Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...
 Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 

aparatele electrice de ras

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#91
b0gd4n93

b0gd4n93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2009
Salut.
Am 16 ani si de vreo luna am inceput sa ma barbieresc cu lama ma irit foarte tare si as vrea sa-mi cumpar un aparat de ras electric preferabil sa nu fie cu rotite si sa fie braun pana acum am gasit cateva modele Braun 360 ,braun 330 braun 5875 braun 4875  braun 2874 braun z40 braun 340 braun 2876  si braun z60 care este 280 ron si alt braun z z60 care este 350 ron.
Cei care aveti spuneti-mi ce parere aveti despre ele aspecte bune si rele , mentionez ca bugetul este pana la 400 ron.
Va multumesc!

#92
cosva

cosva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 31.03.2005
Oferta de azi in Romania abunda in aparate Braun si Philips. Eu am inceput cu Panasonic acum 14 ani si am fost multumit de rezultat (nu am mai apelat la lama decat o data in toti acest ani).
Din pacate in Romania oferta de la Panasonic este extrem de saraca, iar calitatea indoielnica. Am achizitionat un aparat Panasonic acum 1 luna de zile de la Domo si deocamdata este ok, tot ce sper este sa ma tina macar3-4 ani (cele luate din Japonia in 1995 si 2000 functioneaza si azi dar lama de la partea cu care corectezi perciuni este tocita si nu ma mai tenteaza repararea).
Iti recomand un Panasonic cu cel putin 3 lame flotante si 8-10 mii rpm.

#93
goodfero

goodfero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.09.2008

 cosva, on 5th November 2009, 11:44, said:

Oferta de azi in Romania abunda in aparate Braun si Philips. Eu am inceput cu Panasonic acum 14 ani si am fost multumit de rezultat (nu am mai apelat la lama decat o data in toti acest ani).
Din pacate in Romania oferta de la Panasonic este extrem de saraca, iar calitatea indoielnica. Am achizitionat un aparat Panasonic acum 1 luna de zile de la Domo si deocamdata este ok, tot ce sper este sa ma tina macar3-4 ani (cele luate din Japonia in 1995 si 2000 functioneaza si azi dar lama de la partea cu care corectezi perciuni este tocita si nu ma mai tenteaza repararea).
Iti recomand un Panasonic cu cel putin 3 lame flotante si 8-10 mii rpm.

multumesc, cosva!

ma tot gandeam daca sa iau un Braun sau Philips pentru ca pentru mine ceilalti producatori erau departe de acesti doi.
dupa ce am citit post-ul tau am cautat pe forumuri impresii despre Panasonic si am gasit numai cuvinte de lauda despre aparatul 8249.

drept urmare l-am luat si dupa numai cateva folosiri sunt extrem de multumit de cum isi face treaba.
e drept ca si pana acum am folosit tot un aparat cu folie, de la Braun insa. deci fata mea este obisnuita cu acest tip de ras.
oricum, sunt intr-adevar surpins de rezultate. pielea ramane fina ca dupa lama iar rasul dureaza destul de putin pentru ca nu mai trebuie sa insist de mai multe ori in unele locuri.

mai mult, fiind unul dintre ultimele modele, este fabricat in Japonia (cel putin asa scrie pe el).

#94
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu n-am fost convins de aceste aparate de ras cu folie (am avut un noname franțuzesc slab de tot) și am optat pentru un Philips HQ 6900, cu 3 lame circulare. Nu că sunt mulțumit, sunt uimit de cât de profund poate tăia părul, chiar și fără a apăsa. La 90 de lei, cred că este un best buy. N-am dorit versiunile cu acumulatori, fiindcă o priză se poate găsi ușor, chiar și-n caz de deplasare. Pentru o barbă normală, nu de Neanderthal  :D e perfect. Faptul că am și un aparat de tuns Philips, a contat mult în alegerea mea, fiindcă sunt cam de neegalat la acel capitol.
Mărturisesc că și eu am fost circumspect, dar acum îi îndrum pe cei ce n-au curajul s-o facă, să cumpere fără grijă un aparat electric de ras. Merită. Eu mă săturasem chiar și de Gilette Fusion, care (se știe) oferă un bărbierit cu lamă foarte plăcut, dar... cu prea mult "preludiu".

Edited by ursamajor, 17 January 2010 - 18:34.


#95
Lucian BLK

Lucian BLK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 28.04.2006
Salut,

A inceput sa ma preocupe si pe mine subiectul.
Oscilez intre:

Braun 340-1
Remington R6130
Philips HQ7330

Mi-e tare greu sa ma hotarasc, astfel ca orice parere este bine venita.

Numa' bine!

#96
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Salutare as vrea si eu sa incerc un aparat de ras electric pentru ca mi s-a cam luat de lama .Nu am barba foarte deasa ,ma pot face si cu masina de tuns...dar bine nu iese cum iese cu lama.
Asa ca as vrea sa incerc si un aparat electric,ce imi recomandati ,unul gen Philiph cu "capul" cu 3 lame,sau unul gen Remington gen 130 cu un singur "cap "fix.
De asemenea cum este mai bine?aparatul sa stie sa lucreze uscat sau si umed cu o spuma ceva?
O alta intrebare ar fi referitor la acumulator...cu sau fara.Multumesc

#97
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Dacă te deplasezi mult, poate ți-ar fi util cu acumulator.
Pe de altă parte, vorbesc în numele meu, dacă ajungi să folosești gel la un astfel de aparat, mai bine te razi cu lama. În ultimul rând, eu prefer soluția cu cuțite tăietoare rotative, nu cu lamele oscilante, cu folii. Mi se par mai eficiente cele dintâi.

#98
Cosminutz

Cosminutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 10.11.2006
Va salut ! Doresc sa-mi cumpar un aparat de TUNS FACIAL  Nu vreau sa ma mai rad ,vreau sa las barba de 2-3 mm .

Ce imi recomandati ? Bugetul ar fii  intre 100 -200 Ron. Astept raspunsuri ! Multumesc.

#99
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,524
  • Înscris: 28.08.2003
Eu am primit unul Philips cu capete rotative nefolosit (sau folosit foarte putin :)) de la un coleg de servici. La cat de reticent am fost eu si la cat de urata barba am (deasa, creste repede, fir gros, etc) se misca  excelent. Are acumulatori care tin cam 2 saptamani la o folosire zilnica, nu stiu modelul dar parca e ceva cu 7XXX. Doar pe gat ma mai iau cu lama insa dureaza cateva secunde ca ma iau uscat. Se poate folosi si umed (apa/gel/spuma/etc) si uscat, ma barbieresc la dus, la televizor, m-am barbierit si cand a cazut curentul :D

Sunt destul de multumit.

Edited by Cristist50, 01 February 2010 - 01:54.


#100
robert thereau

robert thereau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.04.2007
Ce ati alege dintre Philips HS8420/23 si Philips HQ7330/19?
Ca sunt cam nehotarat.

#101
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,554
  • Înscris: 24.01.2007

 Cosminutz, on 21st January 2010, 22:29, said:

Va salut ! Doresc sa-mi cumpar un aparat de TUNS FACIAL  Nu vreau sa ma mai rad ,vreau sa las barba de 2-3 mm .

Ce imi recomandati ? Bugetul ar fii  intre 100 -200 Ron. Astept raspunsuri ! Multumesc.

Si eu ma tot uit pe diferite site-uri in legatura cu o trusa de tuns facial.
Am gasit ceva destul de ieftin zic eu > Remington PG400 7 in 1 <
Are cineva aceasta trus acasa? E buna de ceva?

#102
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,554
  • Înscris: 24.01.2007
Chiar sunt hotarat sa cumpar un Remington Pg 400. Chiar nu are nimeni pe acasa acest aparat? :(

#103
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007

 Dau, on 1st April 2010, 09:04, said:

Chiar sunt hotarat sa cumpar un Remington Pg 400. Chiar nu are nimeni pe acasa acest aparat? :(
Incearca Panasonic ER GY30. E nou aparut si inlocuieste un Panasonic ES2263.

#104
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006

 robert thereau, on 22nd February 2010, 17:22, said:

Ce ati alege dintre Philips HS8420/23 si Philips HQ7330/19?
Ca sunt cam nehotarat.

ma uit si eu cam la aceleasi modele...

intrebare: cum "trateaza" alunitele astfel de aparate?

#105
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005
Aveam in gand aparatul asta Philips QG3150/30 . Dar dupa cate am citit pe aici despre philips nu stiu ce sa mai zic. Vreau ceva multi-functional.

#106
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006
buna ,
vreau sa mi cumpar un aparat de ras.. cum e primul nu stiu pe ce cale sa merg..
pur subiectiv imi place aparatul de ras cu cap rotativ..
si din cate am inteles remington sunt pe primul loc pe loc la calitate...
asa ca mi-a placut un remington 5130..
astept daca se poate pareri..
ms

#107
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 adrianu69, on 15th November 2010, 18:48, said:

buna ,
vreau sa mi cumpar un aparat de ras.. cum e primul nu stiu pe ce cale sa merg..
pur subiectiv imi place aparatul de ras cu cap rotativ..
si din cate am inteles remington sunt pe primul loc pe loc la calitate...
asa ca mi-a placut un remington 5130..
astept daca se poate pareri..
ms


ciudat... a trecut aproape o luna si nici un raspuns...
trist...

#108
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

 Cosminutz, on 21st January 2010, 22:29, said:

Va salut ! Doresc sa-mi cumpar un aparat de TUNS FACIAL  Nu vreau sa ma mai rad ,vreau sa las barba de 2-3 mm .

Ce imi recomandati ? Bugetul ar fii  intre 100 -200 Ron. Astept raspunsuri ! Multumesc.
ia-ti o trusa remington

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate