Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

Tico la 2000 E

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
Salutare oameni buni,

ieri a venit cineva la mine cu o oferta care spune ca e foarte buna: Tico 2001 100 000Km reali la 2000 Euro. Ii face si revizia in banii astia.

Detalii despre masina

Ce mi-a spus el:
-masina e foarte buna
-un Tico duce pana la 400 000
-consum mic

Ce stiu eu:
-a fost folosita de agentii de vanzari
-in Bucuresti
-nu a avut accidente


Cum nu sunt mecanic auto sau pasionat de asa ceva, va intreb pe voi pare rezonabila oferta. Si daca dac ce sa il mai intreb pe tip. Sau de unde mai pot scadea un ban din pretul asta.

#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Parerea mea e ca merita.Am avut si eu Tico mai demult,am luat-o cand a avut 130 de mii si am tinut 1 an,am facut cam 15 mii cu el dar nici o preoblema nu am avut.Mai multe probleme am avut cu matizul dupa aceea.

#3
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

View PostZazie, on Jun 14 2006, 09:47, said:

Parerea mea e ca merita.Am avut si eu Tico mai demult,am luat-o cand a avut 130 de mii si am tinut 1 an,am facut cam 15 mii cu el dar nici o preoblema nu am avut.Mai multe probleme am avut cu matizul dupa aceea.

Da, corect, asa mi-a zis un posesor de matiz. Ca sa il citez: Matiz = un butoi pe roti

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Partea nasoala e cu folosirea de catre agenti de vanzari ... si baietii "stiu" sa mearga cu o masina care nu-i a lor!

#5
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

View PostTyby, on Jun 14 2006, 10:20, said:

Partea nasoala e cu folosirea de catre agenti de vanzari ... si baietii "stiu" sa mearga cu o masina care nu-i a lor!

D'aia ma codesc si eu. Iar "baietii" despre care vorbesti sunt de fapt fete.

No offence: nu am nimic cu femeile. Doar cu femeile sofer.  :D

#6
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
pai cel mai sigur du-o intr-un service serios sa-ti spuna baietii ce-i de capul masinutei.
Ai grija ca daca a fost masina de firma e posibil sa aiba mai mult de 100.000km.
E o masina fiabila dar ai grija la siguranta si confort... nu degeaba costa 2000EUR

#7
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006

View Postwoulfy, on Jun 14 2006, 12:44, said:

pai cel mai sigur du-o intr-un service serios sa-ti spuna baietii ce-i de capul masinutei.
Ai grija ca daca a fost masina de firma e posibil sa aiba mai mult de 100.000km.
E o masina fiabila dar ai grija la siguranta si confort... nu degeaba costa 2000EUR
Daca are AC ia-o, altfel mergi cu el la revizie si fa-o. Inclusiv distributia!

#8
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

View Postwoulfy, on Jun 14 2006, 12:44, said:

pai cel mai sigur du-o intr-un service serios sa-ti spuna baietii ce-i de capul masinutei.
Ai grija ca daca a fost masina de firma e posibil sa aiba mai mult de 100.000km.
E o masina fiabila dar ai grija la siguranta si confort... nu degeaba costa 2000EUR

Au ei un service agreeat (Radacini) dar mi-e teama ca au ceva aranjat.
Ma intereseaza o masina care consuma foarte putin mai ales ca alerg cu ea mai mult prin oras.

Iar capitolul confort pot sa accept ca nu am AC (desi e din ce in ce mai greu fara el) dar in privinta sigurantei ai dreptate.

#9
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View Postrolo, on Jun 14 2006, 13:48, said:

Au ei un service agreeat (Radacini) dar mi-e teama ca au ceva aranjat.
Ma intereseaza o masina care consuma foarte putin mai ales ca alerg cu ea mai mult prin oras.

Iar capitolul confort pot sa accept ca nu am AC (desi e din ce in ce mai greu fara el) dar in privinta sigurantei ai dreptate.

Cand am zis confort nu m-am referit doar la AC. Daca ai mai mers cu tico probabil stii ca in el simti si cea mai mica groapa de pe drum.

Iti recomand sa faci verificarea la un service agreat de tine nu de ei.

Cat despre consum, e mic dar nu e f mic cum spun unii. Eu am 2 prieteni care prin nebunia din bucuresti nu scad sub 8,5% (fara AC pus) si masina reglata serios.

#10
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

View Postwoulfy, on Jun 14 2006, 13:56, said:

Cand am zis confort nu m-am referit doar la AC. Daca ai mai mers cu tico probabil stii ca in el simti si cea mai mica groapa de pe drum.

Iti recomand sa faci verificarea la un service agreat de tine nu de ei.

Cat despre consum, e mic dar nu e f mic cum spun unii. Eu am 2 prieteni care prin nebunia din bucuresti nu scad sub 8,5% (fara AC pus) si masina reglata serios.


Da, mi-am dat seama de asta. Am mers cu tico odata de la Oradea la Iasi dar si in alte zone. Deci stiu cam cum e pe drum.

Datorita faptului ca masina e pe firma si e cumparata de la Daewoo firma are un contract cu service Radacini. (nu sunt sigur dar cred ca Radacini e si dealerul). Bun. Acum eu m-am gandit sa merg la alt service Radacini unde cunosc eu pe cineva care ma poate ajuta.

In privinta consumului ma sperii. La consumul asta mai bine iau dacie. Sau un Ford Fiesta mai vechi chit ca bag bani in el pe piese.

#11
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
In privinta consumului nu trebuie sa te sperii,eu am avut in oras pana la 7.5 afara 5,poate si mai putin.

#12
lucman72

lucman72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.10.2004
8.5% iti ia iarna.
Vara nu trebuie sa sara de 6 in oras.
Am Tico si stiu ce spun.
In mod normal imi ia un 5 sau 5.5.

#13
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Merita banii aia daca este in stare buna,interiorul sa fie cat de cat ingrijit(sa nu fie arsa cu tigara,sa aiba scaunele intregi,etc).
Am avut Tico SL din 2001 si am fost foarte multumit de ea,am dat masina anul trecut in stare foarte buna cu 75.000 km cu 2.800 euro.

#14
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
Too late.

Eram hotarat sa o cumpar. Insa firma s-a extins si acum au iar nevoie de ea. Partea dramatica a fost cand am vb cu cel care e sef peste parcul auto si mi-a zis ca masina a fost de vanzare cam de trei luni.

#15
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Ce sa zic...esti un om tare norocos... :(

#16
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

View Postcatalinmariescu, on Jun 16 2006, 13:44, said:

Ce sa zic...esti un om tare norocos... :(

Mi mult sau mai putin, mai ales ca vine 2007 cand vor incepe sa fuga cainii (cu masinile din Vest) cu covrigi in coada.

Astept sa vad ce o fi!

#17
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Dupa cum se straduiesc cei de la Dacia...si altii sa convinga statul sa bage super taxe la masinile sh de afara nu stiu ce sa zic...vom trai si vom vedea.

#18
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View Postrolo, on Jun 16 2006, 12:38, said:

Too late.

Eram hotarat sa o cumpar. Insa firma s-a extins si acum au iar nevoie de ea. Partea dramatica a fost cand am vb cu cel care e sef peste parcul auto si mi-a zis ca masina a fost de vanzare cam de trei luni.

Chiar ca te poti considera un om norocos, si nu glumesc!
Daca te gandesti mai bine, iti dai seama ca multi au vazut-o dar probabil au gasit o hiba la ea, ca daca nu ar fi luat-o sigur la pretul asta.
Sa nu-ti para rau

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate