Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Rezervari cazare, on-line

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#325
tedison

tedison

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.02.2010
Am si eu o intrebare:vreau sa rezerv un sejur pentru luna iunie in Spania si preturile cele mai bune le-am gasit pe site-urile lowcostholidays.co.uk ,pe alpharooms.com si pe travelrepublic.co.uk.Ce stiti despre ele?ati achizitionat vreun sejur de la una din ele?

#326
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Eu am luat de mai multe ori de la travelrepublic.co.uk. Super ok de fiecare data! Ia cu incredere, mai ales ca platesti acum doar avans (nu?)!

#327
tedison

tedison

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.02.2010
In perioada aceasta travelrepublic.co.uk are o oferta prin care faci rezervrea si platesti doar 1 euro/rezervare iar restul sumei se achita cu 3 saptamani inainte de inceperea sejurului

#328
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
A mai luat cineva bilete de pe http://www.sunshine.co.uk/ sau http://www.directline-hotels.co.uk/??
Au aceleasi preturi ca si pe thomascook.com la unele hoteluri in antalia,cam cu 40% mai ieftine ca agentiile noastre.

Eu am o experienta f buna cu site-ul http://www.kusadasihotels.com ,am luat 2 ani la rand de la ei si anul trecut intervenind ceva am anulat cu 17 zile inainte de sejur si am primit toti banii.Din pacate pe Antalia au preturi cam mai si eu ma nu prea vreau sa dau mai mult de 1000 euro/10 nopti si nici kusadasi nu mai vreau,cel putin pana nu ma conving ca pot gasi si altceva mai bun

.Pe aceste site-uri englezesti am gasit preturi bune dar nu stiu cat de sigure sunt. Dar pe thomascook cu adresa de Anglia a incercat cineva?

Multumesc anticipat si vacante ieftine la toata lumea!! Posted Image)

Edited by alipiticot, 26 February 2013 - 23:05.


#329
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Am mai pus intrebarea si pe alt topic dar cred ca cel mai bine era aici; a rezervat cineva camere la hotel prin site-ul www.agoda.com as vrea sa stiu daca sunt seriosi nu sa ma trezesc cu surpize la destinatie!

#330
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Salut,
Am facut o rezervare pentru un hotel din Bodrum prin Travel Republic. Din greseala la unul dintre cei care mergem am scris numele gresit, in loc de Mitrache am scris Matache. Am vazut la ei pe site ca orice modificare a numelui ma costa 20 de lire. Ei au o oferta prin care poti rezerva camera de hotel plating un depozit de un euro. Pentru rezervare am folosit un card de debit si mi-a fost retras un euro. Am vazut ca daca vreau sa anulez rezervarea ma costa 20% din totalul rezervarii (cam 60 de euro). Avand in vedere ca eu nu mai am alti bani pe card, daca anulez rezervarea ce pot patii? Nu au de unde sa-si retraga penalitatile de anulare.

#331
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,061
  • Înscris: 18.12.2007
Iara veniti cu porcarii de-astea? Parca te si vad mai tarziu ca te plangi pe aici de politica restrictiva a site-urilor de rezervari fata de romani.
Ai incercat macar sa contactezi hotelul si sa explici situatia sau cea mai simpla solutie la care te-ai gandit e sa dai teapa?

P.S: Daca n-ai cascat ochii, deschide buzunarul sau pune-l pe prietenu' sa plateasca diferenta

#332
Calatoresc

Calatoresc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.08.2013

View Postscoty, on 29 aprilie 2013 - 14:51, said:

Am mai pus intrebarea si pe alt topic dar cred ca cel mai bine era aici; a rezervat cineva camere la hotel prin site-ul www.agoda.com as vrea sa stiu daca sunt seriosi nu sa ma trezesc cu surpize la destinatie!

Este un sistem international de rezervari online, are si pe romania adoga.ro nu am auzit sa fie probleme cu ei ;)

#333
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Buna ziua,
Am rezervat pe Venere.com 7 zile la un hotel din Napoli. Cu siguranta, nu era o rezervare non refundable, apoi am observat ca mi s-a luat valoarea primei nopti de pe card. Am anulat tranzactia, eu stiind ca pe Venere se plateste numai la hotel si nu se percepe nicio taxa anticipata, decat in cazurile strict mentionate, adica non refundable.. Am scris la hotel si la Venere, dar nu se grabesc sa-mi raspunda cand sau daca imi recuperez banii. Stiti ceva in legatura cu acest tip de situatii?! Multumiri anticipate.

#334
ledzeppelin

ledzeppelin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.01.2007
Despre otel , a mai folosit cineva anul acesta, e in regula?
Spun ca anularea e free dar pana la urma se ia conversia si 1%.

Edited by ledzeppelin, 29 September 2013 - 08:52.


#335
bogdan1931

bogdan1931

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 05.11.2006
salut
Am facut rezervare la un hostel in Barcelona pe booking si la cererea datelor de pe card Visa mi au cerut doar numerele multe de pe fata cardului fara codul de securitate de pe spate ( cum mi au cerut la un alt hotel acum 2 ani si a fost fara probleme ).
Acum ei imi tot trimit mail zicandu mi ca nu si pot accesa banii pe prima noapte. La banca am tot fost de 2-3 ori ...si mi au zis ca e activat internet banking.
Acum nush ce sa mai fac...sa dau vina pur si simplu in mintea mea pe softul lor. O fi din cauza ca nu mi au cerut codul de securitate de pe spatele cardului...trebuia sa l ceara sau nu...?

Are ceva daca nu le platesc banii pana cand ajung acolo? Eu am confirmarea printata tot ..Camera e a mea deja...
Bani am pus pe card destul. Acu nush

Multumesc

#336
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
E softul lor - eu am platit luna trecuta avans in Austria si au putut debita cardul de credit numai cu numarul si data expirarii (fara CCV). Cardul este inrolat 3D secure.

Daca nu platesti avansul si ei il cer, iti vor anula rezervarea. Mai scrie-le mesaj si intreaba-i ce poti face.

Edited by T Irina, 09 January 2014 - 19:18.


#337
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 12.12.2006
Scrie-le si se va rezolva.

Eu le-am scris vreo 2 mailuri celor de la booking, apoi m-au sunat si in cele din urma s-a rezolvat problema cu cardul.

Camera nu e a ta, ei pot anula rezervarea. Cred ca si scrie in mailul pe care l-ai primit.

#338
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Pe hotels.com sunt reduceri de 50% la rezervarile de hoteluri in multe orase europene si americane. Perioada de reduceri e valabila numai pana maine seara. Mai multe detalii aici.

#339
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,321
  • Înscris: 17.04.2006

View PostT Irina, on 09 ianuarie 2014 - 19:18, said:

....au putut debita cardul de credit numai cu numarul si data expirarii (fara CCV). Cardul este inrolat 3D secure.

Este foarte uzual să plătești fără CVV. Înrolarea la 3D Secure Mastercard sau  Verified by Visa sunt masuri suplimentare de securitate,  dacă un comerciant nu este cu site-ul înrolat la sistem merge plata fără bătaie de cap. Așa că deocamdată este o frecție...atât timp cât toți comercianții nu sunt înrolati la aceste sisteme.

Edited by metalactual, 15 May 2014 - 13:38.


#340
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Din nou reduceri la rezervari de hoteluri, de data aceasta pe ebookers.de. Detalii aici.

#341
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
In cautarile mele pentru in apartament in Viena am dat peste acest site: https://www.airbnb.com/ a rezervat cineva aici, sunt seriosi, nu as vrea sa ajung seara in Viena si sa dorm in  masina. Multumesc pentru raspunsuri, au si o aplicatie pentru android!

#342
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2006
Depinde si peste cine dai. Airbnb e printre cele mai bune website-uri de acest profil, si probabil cel mai cunoscut. Eu l-am folosit de mai multe ori fara probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate