Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Cearceaful în pat

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 matthew, on Jun 10 2006, 15:46, said:

Aștept și eu o explicație științifică. Eu când dorm mă fâțăi mult în pat și cearceaful o apucă numai într-o parte întotdeauna. De ce nu se duce și în cealălaltă parte?

O sa poti dormi la noapte daca nu ai gasit explicatia asta stiintifica? Poate asa apare si raspunsul: dormi mai putin si ai astfel mai putin timp sa te fatai in pat....si cearsaful ramane la locul lui

#20
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
OT: Cearşaf suna penibil. Cearşeaf arata penibil, dar parca asa se aude cand zici. Cum e bine? :wallbash:

#21
2xg

2xg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 07.01.2006

 AlexIP, on Jun 10 2006, 21:55, said:

OT: Cearșaf suna penibil. Cearșeaf arata penibil, dar parca asa se aude cand zici. Cum e bine? :wallbash:
CEARȘÁF, cearșafuri, s.n. 1. Obiect de rufărie pentru pat, confecționat din pânză, care se așterne peste saltea sau cu care se îmbracă plapuma........

#22
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006

 matthew, on Jun 10 2006, 15:46, said:

Aștept și eu o explicație științifică. Eu când dorm mă fâțăi mult în pat și cearceaful o apucă numai într-o parte întotdeauna. De ce nu se duce și în cealălaltă parte?
O intrebare existentiala. Nu e nici o problema ca il gasesti in alta parte, eu m-am trezit intr-o dimineata cu el rupt in doua bucati.  :death: ...si aveam si unghiile taiate.  :w00t:

#23
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006

 south, on Jun 10 2006, 22:27, said:

O intrebare existentiala. Nu e nici o problema ca il gasesti in alta parte, eu m-am trezit intr-o dimineata cu el rupt in doua bucati.  :death: ...si aveam si unghiile taiate.  :w00t:

cred ca south park e de vina  :D

#24
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
ok, m-am gândit la soluţia ideală pentru studiarea fenomenului, anume o cameră video cu infraroşu. :coolspeak:

#25
oneill333

oneill333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 13.03.2006
deci nu sunt singurul.

La mine nu conteaza ca este cearceaf sau om in pat cu mine...dau totul afara din pat, la perne am renuntat de mult. Si inca ceva. Am nevoie de un pat tare. Cica cele din lemn sunt cele mai bune.

P.S. stiam ca romanii sunt inventivi, sa inventeze cineva ceva in privinta asta

#26
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 Ayame, on Jun 10 2006, 20:34, said:

masurati-va marimea patului si luati-va cearsafe cu elastic...
cearsafuri :death:

#27
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

 Epurica, on Jun 10 2006, 17:16, said:

OKay, sa reconstituim... eu dorm pe partea stanga a patului, exact langa geam, care e deschis larg.. evident ma zvarcolesc si ajung cu cearsaful (am sesizat, multumesc) dupa mine pe partea dreapta. In timpul noptii fac o serie de rocade stanga-dreapta, uneori cand e prea cald, ajung sa dorm si de-a latul patului :blink: astfel incat cearsaful ajunge undeva la picioare, infasurat pe-acolo.

Eu m-am gandit, mai ales ca am primit reclamatii.  :lol:  <_<

mie mi se pare excitanta "reconstituirea" facuta de tine, mai ales ca mi-am imaginat in minte o fata (fara o față anume) facand toate astea :w00t:

Vara e o problema cand nu am plapuma, insa eu inca dorm cu plapuma de iarna acum :w00t: De ce? Pentru ca e rece e, primele dati, apoi o intorc si apoi o intorc si apoi o intorc... sinimic nu se compara cu sentimentul acela unic cand scoti piciorul cald dinauntrul plapumei si il pui deasupra, unde e rece  :worthy:

#28
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 Epurica, on Jun 10 2006, 17:16, said:

OKay, sa reconstituim... eu dorm pe partea stanga a patului, exact langa geam, care e deschis larg.. evident ma zvarcolesc si ajung cu cearsaful (am sesizat, multumesc) dupa mine pe partea dreapta. In timpul noptii fac o serie de rocade stanga-dreapta, uneori cand e prea cald, ajung sa dorm si de-a latul patului :blink: astfel incat cearsaful ajunge undeva la picioare, infasurat pe-acolo.

Eu m-am gandit, mai ales ca am primit reclamatii.  :lol:  <_<
Hmmm, nu prea inteleg explicatia... e vreo sansa sa vad o data live? :w00t:





:notangel:
:photo:

#29
nacera

nacera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.06.2006
:naughty: cu cersaful aflat pe partea mea de pat nu se intampla nimic, dar in partea unde doarme sotul meu e dezastru, in fiecare dimineata trebuie sa il bag sub saltea si asta in ciuda faptului ca toate cersafurile au elastic si "imbraca" salteaua. cred ca de vina este modul de a dormi al sotului meu, sau poate ceea ce viseaza?

#30
2xg

2xg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 07.01.2006
cearsafurile trebuiesc cusute de pat :w00t: :lol:

#31
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Ultimele descoperiri ştiinţifice au demonstrat că este corect şi termenul cearceaf şi termenul cearşaf. "cearşaf" e mai aproape de originalul din limba turcă pe când "cearceaf" e o evoluţie a aceluiaşi termen în limba română.

:P

#32
Aislinn

Aislinn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.04.2006

 dixy, on Jun 15 2006, 00:15, said:

Ultimele descoperiri științifice au demonstrat că este corect și termenul cearceaf și termenul cearșaf. "cearșaf" e mai aproape de originalul din limba turcă pe când "cearceaf" e o evoluție a aceluiași termen în limba română.

:P

ok. so... ma bucur ca nu numai eu strang cearsaful sub mine :P

#33
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 shumilica, on Jun 11 2006, 03:13, said:

mie mi se pare excitanta "reconstituirea" facuta de tine, mai ales ca mi-am imaginat in minte o fata (fara o față anume) facand toate astea :w00t:

Vara e o problema cand nu am plapuma, insa eu inca dorm cu plapuma de iarna acum :w00t: De ce? Pentru ca e rece e, primele dati, apoi o intorc si apoi o intorc si apoi o intorc... sinimic nu se compara cu sentimentul acela unic cand scoti piciorul cald dinauntrul plapumei si il pui deasupra, unde e rece   :worthy:

Doamne, cata dreptate ai!  :w00t:

Rashid.  -_-

#34
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005
vreti sa aflati , simplu puneti o camera si filmati-va in timp ce dormiti ...

#35
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 Epurica, on Jun 15 2006, 01:54, said:

Doamne, cata dreptate ai!  :w00t:

I second that. :w00t:

Rashid [ http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/47.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006
@2xg - acum nu va mai ramane decat sa va intrebati de ce nu cadeti din pat cand dormiti

cine zice asta?  :w00t: norocul meu ca nu e inalt.

==========

o solutie ar fi sa imbraci o paturica intr-un cearsaf plic si s-o pui pe post de cearsaf. fiind mai groasa nu se mai rasuceste/aduna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate