Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

GBuy - alternativa Paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
pai pe multi dintre noi ne intereseaza contul de vanzator si mai putin cel de cumparator :) ...vrem sa facem bani si doar la nevoie sa platim prin el , desi cred ca ar fi bun pt platit hostingul , domeniile si alte maruntisuri . banii din adsense o sa ii spargem pe net fara sa ne mai treaca prin mana....cred ca asa au gandit si ei problema :D

#20
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Se discuta de minim un an despre el pe forumurile de afara..... daca-l tin beta cat tin si Gmailul atunci poate o sa vedem la pensionare o versiune finala.... poate...

#21
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
da, pacat ca pentru Merchant account se pot inscrie doar cei din US..

#22
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Aici pentru cei care nu au rabdare sa citeasca cei de la Google au pus la dispozitie si Google Checkout Video Tour

#23
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
din pacate a trecut atata timp, si romania nu este pe lista tarilor acceptate ...

#24
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005

View Postbogdanan, on Dec 2 2006, 23:53, said:

din pacate a trecut atata timp, si romania nu este pe lista tarilor acceptate ...
Integrarea-n U.S.A. era mai eficientă....

Edited by costaan, 03 December 2006 - 08:42.


#25
activiorel

activiorel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.04.2005
O alternativa buna la PAYPAL si CLICKBANK, fara taxa de inscriere si cu meniu in lb Romana, MONEYBOOKERS,...
e bine sa aruncati o privire, lucreaza cu Libra Bank

#26
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

View Postactiviorel, on Dec 9 2006, 17:44, said:

O alternativa buna la PAYPAL si CLICKBANK, fara taxa de inscriere si cu meniu in lb Romana, MONEYBOOKERS,...
e bine sa aruncati o privire, lucreaza cu Libra Bank
Adresa corecta este https://www.moneybookers.com/  :deadtongue:

#27
Zaoris

Zaoris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.03.2006
Hm, cum Paypal nu functioneaza in Romania si deci trebuie sa folosim carde de credit pentru posibilele afaceri pe net..cu monkeybookers inseamna ca am putea sa folosim $ pe net?

#28
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006

View PostZaoris, on Jan 15 2007, 20:05, said:

Hm, cum Paypal nu functioneaza in Romania si deci trebuie sa folosim carde de credit pentru posibilele afaceri pe net..cu monkeybookers inseamna ca am putea sa folosim $ pe net?

Eu lucrez cu monkeybookers de aproximativ un an. Am platit/primit bani prin ei. Mi se par destul de profesionisti. Nu e necesar sa ai cont la Libra Bank eu am la ING iar un coleg in Raiffeisen si merge perfect. Poate penntru vanzatori trebuie sa faca vrun deal cu Libra bank dar pentru primit bani sau plati pe net poti avea cont la orice banca. Platile se pot face dupa ce iti verifica ei contul.

#29
waxter

waxter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2008
Salut,
eu am cont paypal de 2 ani si mi-au limitat contul de 4 ori, le'am trimis prima data copie la pasaport, tax id, dovada ca am trimis pachetul, dupa ce mi'au deblocat contul mi l'au mai limitat de 3 ori si de fiecare data la fel am trimis toate copiile care le'am mentionat mai sus. cu google checkout nu am avut niciodata probleme sa scot banii sau sa imi limiteze contul, deci recomand google checkout. ebay si paypal au incercat sa monopolizeze piata online si cu ocazia asta au pus niste taxe cam mari, google e mai ieftin si din experienta imi pare mai confortabil. paypal favorizeaza cumparatorii, nu si vanzatorii. dupa ce primesti plata, paypal iti limiteaza contul, abia dupa ce trimiti pachetul la cumparator, dupa 3-4 zile iti deblocheaza contul. ei vor garantie ca pachetul a fost trimis si primit, dar ce garantie am eu ca vanzator ca o sa imi primesc banii dupa ce trimit pachetul ? doar pentru ca e brand-ul paypal si tre' avut incredere in ei ? :rant:
Mult succes

View Postbogdanan, on Dec 2 2006, 23:53, said:

din pacate a trecut atata timp, si romania nu este pe lista tarilor acceptate ...
Romania nu o sa apara degraba pe lista tarilor acceptate, stie toata lumea de ce.

Edited by waxter, 24 December 2008 - 22:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate