Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

3rd place in GOOGLE

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
seem21cs

seem21cs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.04.2006
Bună tuturor.
    Aș dori să știu ce aș putea face ca siteul meu să nu mai fie pe locul 3 in Google.

    De exemplu, siteul meu e de forma www.k20.lx.ro (Nu e ăsta numele adevărat, ci e altul asemanator)
Daca scriu in Google doar ”k20” siteul meu apare pe locul 3. Pe locul 2 este o adresa a unui site unde termenul ”k20” este mentionat și nu are legătură cu mine. A doua poziție din Google este un site oficial www.k20.fr iar apoi eu.

Ce aș putea face să ajung măcar pe locul 2 dacă nu pe 1? Am 7 vizitatori zilnic, alteori si 20, și il monitorizez cu counterul de la lx.ro

Vă mulțumesc mult de tot!

#2
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Eu am peste 500/zi si de abia apare pe locul 10.  :console:

#3
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Depinde ce competitie ai, dar daca nu stii ce sa faci si tot esti pe 3 presupun ca nu e prea mare competitia.

Cel mai simplu e sa faci rost de link-uri spre site-ul tau din directoare web. Bafta!

#4
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
In primul rand cumpara k20.ro!

#5
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

Ce aș putea face să ajung măcar pe locul 2 dacă nu pe 1? Am 7 vizitatori zilnic, alteori si 20, și il monitorizez cu counterul de la lx.ro

Pai degeaba, ajungi pe primul loc pentru keywordul k20, daca se fac doar 3 cautari pe zi pentru acesta.
Keywordul trebuie sa reprezinte continutul siteului si sa fie popular/cautat si cu o competitie cat mai mica.

Altfel faci maine un site care se promoveaza prin keywordul zvgfrtqdk si in mod sigur o sa ajungi pe primul loc in google cu acest keyword dar nu o sa ai vizitatori.

Deci, pe scurt, problema e keywordul, nu pozitia in google. Dupa cum spunea si south, chiar si pozitia 10 iti poate aduce cateva sute bune de vizitatori.

#6
kyrosrom

kyrosrom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.05.2006

View Postseem21cs, on Jun 11 2006, 14:49, said:

Bună tuturor.
    Aș dori să știu ce aș putea face ca siteul meu să nu mai fie pe locul 3 in Google.

    De exemplu, siteul meu e de forma www.k20.lx.ro (Nu e ăsta numele adevărat, ci e altul asemanator)
Daca scriu in Google doar ”k20” siteul meu apare pe locul 3. Pe locul 2 este o adresa a unui site unde termenul ”k20” este mentionat și nu are legătură cu mine. A doua poziție din Google este un site oficial www.k20.fr iar apoi eu.

Ce aș putea face să ajung măcar pe locul 2 dacă nu pe 1? Am 7 vizitatori zilnic, alteori si 20, și il monitorizez cu counterul de la lx.ro

Vă mulțumesc mult de tot!


Ma de ce iti place tie sa iti pierzi vremea? de ce nu faci ceva util? De la bun inceput trebuia sa iti iei domeniul tau pe mai multi ani ( de anul trecut in algo-ul Goooooogle-ului e si asta , adica teoretic daca cineva cumpara un domeniu pe 10 ani, se prea poate sa aiba intentii serioase...).

Cauta cu Overture tool, popularitatea ( numarul de cautari pe care le inregistraza un cuvant anume /luna ) unui cuvant. cauta si in cu unealta Google-ului ( o gasesti in Adwords), fa o medie vezi ce si cum.

Apoi apuca-te de treaba... tu ce te faci daca lx.ro dispare?

#7
magipi

magipi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2006
Nu mi se pare

#8
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View Postpstefan75, on Jun 13 2006, 00:52, said:

Altfel faci maine un site care se promoveaza prin keywordul zvgfrtqdk si in mod sigur o sa ajungi pe primul loc in google cu acest keyword dar nu o sa ai vizitatori.
Haha.. bravo.. ai ajuns pe locul 1 in Google cand cauti "zvgfrtqdk" :D

#9
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

View PostGarfield, on Jun 21 2006, 11:24, said:

Haha.. bravo.. ai ajuns pe locul 1 in Google cand cauti "zvgfrtqdk" :D


Pai nu...

Uni au impresia ca daca au ajuns pe prima pagina la google pentru un keyword oarecare cred ca vor avea mii de vizitatori.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate