Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Problema generare reclama

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
b0nes

b0nes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.04.2004
Salut
Am si eu o problema:
Am un blog si de 2 zile google nu imi mai genereaza pe prima pagina a site`ului (index.php sau /index.php?paged=1) decat reclama de genul "make your donation today"  :death: .
In mod normal faceam cam 7-8$/zi, dar cu o zi inainte ca sa nu imi mai genere reclama am facut 30$ din cauza unui flux mare de vizitatori.

Am gresit eu cu ceva ?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Fara link-uri decat daca este absolut necesar (noul regulament).
In cazul de fata nu este...

G a dat mai multe posibilitati de customizare advertiserilor, vezi AICI

Din pacate site-ul tau nu prea are keywords...
E intr-un mare procent creat din imagini si nume de celebritati...

Am observat ca pe unele pagini arata reclama, insa refuza sa o arate pe index.

Asta de obicei insemna 2 lucruri:
- Smart Pricing (click-urile de la tine nu aduc venit)
- nu ai advertiseri pt cuvintele de pe pagini...

#3
twist3r2006

twist3r2006

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.04.2006

View PostCourage, on Jun 16 2006, 21:55, said:

Am observat ca pe unele pagini arata reclama, insa refuza sa o arate pe index.

Asta de obicei insemna 2 lucruri:
- Smart Picing (click-urile de la tine nu aduc venit)

Din cate stiu eu daca era vorba de Smart Pricing ii scadea doar pretul pe click. Ar fi avut probabil multe clickuri care ii erau platite cu $0.01 . Eu cred ca faptul ca este prea putin text scris. Poate daca ai scrie cate o descriere pe prima pagina la fiecare articol ce il adaugi (in limba engleza musai :) ar reaparea reclamele.

ps : Pagina ta mi se incarca de fiecare data foaaaarte greu ! Si nu e prima oara azi cand o vizitez :)

Edited by dlhpunctro, 16 June 2006 - 21:14.


#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001

View Postdlhpunctro, on Jun 16 2006, 22:13, said:

Din cate stiu eu daca era vorba de Smart Pricing ii scadea doar pretul pe click.

Face o multime de lucruri, e o nebuloasa statistica :)

Oricum, ti-ar trebui un reditect ca sa nu iti mai arate PSA (Public served ads).
De preferinta o agentie externa sau un client fidel...

#5
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Am observat ca apar "reclame cu uragane  :lol: " si pe paginile cu mult text. Asta in cazul meu.

#6
twist3r2006

twist3r2006

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.04.2006

View Postsouth, on Jun 17 2006, 00:01, said:

Am observat ca apar "reclame cu uragane  :lol: " si pe paginile cu mult text. Asta in cazul meu.

La tine cred ca este vorba despre ce vorbea Courage si anume ca nu exista reclame pentru continutul site-ului tau. Desi e destul de ciudat pentru ca eu am un site unde am o galerie de imagini, practic fara nici un text si imi afiseaza fel si fel de reclame. Ciudat e insa ca imi genereaza reclame doar pe pagina unde este poza afisata in rest ( ex: unde sunt afisate categoriile de imagini) , si mie tot reclame PSA imi arata.

#7
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
PSA-urile aduc venit decat la numarul de afisari?  :blush:

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Nu aduc venituri, de accea iti recomand sa pui un redirect fie catre reclama clasica CPM fie catre un alt sistem contextual, cum ar fi Kontera sau chitika

#9
b0nes

b0nes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.04.2004
multumesc pentru sfaturi
din fericire de azi dimineata dupa ce am pus text la articole, a inceput sa genereze reclama

Edited by b0nes, 17 June 2006 - 22:05.


#10
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
La optiunea "Alternate ads" se poate bifa: "Show public service ads", "Show ads from another URL" si "Fill space with a solid color".
Am dat "ads from another url", am completat si imi apare decat o parte din respectivul site intr-un frame.  :confuzzled: Desi acolo apar reclame normale... :huh:

#11
twist3r2006

twist3r2006

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.04.2006

View Postsouth, on Jun 18 2006, 14:04, said:

La optiunea "Alternate ads" se poate bifa: "Show public service ads", "Show ads from another URL" si "Fill space with a solid color".
Am dat "ads from another url", am completat si imi apare decat o parte din respectivul site intr-un frame.  :confuzzled: Desi acolo apar reclame normale... :huh:

In primul rand sa presupunem ca ai la adsense un banner 468x60. Creezi o pagina .htm de ex alternate.htm in care pui doar un alt cod de la o alta reclama dar care sa aiba tot dimensiunile 468x60. Mai simplu e sa faci un tabel de 468x60 cu bordura de 0 pixeli. Setezi topmargin si leftmargin 0 . Apoi cand creezi codul pentru adsense la alternate ad pui http://www.siteultau.ro/alternate.htm

#12
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006

View Posttwist3r2006, on Jun 21 2006, 15:08, said:

In primul rand sa presupunem ca ai la adsense un banner 468x60. Creezi o pagina .htm de ex alternate.htm in care pui doar un alt cod de la o alta reclama dar care sa aiba tot dimensiunile 468x60. Mai simplu e sa faci un tabel de 468x60 cu bordura de 0 pixeli. Setezi topmargin si leftmargin 0 . Apoi cand creezi codul pentru adsense la alternate ad pui http://www.siteultau.ro/alternate.htm
Am reusit, dar pe jumatate.  :confuzzled: O las asa cum este momentan.

#13
zgabu

zgabu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.10.2005
Mai este varianta ca ai facut manarii cu reclamele de la google, si doar reclama aia apare de obicei cand face lucruri necurate. Vezi sa nu te fi banat google :)

#14
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006

View Postzgabu, on Jun 22 2006, 08:18, said:

Mai este varianta ca ai facut manarii cu reclamele de la google, si doar reclama aia apare de obicei cand face lucruri necurate. Vezi sa nu te fi banat google :)

Nu ma bag in prostii d-astea. Chiar daca as stii, tot nu as incerca sa fraudez in vreun fel.   ^_^

#15
twist3r2006

twist3r2006

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.04.2006

View Postsouth, on Jun 21 2006, 23:30, said:

Am reusit, dar pe jumatate.  :confuzzled: O las asa cum este momentan.


Trimite-mi un PM cu site-ul tau si o sa ma uit si iti spun concret ce trebuie sa scri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate