Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Sony Vegas Pro/Movie Studio

- - - - -
  • Please log in to reply
6731 replies to this topic

#6643
filmaripedvd

filmaripedvd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.08.2012
Otofomon incearca sa faci conversia corecta din full hd in dvd: 1920x1080 = 704x576. Poate fi de aici.

#6644
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Tu asa faci?

#6645
blaack

blaack

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2015
Salut . Ideea lui ''filmaripedvd'' este buna . Dar fara sa te mai chinui cu o conversie poti importa  acel film direct in DVD Architect Pro 5-6 de la Sony . Il faci DVD si calitatea este impecabila . La fel procedez si eu cu materialu video HD . Il editez in Vegas Pro il scot necompresat  exact cum lam scos din camera -Tools - Scripting - Batch Render iar cu acel film HD de 20 Gb ce rezulta dupa il import in DVD Architect si il scot DVD si apoi BLU-RAY.Rezultatul este super.

161

#6646
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Aveti idee de ce nu imi deschide decat partea audio la un fisier mpg-ts? Tot ce inregistrez cu tuner-ul nu imi deschide. Aveti info mai jos al unui video.

Attached Files



#6647
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
incerc si eu cu o ideie
redenumeste extensia la fila in .m2ts sau .m2t sau .mpg

Edited by c_anicai, 08 March 2015 - 21:41.


#6648
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
"Pegas" nu stie sa lucreze cu filele "ts" inregistrate de tv-tuner. Din cate stiu, Premiere se descurca foarte bine cu asta. Deasemeni si TMPGEnc ;)
SPOR!

#6649
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Am schimbat sa imi inregistreze in mpg dar acelasi lucru patesc. Singura varianta de a edita fara compresie este TsDoctor si Avidemux2, dar ambele au dezavantajul ca taie la keyframes....
Un program care sa taie la frames si fara compresie stiti? Eu am gasit Edius dar din pacate nu stie sa scoata 1080i/p.

Edited by wolfynwo, 09 March 2015 - 11:35.


#6650
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
la edius 5 - 6 sunt toate formatele posibile la export in afara de 4k insa reencodeaza, mai poti incerca un programel mai simplu si simpatic :) Corel VideoStudio Pro X7

#6651
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Deci! Vegas pro nu stie sa decodeze AVC! Tuner-ul meu scoate inregistrarile cu encode AVC. Am reusit cu Videoredo sa le fac MPEG-2 fara sa piarda din calitate si cu ocazia asta le dechide si Vegas-ul. Am ramas la Videoredo pentru ca vad ca e net superior si taie al naibii de bine!
Multumesc pentru recomandari!

Edited by wolfynwo, 09 March 2015 - 14:45.


#6652
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
vegas pro nu stie unele formate proprietare de mpeg sau avc, restul stie cam orice. Intamplarea a facut ca sa te impaci tu mai bine cu Videoredo dar asta nu inseamna ca e superior vegasului Posted Image si mai ales nu poti sa spui asta pe un topic de vegas decat doar daca vii cu argumente puternice.

Edited by c_anicai, 09 March 2015 - 16:54.


#6653
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Nu am vrut sa ii fac reclama si cand am zis net superior m-am referit la faptul ca imi deschide fisierele Posted Image. Vegas-ul normal ca il folosesc si eu la greu, dar schimband tuner-ul si vazand ca imi da batai de cap, a trebuit sa sap dupa ceva care sa imi satisfaca nevoile.

Edited by wolfynwo, 09 March 2015 - 17:00.


#6654
cornelius2011

cornelius2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 05.05.2011
Stie cineva de ce sony vegas 12 build 770 cu licenta, imi da cateva erori, cum ar fi: dupa ce am terminat proiectul si vreau sa il randez da eroare in momentul cand am dat click pe iconita de randare si se inchide si dupa ce il redeschid randeaza fara probleme, a doua eroare este atunci cand vreau sa aduc un proiect in proiec (proiectul lucrat este tot in vegas 12 tot pe acelasi pc) la fel ramane blocat, nu mai raspunde. Stie cineva care ar putea fi problema? Multumesc.

#6655
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
o fi problema de ram ?, de placa video ? de ssd ?

#6656
bogdanwbh

bogdanwbh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
Salut,
Scuze daca repet...!

Incerc sa randez un filmultet in format  > Blu-ray 1920x1080-50i, 25 Mbps video stream. Ideea este ca dupa randare nu are sunet. Am intrat acolo la Customs Settings si apoi la Audio...dar nu am posibilitatea sa  selectez/deselectez -> Include audio stream. Am incercat sa convertesc fisierul audio din mp3 in wav. dar tot fara nici un rezultat. Am incercat sa citesc pe aici dar m-am pierdut...Ce sa mai verific? ce sfat imi dati.
Folosesc Sony Vegas Pro 13.0
Multumesc mult.

#6657
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
nu ai incercat mpeg2 profil hdv cu rezolutia 1920 ?

Attached Files

  • Attached File  asta.jpg   210.18K   38 downloads


#6658
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
De mult timp aștept un soft de la Sony care să arate modern, se pare că au înțeles ideea și ei. Cred că au în vedere chiar o suită ca CC-ul lui Adobe.
http://www.sonycreat...re.com/catalyst
Acum îți mai vine să lucrezi. Va înlocui oare, în timp, Vegas-ul?

#6659
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
nu imi plac schimbarile, vegas e bun asa cum e doar poate mici inbunatatiri, dar daca se gandesc sa schimbe denumirea brandului si sa strice softul trec de urgenta pe edius.

#6660
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,569
  • Înscris: 20.08.2014
Ajutati-ma va rog ca nu stiu sa-l folosesc deloc, dupa ce am atasat melodia la video cu drag and drop mai trebuie sa apas pe altceva sau dau direct render as...? Ca am incercat sa rendez ca avi si mi-l scoate tot fara sunet.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate