Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

DACIA X90

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
271 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Daca 2 - 3 reviste de la noi ar fi venit cu poze complet diferite ale noii Dacii ar mai fi avut vreuna credibilitate?
NU!
Eu cred ca s-au folosit tot de Bora...tocmai pentru a ramane in aceeasi linie cu vechiul fake si astfel sa obtina efectul scontat...
''Vedeti, cei de la AMS au avut dreptate''...asta am auzit si eu, pe mai multe forum-uri.
Iar despre AMS...am aflat ca mai au antecedente cu X90!
Am gasit ceva din arhiva lor...
Identic si la fel... inainte de 2003 prezentau un prim desen cu noua Dacie.
Se pare ca atunci aveau alte preferinte....

#38
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Iata si atasamentul...
Unul din primele desene cu X90, prezentate de AMS!

Attached Files



#39
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Cei cu rotile alea de masina de golf la varianta din dreapta? Desen de rahat. Nici macar nu respecta ca lumea deformarile de perspectiva. Exemplu clar: rotile.

Astia ne tot improasca cu rahat. Inca un an pana la aparitie...geez...cine stie ce mai apare pe la AMS & Co

:cya:

#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Amanadoua revistele sunt in oala, retineti, X90 va fi pe platforma Micra, deci o masina mica, la aceleasi dimensiuni ca Solenza.

Greets,
Speedo

#41
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Deci tot cu genunchii in gura o sa stau?  :(

;)

#42
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Eventual consolele o sa le faca putin mai mari, dar in rest la fel.

Greets,
Speedo

#43
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Sa faca dom'le loc sub capota ca auzi ca la Solnita nu are loc aeru' conditionat langa motoru' pe motorina... :D :lol:

#44
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
baietii cu pozele lor falsificate au facut ce au facut si le-au ajuns pozele pe site-urile de profil internationale ... de fapt cred ca au si scos ceva bani din asta din moment ce poate au vandut drepturi de autor...
Eu unul sunt dezgustat ...
Acum facand analogie cu o alta firma care ar fi lansat niste zvonuri false despre alta  companie de exemplu ca Volkswagen , aia erau infundati demult => rezulta de aici seriozitatea firmei firmei Automobile Dacia ...sau cum se mai numeste acum .
Cred ca cu banii care'i putea pentru despagubiri isi putea face o publicitate zdravana la viitorul model...

#45
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
Dacia X90 la Otopeni

http://www.autoshow....?article_id=876

#46
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
"La momentul la care redactam aceste randuri, credem ca AUTOSHOW a fost singura revista de specialitate romaneasca ce a reusit sa intre in contact cu doi participanti la focus-group testul realizat de Automobile Dacia pentru modelul X 90, preconizat a fi lansat pe piata romaneasca in septembrie 2004.

Din motive lesne de inteles, celor doua surse ale noastre nu le vom da nici numele, si nici alte detalii de identificare, ci pur si simplu, pentru a stii cu cine vorbim, ii vom boteza Alfa si Beta. La fel am procedat si in emisiunea Auto Pro FM Club din 9 octombrie, unde i-am avut invitati speciali, prin intermediul unei legaturi telefonice. "

Astia cat mai vor sa minta la greu? Pana unde totusi? Daca erau ei asa smecheri "furau" o poza pe la Otopeni si nu mai puneau 3Du ala de tot rahatu

:cya:

#47
mcr013ro

mcr013ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.10.2003
Sa zicem ca persoanele testate ar fi pus X90 pe un loc ultim la design. S-ar fi apucat aia sa schimbe designul? Hai sa fim seriosi.
Din ceea ce stiu de la un prieten care a condus-o, este intr-adevar foarte spatioasa. (el are in jur de 1.90).
La lansarea lui X41 nimeni n-a avut nici cea mai mica idee de cum arata sau ca se va numi Solenza pana la momentul oficial - si ce mare lucru: un pic de facelift. Atunci de ce asa multa lume cunoaste asa multe despre X90 - masina complet noua din toate punctele de vedere?

#48
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
daca vreti sa vedeti absolut toate pozele de la Dacia x90 uitati aici :
http://www.automotor...0DaciaX90_2.htm
si
http://www.automotor...0DaciaX90_2.htm
NU STIU CUM SE POT ATASHA AICI POZELE DE AIA NU LE PUN

#49
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 17.10.2003
Eu nu inteleg ce asteptati voi sa vedeti. A vazut cineva Solenza inainte de lansare? A stiut cineva cum se va numi altfel decat X41 pana in momentul oficial? Si era un facelift amarat. Vreau sa va spun ca si pista din uzina era pazita cand se faceau teste pe ea. Iar acum, cand Renault vrea sa-si taie o felie mare de tort din piata masinilor ieftine, voi ati vrea sa stiti totul cu o juma' de an inainte. Pai si in uzina sunt doar o mana de oameni care au acces in atelierul unde se monteaza (aia care au lucrat la ea si in Franta) si care nu-si permit sa sufle nimic. Restul sunt aberatii.

#50
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 17.10.2003
S-o credeti voi. In uzina se intra doar pe baza de legitimatie magnetica, cu fax transmis cu o zi inainte la poarta si cu insotitor care sa vina si sa te ia de la poarta. Iar in locul unde e masina intra doar cei care au legitimatiile validate pentru asa ceva. Cat despre exterior, ati vazut ca au huse.

#51
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Da, am vazut o poza cu un X90 ruland si era acoperit tot....sau aproape tot..in afara de parbriz si faruri

:cya:

#52
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Este foarte normal ca lumea sa stie din timp, cu cel putin jumatate de an inainte, de modelul care va aparea. (Vezi majoritatea producatorilor renumiti) Dar, cum nu este prima data cand francezul se tiganeste, si tine secret pentru buna incheiere a carierei modelului Solenza.

#53
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Stati calmi.
De la uzinele Pitesti, prin susrse ce tin de originea neamului mei in acea zona... am aflat ca X90 va fi fabricata in 2004 in China si Rusia, urmand ca in 2005 sa fie produsa si la noi.

Motivul ? Lipsa furnizorilor acreditati, in Romania!

#54
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Hmm...si parca vad un usec pe piata de export la X90 Romania....SIGUR vor fi mai slabe ca cele rusesti sau chiar cele chineze.....Chilianu o sa caute X90 rusesc desi va avea oferta si pentru ala romanesc....

:cya:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate