand impulsuri de intensitate f mica. Asa stiu ca regenerau in service-uri GSM acumulatorii. prob este ca e cam greu de gasit un astfel de incarcator. pentru ca, din cate stiu eu, incarcarea acestor tipuri de acumulatori este prin impulsuri (ceva de genul asta) si difera de incarcarea celor pt telefon care poate fi facuta fara probleme cu orice alimentator potrivit (nu este indicat dar poate fi facuta).
Eu cred insa ca ti-l vei regenera prin ce ti-am scris mai sus.
Acum stau si ma intreb, oare cat timp tre sa-l tii la incarcat pt formatare? Astia de tel se tineau 12 ore dar au amperaj mic.  :confuzzled:
Urata treaba. Eu am sa-i las 15 ore primele 3 incarcari. Fie ce-o fi. Sper sa nu-i bulesc.

#12
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
Intreaba-i si pe astia de la F64 daca trebuie formatati si cit timp.
Sa vezi ce iti zic. Si imi dai si mie de stire :)

#13
caesar73

caesar73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.11.2004

View Postdaddy, on May 9 2006, 11:24, said:

Stiti ca nu sunt eu genul care sa deschid topicuri aiurea dar pentru ca mi s-a ars lampa pe care o aveam si trebuie sa-mi cumpar alta vreau sa intreb meseriasii care au facut afaceri cu f64 daca se merita cumparata  aceasta lampa. Daca este cineva care a cumparat aceasta lampa sa dea un mesaj aici cu niste pareri: daca e multumit, daca nu a avut probleme cu procesorul care o decupleaza la supraincalzire etc.
As vrea cat mai repede ca sa fac comanda cat mai repede.
Multumesc mult!

salutare , stiu ca ne-am mai contrat pe aici dar iti dau o idee
la modelul ala de lampa iti cumperi becuri de 12v/10W-20W si cu un acumulator de 12v/7Ah
faci o adaptare de alimentare de la lampa la acumulator ( te descurci tu ca esti istet) si o sa
te tina lumina cel putin 3 ore aproape nonstop
avantaj : greutate mai mica pe mina
dezavantaj : o sa ai o gentuta pe umar cu acumulatorul plus un fir
:)

#14
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Da mercic, e buna ideea si am studiat-o indelung in Iasi dar n-am motoreta si nici redresor sa incarc un astfel de acumulator. Plus ca lampa asta cica are un procesor care da afara la supraincalzire. Adica are si parte electronica nu doar niste fire de la alimentare pana la bec. Nu ma risc sa o ard.

#15
caesar73

caesar73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.11.2004

View Postdaddy, on May 10 2006, 18:44, said:

Da mercic, e buna ideea si am studiat-o indelung in Iasi dar n-am motoreta si nici redresor sa incarc un astfel de acumulator. Plus ca lampa asta cica are un procesor care da afara la supraincalzire. Adica are si parte electronica nu doar niste fire de la alimentare pana la bec. Nu ma risc sa o ard.

garantat ca modelul respectiv nu are procesor sau alt montaj electronic in ea
( mai ales pentru supraincalzire cel mult pentru incarcarea acumulatorului )
si asta poti verifica desfacind lampa nu are sigiliu nu strici nimic
acum ca idee mai e un model de lampa care ar fi bun dar nu stiu daca iti placa
acest model  la acest model se poate regla oarecum focalizare dar e posibil sa aiba o delimitare clara intre
zona lumina si cea neluminata cara sa apara la filmare la unghiuri largi

#16
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
hei, aveti idee cat ar trebuie sa tina in mod normal acumulatorul de 6v/4000maH, ca sa imi dau seama cind l-am readus pe linia de plutire...

#17
caesar73

caesar73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.11.2004

View Postserghei, on May 10 2006, 18:53, said:

hei, aveti idee cat ar trebuie sa tina in mod normal acumulatorul de 6v/4000maH, ca sa imi dau seama cind l-am readus pe linia de plutire...

la 20W lampa cu acel acumulator cred ca ar trebui sa te tina mai mult de 30 minute nonstop
foloseste solutia de mai sus cu acumulatorul si lampa de 12V
o sa fii mai multumit

#18
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004

View Postcaesar73, on May 10 2006, 19:02, said:

la 20W lampa cu acel acumulator cred ca ar trebui sa te tina mai mult de 30 minute nonstop
foloseste solutia de mai sus cu acumulatorul si lampa de 12V
o sa fii mai multumit

buna solutia cu lampa de 12V. treaba e pe unde se gasesc acumulatori/incarcatori de 12V?
Vorba lui Daddy, nu vreau sa imi iau motoreta ca sa incarc un astfel de acumulator

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate